Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > ADSL, ale od koho?

ADSL, ale od koho?

Marphius (18.11.2005 18:28:39)

Zdravim, po precteni mnoha stranek zdejsich diskusi mam obligatni dotaz. Nekolik let jsem pouzival chello a spokojenost byla. Ted jsem se prestehovla mimo jejich dosah. Jedina sance je adsl (lokalita Praha-Chabry). Ale od koho? Komu skocit na spek? Lakava cena je u volny.cz, ale ty jejich deaktivacni poplatky jsou zverstvo. CT absolutne odmitam. Co treba bluetone 1Mb za 699 bez limitu? Na toto tema se tu take hovorilo. Ale porad nevim, jestli to neni upsani se certovi. Otazka tedy zni: BLUETONE -> Ano x Ne ??? Diky Marr

David (18.11.2005 19:06:15)

V Praze bývá Bluetone celkem dobrá volba, stejně tak bych ti ještě dva tři měsíce zpátky doporučil Nextra@Telenor, ovšem teď se neví, jak to bude, až Telenor odejde z trhu, kdo ho koupí, etc... Jinak upsání se ďáblovi máš skoro u všech, kde nechtější drastické poplatky za zrušení.. Měl by sis taky rozmyslet (poctivě) , k čemu ten net chceš, jak moc budeš stahovat velké objemy dat atd. atd., protože pak do hry vstupují otázky FUP a další...

Marphius (18.11.2005 19:14:18)

Prave ze pracuji s velkym objemem dat. Jednak pri praci i pri zabave (DC++), proto me zaujala nabidka bluetoneu bez limitu s agregaci 1:20. Bluetone ma taky nejaky deaktivacni poplatky jako napr volny? Nikde na webu jsem se neco takoveho nedocetl.

David (18.11.2005 19:20:17)

To nevím, určitě ale mají nějakou infolinku, tak tam brnkni, než já bych tady plácal něco, co ve finále už nemusí být pravda... Ale počítej, že se asi budeš muset upsat taky tak na rok, to je běžné....

Marphius (18.11.2005 20:38:41)

upsani se na dobu urcitou mi nevadi, nehlede na to, ze rok neni tak strasne dlouha doba :)

XxXxXxX (18.11.2005 20:56:40)

nj, ale TELCOM nejspíš na jaře představí nové ceny a určitě budou lepší než teď (ne levnejší, ale třeba rychlejší, větší FUP limity...atd)

Marphius (18.11.2005 21:10:29)

Mas nejake info ze zakulisi? Nebo hadas? :)

XxXxXxX (19.11.2005 01:31:03)

Hádám :-) ale i ty velkoobchodní nabídky co mají ostatní poskytovatelé při přeprodeji ADSL telcomu jsou na 1 rok pak se upravuje ceník jako každoročně a co to schválení ADSL2+ jak se psalo ??? http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=4467 Jelikož se píše rok 2005, COL rovnou nasadil technologii ADSL2+, kterou také prezentoval v tiskové zprávě, ovšem v praxi nabízí pouze rychlost 2 Mbit/s, což již dávno známe i u normálního ADSL. Pokud nyní odhlédneme od myšlenky, zda je vůbec komu nabízet rychlosti 24 Mbit/s, pokud nejsou k dispozici obsahové služby (IPTV, VoD a podobně), hlavní důvod, proč zatím nelze nabízet vyšší rychlosti, je "legislativní" - smlouva s Českým Telecomem (ČTc) o pronájmu místních smyček přesně specifikuje, jaké technologie lze používat a především jakou část frekvenčního pásma je možné využívat. V současné době tak lze nasadit pouze technologie odpovídající klasickému ADSL, využívající spektrum do 1,1 MHz, ADSL2+ bude možné používat až po té, co ČTc upraví smluvní podmínky. Podle nezaručených zpráv by to mohlo být na přelomu tohoto roku, ovšem (skoro) jasné je jedno - bude to znamenat také vstup ČTc do poskytování služeb na ADSL2+, neboť nemá potřebu svým soupeřům ponechat takovouto konkurenční výhodu.

Anonym (18.11.2005 22:56:51)

vetsi fup mit muze ale ja porad nebudu mit s CRa zadnej