Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Ahoj, jako uzivatel netu od nextry jsem se ted zacal divat vic na GTS, abych odhadl, co nas ceka! Ach jo! jsem z toho nejakej zklamanej... to ze maji ten priblblej FUP!!! opravdu je to kravina!!! Ale k veci, dival jsem se, co nabizi: na strance: http:

Ahoj, jako uzivatel netu od nextry jsem se ted zacal divat vic na GTS, abych odhadl, co nas ceka! Ach jo! jsem z toho nejakej zklamanej... to ze maji ten priblblej FUP!!! opravdu je to kravina!!! Ale k veci, dival jsem se, co nabizi: na strance: http:

Karel (8.12.2005 13:02:55)

Ahoj, jako uzivatel netu od nextry jsem se ted zacal divat vic na GTS, abych odhadl, co nas ceka! Ach jo! jsem z toho nejakej zklamanej... to ze maji ten priblblej FUP!!! opravdu je to kravina!!! Ale k veci, dival jsem se, co nabizi: na strance: http://www.gtsnovera.cz/cs/produkty_sluzby/internet/dsl.shtml je prehled vyhod... neni tam nikde standardni cenik! jen "zima s noverou" (nejspis to bude pres zimu casteji zamrzat:) ) Po stazeni dokumentu (http://www.gtsnovera.cz/file/cs/products/GTSNovera_Cenik-DSL-Zima_s_Noverou_CS.pdf) jsem si ho take chtel precist. Abych to mohl srovnat s tim co mam, tedy FUN 1M (1024/256). Nasel jsem tedy dve varianty Novera DSL Basic 1024/256, 1) jedna s limitem 6GB (do unora s bonusem 10GB) cena 895,- pri smlouve na 12 mesicu nebo 795,- pri smlouve na 18 mesicu. 2) Druha varianta data neomezene, s cenami 1195,- (12 mesicu) a 995,- (18 mesicu). U toho je dole poznamka: U varianty služby Novera DSL Basic s neomezeným datovým limitem je uplatňována Fair user Policy. Bohuzel jsem nikde nenasel kolik je ten limit, kdy zavedou FUP!!! me poznamky: 1. Kolik to stoji, pokud neuzavru smlouvu na 12 mesicu nebo na 18 mesicu? 2. Kolik je tedy ten limit pri "neomezene" variante!!! A jake hodnoty prenosovych rychlosti ma ten FUP? 3. Ceny jsou platne prave jen na tech 12, resp. 18, mesicu. Potom budou asi jine, zase drazsi... nebo puvodni, tedy ne z teto akce, ale jake jsou ty puvodni ceny... to jsem nikde nenasel! V dalsim dokumentu (http://www.gtsnovera.cz/file/cs/products/GTSNovera_Popis_sluzby_Novera_DSL_CS.pdf) jsem nasel: "Ani po zavedení FUP (u příslušné varianty služby Novera DSL Basic) nedochází ke zpoplatnění přeneseného objemu dat, tak jak je to u variant s datovym limitem." To znamena, ze kdyz mam tu sluzbu s datovym limitem, tak po prekroceni limitu dojde zaroven ke zpomaleni rychlosti (tedy uplatneni FUP) a zaroven k placeni za takto "nadlimitne" prenesena data a to ve vysi 125,- Kc za kazdy zapocaty blok 3GB. To je taky bajecny!!! Takze podle novery je neomezeny pristup s FUP a omezeny s FUP a zaroven priplacenim za data!!! To je opravdu UZASNY!!! Takze si nemohu priplatit a mit rychlost nezpomalenou???? V tom pdf dokumentu s popisem sluzby jsem nasel uvedeno u varianty DSL Basic: " limit pro nezpoplatněný objem přenesených dat (v součtu obou směrů) - 6 GB nebo 20 GB s následným uplatňěním FUP dle vybrané varianty". Mozna z toho lze vyvozovat ze limit pro tu neomezenou je 6GB nebo 20GB??? V ceniku se nikde o limitu 20GB nehovori! Dale v casti, kde pisou, jaka je "lhuta" pro zrizeni sluzby je uvedeno: "Průměrná lhůta pro zřízení služby Novera DSL Basic a Profi s prodaným koncovým zařízením činí 14 kalendářních dnů ode dne podpisu Smlouvy/Specifikace služby Novera DSL poskytovatelem a účastníkem." Nikde tedy neni jaka je lhuta, pokud nechci koncove zarizeni! Navic se tak nejak uplne mlci o variante, kdy mam vlastni modem, vsude se vychazi z toho, ze si ho koupim od nich nebo si ho od nich pronajmu. Nebo jsem zase jen neco prehledl? Proste jsem z toho takovej nejakej zklamanej... s jakou radosti jsem v srpnu zahodil Datanonstop od eurotelu,(a po mesici cekani na tel. linku od telecomu a dalsim 21 dnech, nez telecom na ustredne prepnul draty na telenor) zacal pouzivat Nextru FUN 1M... tak moc se mi to libilo (libi), ale ted ... mam obavy, co bude dal... najednou mam pocit, ze jsem mel skoro radeji vzit Telecom a jeho Internet Express Sprint! za 799,- mesicne. (ale to ma vlastne jeden hacek, zatimco nextra mi ten FUN 1M klidne fakturuje na ico (zivnostnak) tak Telecom to ma jen pro DOMACNOSTI!!! pro firmy ma jine sazby. Blbej telecom i za nejlevnejsi telefonni linku pro firmy a podnikatele uctuje 500,- bez DPH mesicne. takze mam soukrome telefon a internet od nextry na ico. Kdyz jsem se pri objednavce nextry ptal jestli je FUN jen pro domacnosti a pro firmy office tak se divili, proc by to rozlisovali. jen se lisi parametrama a doporucujou firmam office. Ale pokud chci tak klidne muzu mit i FUN. A ten me samozrejme staci. Ale tohle u telecomu jaksi nemuzou pochopit a striktne to oddelujou! No proste v tomhle state je to opravdu uzasny se vsema blbejma ouradama! ach jo...) Snad jsem vas svym "vypovidanim se" moc nezdrzel a neotravoval... klidne mi neco pripiste.. K.

