Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > zůstat u Contactelu?

zůstat u Contactelu?

Lída (24.2.2006 14:40:26)

Mám od Contactelu ADSL 512/128 limit 3 GB, ted v rámci navyšování to bude zdarma převedeno na 2048/256 limit 10GB. Měsíčně platím 773,5Kč (vč.DPH). Mě ale současná rychlost stačí a měsíčně nepřekročím ani 0,5GB a tak bych spíš chtěla převést na levnější typ služby tj. 512/128 limit 2 GB za 535,5Kč (vč.DPH). Contactel za to chce ale 1300Kč. Vyhnout se tomuto poplatku můžu tím, že s Contactelem ukončím smlouvu (mám ji na 2 roky a končit bude v květnu) a pak si zřídím službu jako nový zákazník, s tím že modem už mám a když podepíšu smlouvu na rok, tak nebudu platit ani aktivaci. Taky jsem uvažovala změně poskytovatele. Koho byste mi, vzhledem k mým požadavkům, doporučili?

melipa (24.2.2006 15:09:06)

hmm,.. to nebude tak jednoduchy - contactel ma 3mesice vypovedni lhutu, a taky ta aktivace by nebyla hned... myslim, ze by bylo lepsi bez nervu zaplatit 1300kc... jinak k tomu tvymu 'prestoupit jinam..' oni se stejne ISP ridi velkoobchodni nabidkou CTc, takze to bude +- stejne.. :-/

Lída (24.2.2006 16:08:58)

s tou výpovědní lhůtou mi to není moc jasné, protože ve všeobecných podmínkách mají napsané, že pokud se smlouva uzavírá na dobu neurčitou výpovědní lhůta je 3 měsíce. Ale já mám smlouvu na dobu určitou 24 měsíců (do května 2006), takže předpokládám, že když jim včas napíšu že to budu chtít zrušit v květnu, žádná výpovědní lhůta by asi být neměla. V těch podmínkách jsem ale můj případ nenašla. Jinak určitě je pravda, že za 1300Kč nebudu mít nervy a hlavně nedojde k dočasnému přerušení internetu změnou poskytovatele. Ale budu platit měsíčně Contactelu 535Kč a třeba u Telecomu bych za to samé platila 450Kč. Ceny jiných poskytovatelů jsem si ještě nezjišťovala.

melipa (24.2.2006 16:21:05)

vypovedni lhuta... podivej se na smlouvu.. je to tam! jinak s tou 3mesicni lhutou to vypada tak, ze musis dat 3mesice do predu vedet, ze to chces zrusit a oni ti to musi milostive povolit... mne to prijde moc slozity, vypovedet smlouvu, (nedavno jsem to rusil, zebylo to nic prijemneho - hazou ti klacky pod nohy.. musis poslat doporuceny dopisy,.. pak zase odepisou.. a pak me nakonec odpojili o 2dni driv!!) a pak taky ta aktivace neni hned (1-2tydny,.. mozna vic..) nevim, ale vypocital jsem, ze se ti tech 1300kc za aktivaci vrati za 5mesicu.. byt vama, tak jsem rad, ze mam 2mb, a poradne toho vyuziju... (tv, radio, mp3... ne, jen cteni e-mailu) ale je to jen na vas... :)