Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Poskytovatelé > Mírné zvýšení rychlosti u ČT

Mírné zvýšení rychlosti u ČT

kix (2.4.2006 11:39:49)

Mám IE Ideal (2Mb). Dosud to jelo (kontantně) podle měřiče DSL.cz na 1,6 Mb/s (něco málo nad 200KB/s). Od včerejška mám 1,8Mb/s resp. 233 KB/s. Tak by mě zajímaly výsledky ostatních, jestli jsem byl zpomalený, něco navýšili nebo dsl.cz měří jinak ? Díky. Tak

František (2.4.2006 13:08:56)

Mám IE Impusl (512/128) a od "zrychlení" jsem podle měření na www.rychlost.cz dosahoval hodnoty kolem 410/110 kbps, od 19.3. se naměřené hodnoty downloadu pohybují kolem 460 kbps (upload se výrazně nezměnil). Můj názor je, že ČTc ve druhé polovině března provedl úpravy v síti (možná posílil přenosové kapacity a/nebo změnil složení agregačních skupin). Také se cosi děje s měřením datových limitů a možná i s FUP (momentálně mi to v aplikaci MOJE KONTO ukazuje přenesených 0 MB). V tomto smyslu pokládám diskuse na www.dsl.cz ohledně rychlosti ADSL (včetně popisu problémových případů) za přínosné, protože technici ČTc je sledují a vyhodnocují.

Anonym (2.4.2006 13:27:08)

Toto by bylo prinosne kdyby nebylo pitomcu co sem chodi jen a pouze "Nadavat na telekom" protoze si mysli ze pak budou IN

arne (3.4.2006 09:36:03)

Od poloviny února mám navýšený "Ideal" na 2Mb, jelo to do cca poloviny března tak okolo 1,4Mb, potom ale nastaly probémy a rychlost silně kolísala, dopoledne vyšší a od poledne klesala až na 600Kb i níže. Nahlásil jsem 26.3. poruchu a protože se nic nedělo, urgoval jsem její odstranění 29.3. a dostalo se mně od operátorky ujištění, že na odstranění se pracuje a závada by měla být odstraněna nejpozději 31.3. což bylo splněno, protože rychlost se navýšila na denní průměr cca 1,5Mb a velké výkyvy rychlosti ustaly. Rychlost měřím na http://rychlost.cz - kromě měření tam je i statistika naměřených hodnot.

Jirka (3.4.2006 13:45:19)

Mám taktéž IEX Ideal 2048kb/s dva měsíce. Měřím rychlost v průběhu dne, abych snížil závislost agregace, paralelně u 3 serverů / rychlost, lupa a živě / Nejvyšší dosažená hodnota pro stahování byla 1680kb/s. Ale také 400kb/s. V průměru je rychlost cca 1200-1600kb/. Předpokládám, že technici uvedenou situaci vyhodnocují a budou dolaďovat. Protože mi také byla přidělena adresa na @iex.cz vznesl jsem dotazy a připomínky k uvedené rychlosti. Zatím bez odpovědi. Tu opožděnou reakci přikládám nezvládnuté kampani s ADSL od ČT.

Josef (3.4.2006 19:38:51)

Naprosto, stejná zkušenost. Jen s tím rozdílem, že druhá polovina března byla naprosto "zoufalá", rekord 22.03.2006 14:37 down 27.524 kB/s. Popravdě řečeno všiml jsem si toho ale jen já. Od začátku dubna to jede (naposledy 232.777 kB/s) naprostá spokojenost s ČT.