Karel (8.12.2005 13:14:01)

Omlouvam se. Nechapu jak se k memu prispevku nezapsal spravny subject. Melo byt GTS Cenik, nejak se neorieuntuju. diky za schovivavost. K.

Anonym (8.12.2005 15:49:28)

Prostě stejná šaškárna jako u TISCALI, to pak raši 30 dnu nazápínat ani NET nebo jak dlouho než se vyhrabete z toho FUPU PS: netuším jestli to ještě platí je to z http://web.dbm.cz/dbmweb/actions.nsf/0/873519963F2F3213C1256ECB003B7982?OpenDocument GTS: FUP nově a přesněji Praha 8. července 2004 – Společnost GTS změnila od 1. července podmínky regulace internetového připojení u ADSL (tzv. FUP). Přistoupila k technologicky náročnějšímu řešení, které spočívá v dynamické aplikaci FUP namísto původního statického řešení, jež vycházelo z hodnot měřených od počátku měsíce. Nové řešení aplikuje FUP průběžně podle skutečné zátěže v čase. Limity hodnot přenesených dat zůstávají stejné, tedy 4 GB v rychlostním pásmu 512/128 kbit/s a 8 GB pro rychlosti 1024/256 kbit/s. Nové nastavení umožňuje zejména přesné vymezení časového období pro aplikaci FUP. Počet FUP dnů (cd) stanovuje vzorec cd = (pd-dm)*2. V něm znamená pd celkový počet dnů v měsíci a dm je pořadí dne v měsíci, kdy byla FUP na zákazníka aplikována. Čím dříve uživatel dosáhne limitních hodnot přenesených dat, tím déle na něj bude aplikována FUP. FUP představuje pro GTS pravidla zajišťující rovnoměrné a korektní využívání služby pro všechny uživatele. Související opatření jsou aplikována férově na uživatele zpomalující rychlost připojení na úkor druhých. Zavedením FUP dochází k adresnému zpomalení přenosu dat právě těm, kteří službu nadměrně zatěžují. Ani po zavedení FUP však nedochází u GTS ADSL ke zpoplatnění přeneseného objemu dat. Společnost GTS CZECH působí na českém trhu od roku 1991 a poskytuje firmám i domácnostem v České republice kompletní portfolio telekomunikačních služeb. Důsledně prosazuje liberalizaci českého telekomunikačního trhu a zpřístupnění internetu široké veřejnosti. Společnost je držitelem certifikátu kvality ČSN EN ISO 9001:2001.

Anonym (8.12.2005 15:51:45)

Jo a jinak u TISCALI říka kámoš, že když je ve fupu tak mu NET jede nejčastějikolem 1kbps až 100kbps a to má problém stahnout i poštu !!!!