Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Proč si nemužu pořídit od Nextry Fun 4M (ADSL)

Proč si nemužu pořídit od Nextry Fun 4M (ADSL)

freezy (19.5.2005 23:59:35)

Zdravim mužete mi někdo poradit proč si nemůžu pořídit Fun 4M od nextry kdyz zadam sve tel.cislo tak mi to max nabidne Fun 1M nevite proč ?????Ja bych možná věděl ale nějak si to chci radši ověřit Diky za odúpovědi Freezy

Nargon (20.5.2005 00:08:38)

Asi to bude z duvodu, ze nejses pokryt ADSL pres Telenor. A aby ti bylo vyhoveno tak budes mit ADSL pres Telecom a ten takovyhle rychlosti nenabizi, proto max 1Mbit. Brzy ma ale nabizet i 2Mbit, takze mozna budes moci alespon tohle.

Anonym (20.5.2005 15:03:32)

Over si dostupnost cisla na https://checkdslam.telenornetworks.cz/ ...pokud je vysledek negativni, tve cislo neni provozovano v siti Telenor Networks,nybrz v siti Ceskeho telecomu,ktery poskytuje pouze rychlost do 1024 oproti Telenoru s max 4096kbps

kix (22.5.2005 11:29:25)

to znamená, že když někdo objedná FUN 1M, tak vlastně neví jestli je to od ČT nebo Telenor?

Anonym (22.5.2005 11:46:44)

no to ne to poznáš vždycky podle ceny :-) ČT kterej mam já má proti telenoru neskutečně velký ceny

Anonym (22.5.2005 15:19:43)

?? To se tváří jako jedna služba s jednou cenou.

Anonym (22.5.2005 18:15:46)

Presne tak jedna sluzba jedna cena a kazdy jine propojeni jeden Telenor druhy Telecom.Kdyz budes moc rychle klikat tak si objednas co nechces :-)

David (23.5.2005 10:27:25)

Vy jste vážně maňasové :) To je tak těžký pochopit, že Nextra to dělá tak, že KDE JE TELENOR, tam všechny (1M, 2M i 4M) jedou přes Telenor, tam kde není,tak nabízí zákazníkům alespoň 1M přes ČTc? Tak jaký že nevím, co si objednávám? Kouknu na dostupnost, pokud u mě půjde Telenor, tak mi jako preferovaný udělají 1M od TN, pokud ne, tak mi to zřídí aspoň přes ČTc? Co na tom furt nechápete?

Anonym (23.5.2005 18:07:05)

Myslím že to tu chápeme dost dobře. Jistě, dostupnost Telenoru se zjistit dá (jinde), určitým vodítkem být může, ale při objednávání prostě nevidíš, který typ služby to je. A mám za to že Nextra nikde výslovně neuvádí, že dodá Telenor, pokud je dostupný.

JirkaB (24.5.2005 21:02:50)

Pokud je Telenor na ověření tel. čísla dostupný, pak nechápu, proč by měli zřizovat připojení přes ČT???? Přesně tak jak to píše David o kus výš. Test na https://checkdslam.telenornetworks.cz/ je přece jednoznačný tak jaké další diskuze ???

Anonym (25.5.2005 01:21:56)

Peknej blabol,takze az si pudu cokoliv technickeho kupovat nemam obtezovat prodejce ale napsat vyrobci?"Pane Toyota a jakej ze olej se tam leje a kudy?"Kdy pochopite ze jsou lide co o nejakym checkdslamu nevedi absolutne nic v podstate vedi jen ze to chtej.Vsechny premoudrely bych nahnal mezi normalni lidi aby si uzily pocitu jake to je 3 hodiny vysvetlovat pro vas naprosto primitivni postup a videt ze zakaznik porad nic nechape,potom by ste zacali uvazovat polopaticky aby ste se vyhnuli prave temto problemum.

Anonym (25.5.2005 01:48:24)

a co na tom nechápeš? Zadáš tel. číslo a pakliže máš možnost telenoru, tak Ti to napíše že telenor je možný a nabídne i rychlost 4m. Jestli tu možnost nemáš, tak Ti to napíše jen že adsl je možné ale o telenoru ani Ň. A ještě Ti to ani samozřejmně nenabídne 4m ale jen 1m. Co je na tom nesrozumitelný? A v případě, že to některým méně chápajícím lidem i tak není jasné, tak snad stačí zavolat na infolinku. tak co to tady blábolíš ty?

