Vývojáři z AMD vydali novou verzi ovladačů pro grafické karty ATI. Catalyst 10.7 slibují obligátní zvýšení výkonu (v některých případech), opravy určitých známých chyb, ale také podporu akcelerace videa H.264 přes GPU v přehrávači VLC.
Akcelerace videa grafickou kartou se týká přehrávače VLC ve verzi 1.1.1 a grafických karet ATI z řad 4000 nebo 5000.
Opraveno nebo rozšířeno bylo několik funkcí pro Windows (maximalizace oken napříč více displeji, pozice oken na více displejích apod.). Vylepšen byl i ATI CrossFireX (podporující otočené displeje), přibyla podpora OpenFL ES 2.0.
Catalyst 10.7 pro Windows ke stažení zde.
Linuxová verze nově umí Eyefinity (tří a více displejů řízených jedinou grafickou kartou), Catalyst 10.7 oficiálně podporují systém Ubuntu 10.04 a openSUSE 11.3.
Verze Catalyst 10.7 pro Linux ke stažení zde:
27. 7. 2010
Autor: Redakce DSL.cz
Společnost Český bezdrát s.r.o. nabízí v AKCI Léto 2014 dvě nové Služby pevného připojení k Internetu typu ADSL...
Před nedávnem proběhla v médiích zpráva o závažné bezpečnostní chybě některých síťových prvků od nejrůznějších...
Vyměníme Vám starou za novou ...Dosluhuje Vám vaše stará pobočková ústředna? Máme pro Vás řešení...
T-Mobile představil limitovanou předplacenku se 100 GB dat, za kterou zaplatíte jen 300 Kč měsíčně. A každé 12...
Společnost Netflix rozšířila nová pravidla pro sdílení hesel do dalších více než 100 zemí. Za využívání účtu mimo...
CETIN od dubna zařadil do svého portfolia nový tarif, který umožní na optických přípojkách využívat rychlost až...