Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > VAROVANI CTETE POZORNE: NEXTRA TO JE SPATNY POSKYTOVATEL ADSL

VAROVANI CTETE POZORNE: NEXTRA TO JE SPATNY POSKYTOVATEL ADSL

maf (27.11.2005 15:47:59)

Mám ADSL připojení od společnosti NEXTRA a radím všem ať si vyberou jiného poskytovatele..... ADSL BASIC 1024/256 které využívám znamená agregaci 1:50 a neomezená data, agregace vám může rychlost downloadu snížit podstatně dost, ale mé připojení dva a půl roku co ho mám šlo opravdu skvěle. Až do minulého týdne... Kdy na mém připojení za které platím 2955 korun českých dali krom té agregace také službu FUP, znamená to že po určitém počtu stažených dat, třeba 10 GB, se vám připojení automaticky změní třeba na 256/256 což už není takový hit.... Již v minulosti jsem se společností NEXTRA a mým připojením měl problém... Vyřešily ho až tři návštěvy v sídle společnosti.... Dvě reklamace a hodně psychického vypětí... Problém se vyřešil a já šel domů s tím že už budu jen spokojený zákazník... Ale opak se stal skutečností, nejdříve jsem myslel ze mam něco špatně nastaveno v PC, pak jsem napsal email poskytovateli a s hrůzou zjistil ze na mém připojení začala běžet služba FUP a navíc že moje připojení které teď využívám 1024/256 se službou FUP společnost NEXTRA nabízí od 690 korun měsíčně, opakuji že já platím 2955 nepřipadá vám to jako jasné porušení smlouvy. Ze které budu teď chvíli citovat. Ve smlouvě je psáno: společnost NEXTRA je povinna informovat zákazníka v dostatečném předstihu telefonicky, emailem nebo dopisem že dojde k omezení, přerušení, změně nebo nepravidelnosti v poskytování služby, pokud taková omezení, přerušení, změny či nepravidelnosti bylo možno předvídat...... A to určitě bylo když si společnost NEXTRA službu FUP rozjela na svých připojeních nedávno. Nehledě na to ze jak je dále ve smlouvě psáno cituji: Poskytovatel je povinen: b) provést změnu služby na základě oboustranně podepsaného dodatku smlouvy..... Tak mi milí čtenáři držte palce v pondělí jdu na ně :))))

Anonym (27.11.2005 17:13:21)

no, pokud je to jak rikas, tak to urcite vyreklamujes bez problemu, proste ti bud snizi cenu nebo te prehodi na tarif Office, ktere jsou bez, ale stoji o neco vic nez tech 690. ale urcite stoji mene, nez tvych soucasnych skoro 3 tis. taze bud vlastne rad :)

Anonym (27.11.2005 18:04:26)

A proč jsi už dávno nezměnil tarif ??? už rok (nebo jak dlouho je tarif OFFICE) platit o 1000Kč měsíčně víc za uplně stejnou službu ????

Anonym (1.12.2005 18:37:52)

řekl bych že je to totiž nějakej mentál..... když mam nějakou službu tak se zajímám snad o to jeslti neni možno pořídit za stejné či trošku nižší náklady slzužbu lepší....... nad takovymhle případem bych moc času radši neztrácel....

Petr Borecek (2.12.2005 16:12:57)

Otazkou, ale zustava. Co je pro koho lepsi sluzba. Ci rychlejsi linka , s mensim datovym creditem, nebo pomalejsi linka s nolimit datovym creditem:-) Nemluve o zkusenostech po prechodu ze sluzby na dalsi sluzbu postupne degradaci kvality. Ja osobne jsem u Nextry od zacatku soucastne jsem uz po 3 zmene sluzby. A vym , uz predem ze pristi rok budu opet migrovat na vysi sluzbu, abych si uchoval kvalitu ted soucastne sluzby.

Anonym (3.12.2005 22:06:18)

A co takhle se místo toho trochu soustředit na obnovení databáze mateřského jazyka ? Vím, že to není populární poznámka, ale za úvahu by to stálo, ne ? Bylo by škoda, kdyby přebytek internetu dělal z lidí pologramoty ...

