Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > contactel - nejede net

contactel - nejede net

Steph (3.2.2006 12:50:21)

zdravim, nemuzu se uz od 31.1. pripojit na net. Mam siemens santis 150, contactel start 512/128. Pripojim se tak jednou za dve hodiny na max 2-3 minuty a pak to hned zas spadne a pak to na vstup. strance modemu misto zeleny kontrolky se "showtime/data" sviti oranzove a pise "startup handshake" nebo "startup training" at to refreshuju sebevic. Jinak na modemu sviti kontrolky PWR, LAN a DSL a ACT obcas poblikava. Volala sem 1.2. technika contactelu, vcera mi rek ze to chyba u nich neni, ze ostatnim to jede a ze by to mohlo byt modemem (coz nemam kde vyzkouset), a ze zavolaj este do telekomu jestli neni neco s linkou a ze mam cekat.. uz mi to celkem stve a pac je mi znamo, ze contactel u sebe chybu nemusi priznat, tak jestli nema nekdo ma v posl. dnech podobny problem? nebo jestli to co sem popsala vyse odpovida modemu v hajzlu? nebo ze by to mohlo mit co delat s tim zvysovani rychlosti? sem Pha6

NMS (3.2.2006 16:05:09)

Hm při "startup trainingu" by měla kontrolka "DSL" rychle blikat a potom se trvale rozsvítit - "showtime/data". Mně se někdy stane tato věc. "DSL" pomalu blíká - rychle bliká - pomalu bliká - rychle bliká - svítí. To tím pádem skutečně asi ukazuje na "fyzickou závadu" - buď problém ČT, nebo modemu (a nebo taky něčeho jiného).

Nargon (3.2.2006 16:54:16)

Pokud DSL kontrolka blika tak je vetsinou ve stadiu "navazovani kontaktu s dslamem" kdyz zacne svitit tak je "kontakt navazan" a muze adsl fungovat. Ale jestli stale blika a sem tam se spojeni navaze a po chvili vypadne. Vypada to ze je nejakej problem na vedeni a je tam nejake ruseni. Zkusit jedine jinej modem, jestli nema "citlivejsi" vstup a to ruseni mu nebude tolik vadit.

Steph (3.2.2006 21:55:58)

Diky za reakce. Modem mi dela vlastne skoro totez co popsal NMS, tedy dokola ve stejnych intervalech DLS 5x pomalu zablika -> rychle se rozblika -> sviti a pak parkrat blikne ACT. Ale stejne me to nepripoji i kdyz se na chvili obcas nacte IP adresa. jinak CT opravdu pry zaznamenal naky ruchy na nasi lince, takze v pondeli poslou novy modem, doufam ze se to tim vyresi.

NMS (4.2.2006 13:45:08)

Jinak v tom Santisu (a určitě i u jiných) je v konfiguraci taková fíkaná položka "DSL param". Mě ukazuje něco takového: Local Tx Power: 11.12 dB Remote Tx Power: 4.1 dB Local Line Atten.: 2.0 dB Remote Line Atten.: 4.0 dB Local SNR Margin: 42.5 dB Remote SNR Margin: 22.0 dB a skoro se to nemění (což je dobře) - ještě to tak, na ústřednu se dívám z okna :-)

Steph (4.2.2006 20:46:15)

prosimte kde se to "DSL param" presne nachazi?

Anonym (5.2.2006 00:36:28)

Jo, taky ho nějak nemůžu najít :))

Redy (5.2.2006 09:10:47)

Advanced Configuration - Wan - dole DSL Param

Steph (5.2.2006 14:28:53)

tak kdyz se mi to podari vyrefreshovat z nul, hodi mi to: Local Tx Power: 10.63 dB Remote Tx Power: 15.19 dB Local Line Atten.: 31.5 dB Remote Line Atten.: 31.0 dB Local SNR Margin: 17.0 dB Remote SNR Margin: 13.0 dB ted este jen vedet jak spatne s temahle hodnotama na tom vlastne sem :)

NMS (5.2.2006 16:06:13)

Položky "Power" - vysílací výkon modemu a protějšku (DSLAM ?) Položky "Atten." - útlum signálu (což by vzhledem k mojí zdálenosti sedělo, ty budeš asi daleko, co ...) Položky "SNR" - sigal-noise-ratio - zašumění linky -> čím vyšší šum, tím nižší hodnota v dB Pokud kecám blbosti, tak mě spojaři opravte ...

lucass (16.2.2006 21:31:23)

Mam stejny problem a je to nepochybne problem kvuli prepojovani na vyssi rychlosti, na Contactelu jsem se dozvedel, ze tento problem ma mnoho zakazniku, vinik problemu dle Contactelu je Telecom ;-).