Společnost Google oznámila, že její webové služby Gmail a Picasa nově podporují WebP. Nový kompresní formát obrázků svými vlastnostmi konkuruje řadě jiných, ale především jím Google chce nahradit standard JPEG.
Google v poslední době na formátu zapracoval a jeho nová verze přináší ještě více šetření místem při zachování vysoké kvality vykreslení. Průměrně díky němu mají obrázky o asi 40 % menší velikost, aniž by se to na kvalitě jakkoli viditelně podepsalo. Vývojáři Googlu pro WebP využili techniky z VP8, video kodeku, který se používá pro video v HTML5 (WebM).
Nový obrázkový formát je podporován nejen ze strany webového prohlížeče Google Chrome, ale poradí si s ním i Opera, která ho využívá v rámci své funkce a služby Opera Turbo.
Google zároveň zmínil několik nástrojů, jež uživatelům pomohou se správou a úpravou takových obrázků -- jmenovitě například WebP plugin pro Photoshop, Java VP8 Decoder nebo ImageMagick.
23. 5. 2011
Autor: Redakce DSL.cz
Společnost Český bezdrát s.r.o. nabízí v AKCI Léto 2014 dvě nové Služby pevného připojení k Internetu typu ADSL...
Před nedávnem proběhla v médiích zpráva o závažné bezpečnostní chybě některých síťových prvků od nejrůznějších...
Vyměníme Vám starou za novou ...Dosluhuje Vám vaše stará pobočková ústředna? Máme pro Vás řešení...
Jste připraveni na to usednout za pár dní k televizím a začít vánoční pohádkový maraton? V dnešním článku jsme pro...
Takovou reakci za změnu podmínek WhatsApp nejspíš nečekal. Uživatelé ve velkém množství přecházejí na jiné aplikace...
Stanice Premier Sport odvysílá v následujících dnech 3 turnaje UFC. Na první z nich se můžete těšit už dnes večer...