Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > par otazek na contactel

par otazek na contactel

peppa (20.7.2004 22:06:16)

Potrebuju mit na adsl dobry ping a zaroven se dostat do 1200 s dani Po slozitem hledani mi vykrystalizovaly dva tarify: Contactel Start 512/128 10GB Telecom Expres 512/128 Vim ze expres ma slusne pingy, ale zase bych nerad mel pet dni v tydnu rychlost jako dosud (64kbit), proto se snazim zjistit co nejvice o contactelu, coz je vzhledem ke strukture jejich webu docela orisek. Zajimalo by me predevsim: 1) jestli k vyse uvedenu tarifu poskytuji modem Zyxel 650HW (4xethernet + wi-fi) 2) v pripade ze ano tak zda-li je mozne tento modem pouzit i u jineho poskytovatele (v pripade problemu bych chtel prejit k telecomu) 3) jak dlouha je vypovedni lhuta u contactelu 4) jaka je kvalita vyse zminovaneho modemu

A.R. (21.7.2004 08:41:23)

Předně...express ti pojede 64 kbit 5 dní v týdnu, pokud stáhneš přes víkend 1 Giga. Což by nebyla taková hrůza, nebýt toho, že to těch 64 kbit určitě nepojede (rád bych se pletl, ale...však to známe)...tipuju, že realita bude někde na úrovni dial-upu. Ale pokud budeš šetřit, tak ti to pojede, jak po másle. Co se týče Contactelu, tak souhlasím....jejich stránky, to je naprostá tragédie, co se týče orientace. Připomíná mi to design jednoho mého profesora z vejšky :-)) O tom modemu jsem se taky snažil něco dozvědět, ale netuším, kde to hledat...co je vlastně obsahem samoinstalační sady, to by mne totiž taktéž zajímalo. Ad 2) nevím, proč bys ho nemohl použít jinde, pokud si ho koupíš za plnou cenu. Pokud bys to měl za korunu, tak jsi vázaný na 24 měsíců. Navíc Contactel je dle příspěvků tady na fóru v pohodě, takže asi utíkat nebudeš. Cena je ve srovnání s Telecomem taktéž velice výhodná, protože 10 Giga na expressu nemáš šanci stáhnout ani teoreticky. Ad 3) výpovědní lhůta je tuším ve všeob. podmínkách 3 měsíce. V případě změny podmínek poskytování služby je to jeden měsíc. Ad4) tady musí odpovědět někdo, kdo ho má:-)

A.R. (21.7.2004 08:47:02)

Malé upřesnění....na expressu bys to samozřejmě stáhnout mohl taktéž...mohl bys tam stáhnout daleko víc, ale nechtěl bych vidět ten účet za elektřinu. Prostě se mi zdá Contactel v pohodě na rychlost i cenu.

Roman (21.7.2004 16:04:14)

K Vyse uvedenemu tarifu dava Contactel modem Zyxel 650R33E /smlouva na 2 roky/.650HW si musite koupit zvlast. Ja osobne jsem koupil modem SMC7204BRB a WiFi AP D-Link 700. Vyslo to levneji. A ten modem SMC je kvalitnejsi nez ten Zyxel 650 R33E. Mel jsem oba: jak Siemens Santis 150, tak Zyxel 650R33E. Ted mam SMC a jsem v pohode.

Anonym (22.7.2004 00:28:42)

no jinak k tomu modemu SMC, jeste jsem o nem neslysel, ale zajimalo by me v cem je lepsi wi-fi zatim nepotrebuju, spise by se mo hodilo nejake rozdelovani sirky pasma na jednotlive ethernetove porty

Anonym (22.7.2004 10:45:41)

Myslím, že ho prodává Cybex.

Roman (22.7.2004 15:18:26)

Siemens ma blbe konfigurovatelny firewall, Zyxel rozpojoval spojeni, prihlasit ho slo pouze pres telnet, /pres WWW mi to nechtelo spojit/, SMC ma bohate moznosti filtrace, virtualni server, dynamic NAPT a spoustu jinych ficur. Za tu cenu 2200Kc s DPH + spliter 114Kc s DPH oboji z www.sws.cz je to super volba.

Nordles (22.7.2004 23:32:42)

K čemu je ten spliter?

Anonym (23.7.2004 08:50:41)

Jak jsem psal....na Cybexu ho ho mají za 2071 i s DPH, takze si ho muzes koupit tam.

peppa (23.7.2004 11:42:31)

Problem je, ze contactel nejspis nepodporuje vlastni zarizeni. V tom byl nejspis zakopany pes u toho meho kamarada. Vice viz. http://www.contactel.cz/script/9_faqdetail.asp?rid=658 Jinak se mi ten SMC docela libi a navic bych dost usetril

Marek (23.7.2004 15:24:17)

ZyXEL Prestige 650HW podporuje rozdelovani sirky pasma

peppa (22.7.2004 00:24:40)

no jak se znam tak i tech 10GB za mesic budu mit problem zvladnout no s tim modemem se ptam proto, ze vim o cloveku ktery si po prechodu z nextry k tusim contactelu nemohl nechat svuj stary modem jinak tady v tomhle pdf dokumentu (http://www.contactel.cz/Download/cenADSL_HW1.pdf) pisou, ze modem zyxel650hw stoji vcetne prvni aktivace 4200 bez dane jinak u expresu se mi libi to, ze kdyz se rozhodnu pro neco lepsiho tak bych sel vzhledem k reakcim do IOL a ten prechod trva par dni a je naprosto bezproblemovy

Nargon (22.7.2004 00:33:06)

pokud drive pouzival modem na Annex A tak po prechodu na contactel ho mohl vyuzivat jen jako tezitko :) protoze vsechny nove pripojky jsou konstruovany na Annex B. Annex A a B spolu nedokazi komunikovat.

A.R. (22.7.2004 07:02:07)

Tak toto je jiný případ. Sice je pravdivý, ale teď už asi ne příliš běžný. Mám pocit, že všechny přípojky jsou teď annex B.

Anonym (22.7.2004 09:51:26)

1) muzes si vybrat modem Zyxel P650R nebo Siemens Santis 150 jako zaklad nebo Zyxel P650HW kde je v cene i jedna WiFi karta (navic modem umi VPN, ma switch, WiFi AP...) - doporucuju koupit primo u poskytovatele kvuli podpore 2) muzes ho pouzit i jinde, taktez muzes u Contactelu pouzit i svuj modem Annex B (objednat si pouze pripojku bez modemu) 3) vypovedni lhuta je jednem mesic, pokud mas uzavrenu smlouvu na dobu neurcitou 4) kvalita je dobra, provozuju ho uz pul roku bez problemu, taktez Contactel dobry, mam pingy v prumeru 30 ms (Praha)

Anonym (22.7.2004 23:44:24)

když mám modem dá se to u contactelu objednat bez jejich modemu???