Anonym (25.5.2005 09:03:40)

NJ ing. to nikdy nepochopej,kdyz si objednavas rovnou 1M (ne kazdy chce 4M) tak ti to nenabizi zadnou moznost a az pote se dozvis ze je to v siti Telecomu a pokud objednavas pres infolinku nedovis se to vubec kdyz se nato primo nezeptas a kdyz nekdo vi jen to ze FUN je ten lepsi Telenor tak ho to ani nenapadne.Proc asi vznikla tato diskuze???

Anonym (25.5.2005 12:34:03)

omg... když objednáváš 1mbit a máš možnost telenoru tak Ti to napíše že telenor i normal ADSL je dostupné. Když tu možnost nemáš tak Ti to napíše jen že normal ADSL je dostupné. Jestli je tohle složitý k pochopení, tak už nevim ...

Anonym (25.5.2005 12:36:17)

ale ok.. napiš nextře dopis, že je prosíš za vás blbečky ať tam napíšou 10x velkym písmem že když je dostupné jen normální adsl a o telenoru ani zmínka, že to znamená že telenor Ti nejde... i když pak se zase takový budou stále dokola ptát: "a pro nemůžu mít telenoor, když adsl mi jde???" omg omg omg..

Bubik (25.5.2005 13:37:10)

na těch stránkách Telenoru, co se jmenujou checkdslam se zadává telefonní číslo. Stejně jako kdekoliv jinde. O žádným dslamu nic vědět nemusíš. Pokud je to pro tebe obtížná a nepochopitelná operace, tak každý poskytovatel má hot-line, kde se s tebou budou více či méně bavit. Tak jim zavolej a oni ti odpovědí co potřebuješ. Mimochodem většině lidí, kteří o "nějakým checkdslamu nevědí absolutně nic" je jedno, jestli budou u telecomu nebo telenoru.......

Anonym (25.5.2005 15:30:07)

Kde si vzal dslam????Nepij aspon ne tak brzo :) psalo se o tom ze ne kazdy vi ze checkdslam existuje ,kdyz zavolas na hotline tak ti reknou na co se zeptas pokud nevis naco se ptat a jediny co vis ze chces adsl tak se dovis ze jde.Vite vubec proc zakladatel zalozi tuto diskuzi?Protoze dochazi k zamenitelnosti dvou rozdilnych sluzeb ktere jsou tim rozdilne ze u Telecomu je agregace 1:50 u Telenoru 1:40 .Nikdy nesmi u jedne firmy dochazet k zamenitelnosti diky nazvu dvou kvalitne rozdilnych vyrobku(produktu)a je jedno jestli jde o rohlik nebo ADSL,ale to uz je problem COI nebo jinych uredniku jake zaujmou stanovisko.

Anonym (23.5.2005 19:21:59)

Presne tak zadej sve cislo a dovis se co si objednavas ale az po objednavce a kdyz si toho nevsimnes si v ....

HollyG (24.5.2005 14:34:45)

No pokud si nekdo neco objednava a nezjisti si vlastne co, treba pres infolinku nebo cokoliv, tak je to idiot, na to se nic jinyho rict neda...

Anonym (24.5.2005 16:24:07)

Ono to tam je napsane ale ztraci se to v ostatnich info ,vlastne od zacatku je objednavatel udrzovan v dojmu ze je to pres Telenor,dobra finta :)

HollyG (24.5.2005 22:47:48)

njn clovek se musi mit stale na pozoru :)

Nargon (22.5.2005 11:51:43)

No nevi, ale nextra uprednostnuje telenor.

Anonym (22.5.2005 13:10:58)

Je to tri nedele co mi tady nadavaly jakej sem tupec kdyz sem nato upozornoval.Protoze to kazdej na tech strankach Nextry pochopi :-) a tohle je presne ta situace o ktere sem mluvil...

Anonym (26.5.2005 15:54:30)

Protože u tebe není dostupná technologie TN, ale jen ČTc.

KLDR (26.5.2005 16:14:36)

Napiš dopis na vevyslanetví KLDR a tam se dovíš, že nemůžeš mít 4 Manželky, protože tě mají žlutí pod palcem. A žluťáci jak známo jsou šmejdi a proto tě omezují jen na 1 Manželku! Kdyby se ti podařilo emigrovat a ubytovat se na území kde noha žluťáka nedošlápne, pak by sis klidně mohl ty 4 Manželky pořídit a dokonce by ti nikdo nenařizoval jak často s nima můžeš obcovat.