Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Neomezený přenos dat - jen reklamní slogan!!!

Neomezený přenos dat - jen reklamní slogan!!!

Sapon (3.6.2004 10:00:06)

Z důvodu stálého omezení od Tiscali za přenášení velkého množství dat, sem si pořídil lepší tarif. Teď mam 512/128 1:20 s NEOMEZENÝM PŘENOSEM DAT. A ejhle, měl sem pocit, že mi to běží nějak pomalu. Tak volam na infolajnu a tam sem se dozvěděl, že na mě uplatnili nějakou tu "policii" (nebo co to je). Tak že - ŽÁDNEJ NEOMEZENEJ PŘENOS!!! Jen že se to prej měří pouze za den zpátky.

Martin (3.6.2004 10:11:55)

Na co si stěžuješ? Však můžeš neomezeně použít všechna data, která ti Tiscali propustí :-)

B (4.6.2004 11:06:36)

Pozor, bohužel si nikdo neuvědomuje, že je neomezené a neomezené ... Ve většině případů je neomezené definováno jako že nebudou fakturována přenesená data nad určitý limit, což drží všichni ISP. Nikde jsem nenašel, že by to bylo definováno jako neomezené ve smyslu objemu dat. A ani zavedením FUP ti není dán žádný limit ...

Adin (4.6.2004 22:17:40)

Teoreticky neni dan zadny limit, ovsem prakticky je to jednoznace uriznuto ze? FUP je vskutku prasarna. Pokud je spolecnost solidni tak narovinu rekne parametry dane sluzby. Ovsem to se u nas nepestuje, lepsi je nalakat lidi na neco o cem si mysli ze to dostanou a pak je odriznout. Jsou z toho prece vetsi zisky! S tim slovem "nikdo" jste rozhodne vedle. Taky by me zajimalo kde je to definovano, pokud by jste snad mohl uvest nejaky odkaz.

Anonym (5.6.2004 17:46:31)

Podle men mas narok na reklamaci teda pokud jsi podepsal smlouvu na neomezeny limit ktery ti neni poskytovan (jeste kdyz to je 1:20).Muzes tam zavolat odpoved si nahraj a priloz ji ke stiznosti kterou posles na CTU,nebo to predej policii a jen na ni bude zalezet jestli to je podvod nebo ne.

Miroslav Šilhavý (5.6.2004 18:18:16)

Pokud je v měsíci dodřžen deklarovaný agregační poměr nebo dokonce poměr pro zákazníka výhodnější, pak není reklamace odůvodněná.

B (5.6.2004 18:38:17)

Jak chceš dokázat, že byl dodržen deklarovaný agregační poměr nebo byl pro zákazníka dokonce výhodnější? Že by ČTc nedodržovalo agregační poměr pro jednotlivé ISP?

Prober (6.6.2004 09:08:02)

Jednoduchým výpočtem, kde výsledkem je maximální počet přenesených dat při plně uplatněné agregaci (1:50 - 1:20), při 24h provozu

Anonym (6.6.2004 10:26:16)

Jiste,ale pokud jsi to nemohl vyuzivat to znamena nemohl jsi prenaset data v takove kvalite ,rychlosti i mnozstvi jake si predstavujes,muzes se dostat pod onu hranici a na tobe (policii) bude dokazat ze se tak stalo umyslne a zavinene ze strany tveho ISP.

Prober (6.6.2004 17:04:52)

Jenže to by jsi musel mít garantovanou linku, což s ADSL nemáš. Garance vychází jen z agregačního poměru. Což by mělo být něco kolem 3-4GB za měsíc.

Anonym (6.6.2004 17:13:13)

3-4GB u 1:20 to je sila :D

B (7.6.2004 07:50:44)

Ale, ale. U ADSL žádná garance není vzhledem k tomu, že přenosová rychlost může v obou směrech klesnout až pod agregační poměr a tudíž jakákoliv garance a propočet je o ničem. Zkus si nejprve prostudovat RAO a případně smlouvy ISP.

Miroslav Šilhavý (7.6.2004 08:43:11)

To máte pravdu, nicméně stále by bylo napadnutelné, kdyby Vás ISP omezoval ve chvíli, kdy je pásmo volné. ISP musí celé ADSL pásmo přerozdělit mezi lidi tak, aby to bylo zaprvé co nejvíce spravedlive, a zadruhé, aby všichni měli nárok ho zaplnit až pod strop. Pokud je toto dodrženo, pak není problém.

