Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Modemy > O2 TV na Zyxel 660HW T3 v2 po firmware upgrade

O2 TV na Zyxel 660HW T3 v2 po firmware upgrade

anonym (10.8.2010 13:02:32)

Ahoj, na Zyxel 660HW T3 v2 jsem si opsal vsechno, co mi pripadalo dulezite, a upgradoval jsem na nejnovejsi firmware v3.40 ANR.5 ze Silvestra 2009. Rucne jsem tam natukal data - nahrany ROM soubor s nastavenimi to nevzalo - a Internet chodi. Ale proste mne nejde O2 televize. Settopbox jako by nema signal. Dokazali byste mi prosim presne napsat, co mam delat? Ve WAN menu asi musim pridat dodatecne pripojeni v More connections, s Bridge, RFC 1483, multiplexing (NEVIM), VPI/VCI 8/35. Musim neco nastavit v advanced setup? Mam tam QoS type VBR-nrt a cisla se tam vrati tri nuly pro PCS, SCR, MBS. Nevim, co dat na RIP direction, RIP version, Multicast (IGMP v1 nebo v2?). Musim neco nastavit v Port Forwarding v NAT? Vyplnim nekde nejakou IP adresu, co se ukazuje v settopboxu? A co v menu WAN / Backup Setup? To jsem si asi take neopsal... Jeste neco? Netusil jsem, ze O2 TV potrebuje nejaka svoje nastaveni mimo nastaveni Internetu, natoz tolik. Dik, Lubos Motl

Luboš Motl (11.8.2010 07:53:01)

Ten modem jsem spravil resetováním do továrních nastavení, což kupodivu jde. Čtvercovým vystouplým tlačítkem vzadu vypněte modem, OFF, pusťte. Nyní u vypnutého modemu stiskněte a držte zalezlé RESET tlačítko zapnutou propisovačkou a hned poté - stále držeje RESET - přimáčkněte čtvercové zapínací tlačítko ON, které také stále držte. A takhle ty dva knoflíky držte dohromady půl minuty a asi za půl minuty si zablikají všechny LEDky a jste hotoví. Interpretace: je dost možné, že firmware na tom mém modemu byl nahrán a vrácen v pořádku na verzi O2, ale ostatní nastavení ROM se nechovají správně při downgradu modemu - a resetová procedura výše pouze vrátila ROM nastavení, konkrétně nastavení O2, zatímco firmware už byl OK. Doporučení: nikdy tenhle modem neupgradujte na verzi firmware nenabídnutou O2, zvláště ne, pokud používáte Internet i TV. Luboš Motl