Úvod > Články > Pozor: Mnohé verze Skype přestanou brzy fungovat

Pozor: Mnohé verze Skype přestanou brzy fungovat

Uživatelé komunikačního programu Skype by si měli co nejdříve stáhnout nejnovější verzi, Microsoft totiž přestane podporovat i velmi nedávná vydání. Týká se to verzí 6.13 a nižších pro Windows a 6.14 a nižších pro Mac OS X. Ty přitom byly vydány v lednu, resp. únoru letošního roku.

Skype, divize Microsoftu, pošle během "několika málo měsíců" všechny starší verze "do důchodu". Článek na blogu Skypu blíže nespecifikoval, co se myslí důchodem, ale tiskové oddělení Microsoftu situaci vyjasnilo: Do takové verze softwaru se uživatel již nebude moci přihlásit. Upgrade na nejnovější verzi je prostě nevyhnutelný.

Zatím není jasné, proč se Skype, resp. tedy Microsoft, rozhodl takto zatnout tipec i poměrně novým verzím populárního komunikačního nástroje. Samotný Microsoft ale takto razantní kroky podniká v poslední době často. Příkladem je třeba nedávná výzva, aby si všichni uživatelé Windows 8.1 (vydaných v říjnu loňského roku) nainstalovali do 10. června Windows 8.1 Update, jinak přijdou o možnost dalších aktualizací systému. Něco podobného se týkalo i uživatelů Internet Explorer 11 na systémech Windows 7.

Microsoft však nezmínil nic o (ne)podpoře starších verzí programu Skype pro desktopové systémy s jádrem Linuxu. Linuxoví uživatelé proto s největší pravděpodobností budou moci stále používat i "fousatější" verze. Nový Skype pro Linux byl vydán před pár dny ve verzi 4.3. Jeho vývoj není (jak je zřejmé) nijak bouřlivý. Avšak kromě novinek, jež linuxový Skype přináší uživatelům, je zde menší zádrhel, který by uživatelé měli bezesporu vědět: Skype 4.3 podporuje už jen PulseAudio, přímá podpora zvukového frameworku ALSA byla odstraněna.

Aktuální verzi programu Skype můžete pro svůj operační systém stahovat z domácích stránek produktu: http://www.skype.com/cs/download-skype/

23. 6. 2014

Autor: Redakce DSL.cz

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Sebekvantifikace: fenomén nového životního stylu

Víte, kolik jste včera uběhli, jak dlouho potřebujete spát nebo co všechno děláte ve své pracovní době? To jsou jen...

 

Na co se těšit v Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

Již 28. října vyjde nová verze Ubuntu a připraví celou řadu zajímavých novinek. Těšit se tak můžeme na integraci...

 

Vyšel Linux Mint 12: Systém zdarma populárnější (možná) než Ubuntu

Na světě je nová verze linuxového operačního systému Mint. Verze s číslem 12 přináší řadu novinek, ale podstatné je...

Nejčtenější články

Finále Ligy mistrů můžete sledovat v sobotu na Nova Sport 3

 

Liga mistrů UEFA se blíží do finále. O slavný pohár se v sobotu 1. června utká Borussia Dortmund a Real Madrid...

O2 uvedlo na trh vlastní lokalizační čip O2 tag

 

O2 uvedlo na trh vlastní lokalizační čip s název O2 tag. Členové ekosystému Unity si ho mohou pořídit za pouhých 199 Kč.

MAGENTA TV rozšířila programovou nabídku o Nova Sport 5 a Nova Sport 6

 

T-Mobile zařadil do nabídky MAGENTA TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Naladíte je už od dnešního dne v rámci...