A (7.6.2004 13:53:36)

A s tim si projednou dovolim nesouhlasit, protoze neomezena data muzou znamenat prenos dat za mesic takovou rychlosti jakou to jede ... neni nikde psano, ze by musel ISP pustit vsechny uzivatele do urovne plneho zahlceni prideleneho/agregacniho pasma, protoze by si tim sam pridelal starosti (latence, ztratovosti atd.). Proto tedy FUP ... data neomezena, jen se jich stahne min, kdyz je mensi rychlost .. neco jako pustenej kohoutek vody, taky si nacerpej co chces, ale jen ti ho min otevru ..

B (8.6.2004 08:29:34)

Problém bude také trochu v tom, že se ISP online nedozví, jak je pásmo zaplněné a krom jiného si nakupuje určitou službu s agregací atd. a měla by to být záležitost dodavatele, ne "uživatele". Telecom si to představuje hodně jednoduše a za všechno můžou ISP ...

Miroslav Šilhavý (8.6.2004 08:47:16)

ISP naprosto přesně ví, jaké pásmo má jakým směrem k dispozici a jaký tok má na routeru

Alex (8.6.2004 13:43:33)

ISP to vědi určitě a já taky přes Net.Medic to ukatuje trafik u ISP.Kde maj klidně 8 procent trafik a mě to jede max do 5 Kbps a ping tak 1000 ms i v 5 ráno ,když je tam tak 1 procento.Fakt super FUP u GTS moc děkuji uš nechci. A to ping na ústřednu mám tak 15 ms. potom 3 IP telekomu jsou v pohodě tam se agreguje tam je tak max 80 ms odpoledne a v noci kolem 30 ms a jak se to dostane do GTS sítě je to v ....... ping skočí na 1000 ms a konec strátovost paketů je kolem 45 procent a služba se stává daleko horší než dial up.

tonda (9.6.2004 08:42:15)

ale, ale ... IP v síti telecomu je maskovaná, takže nevidíš, co se tam děje. ty první viditelné jsou od tvého modemu na ústřednu a dále do agr. bodu. pak už je maskováno a vypadne ti to až na první ip isp, tedy na rozhrani mezi isp a telecomem. trafic u poskytovatele může být nulovej, ale ztráta tam bude díky telecomu.

Alex (9.6.2004 09:08:46)

Jo jsou maskovaní,ale je vydět kolik tam je ping a kolik packetlostu. A tam je to ok ping do kila.Neřikej my že včera ve 1.30 ráno mám rychlost 2,1 Kbps a ping 1300 ms .To neni od GTS fér a to mám trafik od 1. 6. as 20 mb.Fakt síla za 1100 super služba a to to jelo první 2 měsíce celkem gut. Jo a furt trapná výmluva na agregaci fak uš nežeru.Jo já to mám agregovaní jak Telekome tak GTS.Hlavně že všude jinde to funguje ,jen u nás NEEEEEEEEEEE.

Anonym (9.6.2004 09:16:07)

Ha ha, hezka teorie, ale praxe byva dost jina, napr kdyz se v CTC "spletou" a nastavi to jinak. Jo to uz se parkrat stalo, a i dalsi veci , moznost kontroly ze strany ISP dost problematicka.... Pokud nebude CTC a IOL 100% oddelen, tak tam tehle prasaren bude vic...

Anonym (7.6.2004 08:07:31)

To si pis ze nedodrzujou, treba IOL je jednoznacne preferovanej a ag. tam neni 1:50, jen ze to jim nikdo nedokaze a sami to nereknou.

B (7.6.2004 08:22:50)

To se to pak dělaj výsledky na dsl.cz ... ale dalo se čekat snad něco jiného. "Podmínky jsou pro všechny rovné a IOL je na tom stejně jako ostatní ISP ... " tuším zaznělo na nějaké tiskovce :-))

Anonym (7.6.2004 09:32:16)

Temhle recem z tiskovek bych neveril, prece si nebudou kalet do vlastniho hnizda. Podle mne ty podminky "jsou si rovne, ale nektere jsou si rovnejsi"

B (7.6.2004 09:58:57)

Dyť já jim taky nevěřím :-) a pěkně mě to štve. To se to honěj výsledky na speedmetru apod. když mohu mít agregaci nižší než je dáno RAO ...