Úvod > Články > Google do Chrome přidá systém chránící před malwarem

Google do Chrome přidá systém chránící před malwarem

Společnost Google plánuje do webového prohlížeče Chrome přidat funkci, jež bude uživatele chránit před infikovanými stahovanými soubory.

Už teď se Chrome uživatelů ptá, zda opravdu chtějí stáhnout soubor, který by mohl být potenciálně nebezpečný (jde především o spustitelné instalační soubory exe nebo dokumenty ve formátu PDF). Nová funkce však bude obsahovat ochranu před záškodnickými webovými stránkami, z nichž stahovaný soubor pochází. Pokud prohlížeč vyhodnotí webovou adresu a soubor jako vadný, uživatele na to upozorní a zeptá se ho, zda si přeje soubor opravdu stáhnout.

Funkce bude dostupná zatím jen užší skupince uživatelů používajících vývojová sestavení Chrome, ale o jeho ostré nasazení se uvažuje s vydáním verze Chrome 12 (přelom května a června).  

8. 4. 2011

Autor: Redakce DSL.cz

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Český bezdrát nabízí připojení k Internetu Eri-ADSL Panter... 5 Mbps od 279 Kč a 10 Mbps od 299 Kč

Společnost Český bezdrát s.r.o. nabízí v AKCI Léto 2014 dvě nové Služby pevného připojení k Internetu typu ADSL...

 

TP-LINK radí, jak se chránit před chybou v zabezpečení domácích routerů

Před nedávnem proběhla v médiích zpráva o závažné bezpečnostní chybě některých síťových prvků od nejrůznějších...

 

ss7Net - VoIP telefonní ústředna zdarma

Vyměníme Vám starou za novou ...

Dosluhuje Vám vaše stará pobočková ústředna? Máme pro Vás řešení...

Nejčtenější články

Přechod z Voyo a O2 TV na Oneplay: Co se pro vás mění a jak postupovat?

 

Oneplay od 10. března nahradí O2 TV a Voyo. Co se pro vás s přechodem na novou aplikaci změní? A na co byste si měli...

Oneplay: Jak se liší od tarifů O2 TV a kolik zaplatíte?

 

Oneplay od 10. března nahradí končící O2 TV a Voyo. Nabídne přitom čtyři různé balíčky – co v nich najdete a kolik...

Komu se Oneplay vyplatí a kdo při přechodu z Voyo a O2 TV „prodělá“?

 

Oneplay nabídne bohatý výběr filmů, seriálů, sportovních přenosů i televizních kanálů. Pro některé uživatele je to...