Zajda (4.12.2005 00:02:26)

Existuje neco jako jazykova evoluce. Jazykovedci vs pouzivana rec. Zkuste se nad tim zamyslet. Vy mozna tyto lidi povazujete pologramoty. Ja tyto lidi povazuji za soucast evolucniho procesu jazyka. Moderni komunikacni prostredky umoznuji lepe komunikovat a tudiz se jazyk mnohem vice vyviji. Cesta jde ke zjednodusovani a v prejimani cizich slov. Dochazi ke vzajemne konvergenci s ostatnimi jazyky. Neni vylouceno ze cestina jako velmi slozity jazyk uplne zmizi tak jak ho zname. Tohle videt kolega cestinar...;]

Anonym (4.12.2005 02:46:12)

Cesta jde ke zjednodusovani a v prejimani cizich slov...... To by tě zabilo tam psát háčky, čarky. Nebo snad nemáš klavesnici a píšeš z mobilu ? Prostě jsi asi SMSretarda

BDs (4.12.2005 12:09:06)

Hlasuj, toto je kvalitni nazor! Jak si muzes vsimnout pisu taky bez hacku a carek a sice protoze jsem tak navykly a pisu tak asi tak 5krat rychleji nez s nimi. Nevidim na tom nic spatneho vzhledem k tomu, ze se zde pohybujeme v diskuznim foru poklesle urovne. Kdyz pisu neco oficialniho, psat bez nich si samozrejme nedovolim. Nebudu se ptat "Chapes, bobe?" protoze jsi jen ubohy anonym.

Anonym (4.12.2005 12:37:57)

Ubohá vymluva, tak už konečně dojdi k druhé lekci v psaní všeno deseti, tam se naučíš psat rychle i s diakritikou (používat 4 řady místo 3 zvládne i cvičená opice)

BDs (4.12.2005 13:10:06)

Ptam se: K cemu? Nikdy nebudu delat sekretarku s vedlejsi funkci olizovani sefova podvozku jako ty, tak to opravdu nemam zapotrebi. Pristi tlacenka: "Blbe, vzdyt to patri k zakladnim dovednostem!" Diky, ale s tebou koncim.

Petr Borecek (5.12.2005 16:53:01)

Panove toto je diskuze o Nextre. Filozofovani, uvahy o ceske ligvitice, dopadu internetu a jeho uzivatelu na cesky jazyk. Muzete v klidu rozebrat k nemu urcene mistnosti, kterou neni problem zalozit.

Anonym (5.12.2005 20:32:39)

Ano i ne. Toto je veřejné diskusní fórum a jako takové by mělo uchovávat určitou aspoň zcela elementární kulturní úroveň. Kdyby se třeba na nějaké živé odborné konferenci nebo diskusi někdo (bez ohledu na odbornost) začal vyjadřovat jako cikán ze 4.cenové skupiny, asi by ho na to účastníci velmi brzy upozornili. Vyjadřovat se jako neandrtálec na internetovém fóru ukazuje (kromě jiného) i ztrátu základního respektu k těm, které dotyčný oslovuje. Podobná upozornění jsou kromě toho občas vhodná i proto, aby internetoví "odborníci" za chvíli neskončili (i v běžném provozu) u slovníku obsahujího jen "ping", "fup" apod. A Nextra je OK. Za tu cenu (ještě jsem stihl tu levnější sazbu) ta 1MB linka jede stabilně kolem 800 kbps už od května. Lepší poskytovatel asi momentálně není.

spider (10.12.2005 16:43:35)

Jenom by mě zajímalo který trotl přešel od te posrané NEXTRY k diaktrice???

Anonym (11.12.2005 17:07:12)

autor: Anonym napsáno: 3. prosince 2005 v 22:06

Anonym (12.12.2005 09:11:17)

ty anonymové sou prostě svině :(

Anonym (9.12.2005 08:52:54)

Neni možný psát všema deseti jelikož klávesnice PC vezme jenom tři stisky kláves.

Anonym (4.12.2005 14:09:16)

Nejde vůbec o háčky a čárky, ale psát třeba "vím" s tvrdým y to už je možná trošku moc, ne ?

BDs (4.12.2005 21:36:08)

To samozrejme ano, ale nejak nechapu jak muzes rict, ze nejde vubec o hacky a carky kdy prispevek na ktery jsem reagoval byl zcela vylucne o nich.

Zajda (7.12.2005 07:55:00)

Ano to by mne zabilo. Jak si muzete vsimnout nekdy hacky a carky pisu. Je to dle nalady. Ale kdyz potrebuji neco rychle napsat tak je nepouzivam. Jak uz jsem psal vyse, jedna se o zvyk z C64, ktery vznikl v utlem veku. A myslim ze v te dobe se v souvislosti s mobily dalo mluvit maximalne o AMR(Automaticky mestsky radiotelefon;).

Kohn (4.12.2005 02:48:02)

Souhlasím s anomymem. Čeština a jiné slovanské jazyky mají na rozdíl od natvrdlých anglo-saských jazyků vysokou rozlišovací schopnost. A i počítačový pologramota dnes ví, že klávesnice u PC umí požívat českou diakritiku a OS + net to umí taky. Shalom Voni jeden vědátore.

