Společnost Apple se snaží na území Spojených států dosáhnout zákazu prodeje mobilních telefonů značky HTC s operačním systémem Android.
Apple argumentuje tím, že firma HTC a její přístroje s Google Android porušují jeho patenty. Android přitom na celém světě získává čím dál pevnější půdu pod nohama, jeho podíl na trhu tvoří více než třetinu a prodeje stále rostou.
Soudní spor a argumentace patenty v USA může rozmach Androidu přibrzdit a Applu a jeho iPhonu pomoci -- iPhonů se zatím totiž i přes jejich velký úspěch prodává podstatně méně než přístrojů s Androidem. Jak vyplývá z rozhodnutí soudce Carla Charneskiho, HTC se skutečně proti patentovým právům Applu provinil a dost možná nebude moci v USA své chytré telefony nadále prodávat. Komentátoři zatím spíše ale hovoří o tom, že patenty (jako v mnoha případech) jsou dost obecné a další soud je může dokonce i zrušit.
20. 7. 2011
Autor: Redakce DSL.cz
Společnost Český bezdrát s.r.o. nabízí v AKCI Léto 2014 dvě nové Služby pevného připojení k Internetu typu ADSL...
Před nedávnem proběhla v médiích zpráva o závažné bezpečnostní chybě některých síťových prvků od nejrůznějších...
Vyměníme Vám starou za novou ...Dosluhuje Vám vaše stará pobočková ústředna? Máme pro Vás řešení...
Pokud zrovna řešíte, jak zasimulovat Ježíškovo zazvonění tak, aby vás děti neodhalily, máme pro vás pár tipů...
Zítra se opět posadíme k televizím a odstartuje každoroční maraton vánočních pohádek. V dnešním článku najdete...
Pokud vám doručovací služby nedodaly vánoční dárky, u kterých garantovaly doručení do Štědrého dne a prodejce vám...