Zajda (6.12.2005 20:53:45)

S rozlisovaci schopnosti mate samozrejmne pravdu. To je bez diskuze. Toto jsem ale na mysli nemel. Spise mi jde o pravopis a gramatiku Jak vam pomuze y a i v rozlisovaci schopnosti? Jak vam pomuze shoda podnetu s prisudkem? Totez se da vyjadrit bez onech komplikujicich se veci.Spousta vyjimek a pravidel akorat komplikuje zivot jejim uzivatelum a konec koncu i budouci strojove zpracovani jazyka. V cestine nemate jasna a jednoducha pravidla. Ta diakritika zdaleka neni standardizovana. To mate nestandardne-standardni Win1250,ISO-8859-2,IBM-852. Poradek bude teprve mozna s UTF-8 a kdovi jestli s UTF-16. Tento neporadek je zvlaste znat pokud komunikujete mezi nekolika platformami. Obcas staci i jiny emailovy klient. Nehlede na to ze klavesnice qwerty neni optimalizovana pro ceskou diakritiku a ta tam byla doplnena jaksi navic.Takze natahovat prsty od zakladni rady az nekam nahoru je jaksi casove narocnejsi. Jak znamo, tak samotna qwerty byla umyslne navrzena tak, aby se mezi sebou nemlatila pismenka na psacich strojich. Takze diakritika zpusobuje jeste dalsi zpomaleni. Me osobni pohnutky proc nekdy pisi na klavesnici bez diakritiky jsou jednak rychlost,casta komunikace uvnitr diskuznich skupin kde se za cestinu lyncuje a pak take to, ze psat jsem se ucil v sedmi az osmi letech na pocitaci C64, kde jediny pouzitelny textovy editor s cestinou byl Vizawrite. Na klavesnici se ty klavesy hledaly tak spatne(nebyly ceske popisky), ze jsem se na to vykaslal a psal bez nich. Tehdy to stejne bylo k nicemu. Lide jako vy neupozornuji na hnusna slova ze kterych vstavaji vlasy na hlave. Jako napr. korporatni, favoritni a sukcesfulne dokoncena. Dloubaji kvuli kazdemu zapomenutemu pismenku a primitivovi co se prave naucil datlovat.Radeji se snazte napravit vyse zminene neradstvo.

zimic (15.12.2005 12:43:26)

;-)

Anonym (4.12.2005 14:07:34)

Tak jo, díky za visvětlení, teď už to vým :-)))

A (28.11.2005 07:57:35)

Vo co ze nevyreklamujes :-)

Anonym (28.11.2005 13:23:25)

Nevyreklamuje, ale pokud není pod smlouvou, tak mu doporučí a změní tarif na OFFICE

A (29.11.2005 15:23:33)

Souhlas, a tak myslim, ze je to ok ne?

GreifiPeto (28.11.2005 19:16:54)

Zdravim, preju hodne stesti a napis jak jsi dopadl. Mej se kolego :(

Kamil (29.11.2005 20:24:45)

Sice mam bezdratove pripojeni ale tohle co se deje je pekna kurwarna,citim s tebou a drzim ti palce jenom se nedej.Vzdy na vse doplati obycejny clovek jenom se nedej budu na tebe myslet.Nakopej jim prdel aj za ostatni.

Mysel (1.12.2005 04:03:48)

Bohužel nevíte, co to vlastně je reklamace. Mohu Vás předem ujistit, že nevyreklamujete nic. Máte-li zájem, přejděte na finančně výhodnější službu. Nejdřív myslet, pak teprve se případně pouštět do emotivních výlevů na veřejnosti. :o)))

Někdo z davu (3.12.2005 19:42:11)

Vyreklamovat se dá kde co, jen si člověk nesmí nechat sr....t na hlavu ! Bohužel většina lidí jen kecá, ale skutečně do sporu jde jen málo kdo, a na to tyhle společnosti dost hřeší. Protože jsem taky ouřada vím, že kdo otravuje, toho radeji vyřídím, abych měl pokoj, ostatní maj smůlu, když jsou ticho !!!

A (3.12.2005 21:21:02)

Plati jen castecne, "prudicu" je snaha se zbavit i tak, ze jim sluzbu nastavis tak, aby odesli sami ...

David (5.12.2005 21:37:05)

No , bude to znít asi blbě, a pisatel mě za to mít rád asi rozhodně nebude, ale Nextra se chová zcela v duchu smlouvy. S FUPem se kalkulovalo od začátku, to že ho Nextra v rámci akcí dočasně neaplikovala, je věc jiná, nicméně FUP jako není nic "ilegálního", z hlediska těch obchodních podmínek, co ve smlouvě jsou. Taktéž odstavec b) citovaný v závěru tě jistojistě nespasí, protože Nextra NENÍ (o tom zdali je to "fér" se teď nebavíme) povinna tě informovat, že za nižší cenu bys mohl mít podobně kvalitní službu, pokud je ta tvoje stará stále v provozu. Zjišťovat, jestli by ti jiná služba nevyhovovala lépe, je zcela ve tvojí kompetenci... Když si nenajdeš čas na jejich stránky občas zabrowsit a zjistit, že by ti jiná služba seděla líp, je to tvůj problém, ne poskytovatele.

franta (8.12.2005 16:44:43)

Nextra přes telefonní linku nebrat !!! ADSL od Nextry je dobré dokud nemáte žádné problémy ! Jakmile nastanou, zjistíte, že Nextra má jednostranně výhodnou smlouvu směrem k sobě. Na písemné reklamace reagují s naprostým klidem, nemáš nárok na nic. Jedině na výpověď až na konci smluvního období a to ji musíte podat 2 měsíce předem, nic neřeší, nic neopraví, hotline je spíš něco jako linka důvěry ve slovenštině, vždy když se dovoláš a oznámíš vadu, dozvíš se něco jiného. Moje 512 je 170tka. Nezaručují totiž ani rychlost, jak mi napsali a to ještě jede při stahování velmi nestabilně, chvíli nahoře chvíli dole. Tedy je možné že Vám klidně pojede 1 Mbit rychlostí 512, ale platit se musí za to, co je v jejich smlouvě ! A kdyby jste se přeci jen rozhodli předčasně smlouvu ukončit musíte zaplatit smluvní pokutu, která je součtem všech splátek až do konce smlouvy, tuším ještě trochu víc. tedy to si každý jaksi rozmyslí.

Anonym (8.12.2005 16:48:31)

A u koho je to se smlouvou jinak ?

franta (8.12.2005 16:51:22)

Nesnažím se tu o polemiku, jen píšu jak to je, a ať si to lidi porovnaj s jejich reklamou na super net, toť vše (tečka)

Anonym (9.12.2005 07:41:13)

jJo super net od NEXTRA GTS Novery :-) fůjjjjjjjjjjjj Vypoveď je 150% měsíčních plateb ostatní maj jen 100%

A (12.12.2005 09:40:32)

A Ty sis nainvne myslel, ze je ten net za 690 Kc garantovany nebo jsi jen necetl co podepisujes? :-)

Anonym (12.12.2005 14:10:45)

Sdružení spotřebytelů:"Podepsat můžeš, přečíst musíš." Obchodník: "Tady mi to podepište, potom si to přečtete." Spotřebytel:"Kde to mam podepsat? Ty další papíry mi ani nedávejte." Spotřebytel po měsíci:"Já nic platit nebudu! Já chtěl něco jiný! Vy jste udělali chybu! Já vás budu žalovat!"

A (13.12.2005 15:09:42)

Souhlas, jedine snad ze je "spotrebitel" a ne y :-)

Anonym (13.12.2005 22:46:25)

Další slovo, které si asi zapamatuju :-(

Anonym (13.12.2005 23:15:13)

to se snad nemusi zapamatovavat... ja teda nejsem zadnej super cestinar a jaky napisu i/y beru podle citu a podle toho co min bije do oci a todle teda do oci bije hodne ;)

David (12.12.2005 16:12:30)

"nezaručují ani rychlost, jak mi napsali"... No tohle mi stačí, abych si o tobě udělal obrázek... Samozřejmě že ji NEZARUČUJÍ a mají to taky JASNĚ psáno ve smlouvě... Ale uznávám, že pro tooho, kdo jen hledá místo kde to podepsat, je to asi překvapivé... A s těmi splátkami máš pravdu, ale taktéž je to zcela férově specifikováno ve smlouvě... Nevím, jestli jste všichni podepisovali nějakej kus hajzlpapíru, ale moje smlouva je poměrně obsáhlá, a to na co si tu "franta" stěžuje je tam zcela explicitně napsáno písmem standardní velikosti (takže žádné blešky na konci)... Chlapče, pokud chceš garantovaný internet běžící nominální rychlostí, tak tě prostě bude stát "trochu víc" než těch 690 Kč :)

nick (7.12.2005 13:35:50)

tak jak jsi dopadl? pohmozdeniny, otoky, zlomeniny? :p) nick