Mobilní opererátor O2 chce investovat do výstavby sítí LTE neuvěřitelnou jednu miliardu korun. Provozní ředitel společnosti O2 Petr Slováček uvedl, že se jedná o dvojnásobek prostředků než v loňském roce.

Během minulého roku bylo pokryto rychlým mobilním internetem zhruba 90% populace. O2 aktuálně provozuje 1200 vysílačů pro 4G. Společnost letos uvolní dvojnásobek finančních prostředků než v loni, aby se mobilní internet mohl dále šířit. Operátor slibuje až tisíc nových vysílačů.
Většina finančních prostředků bude podle Slováčka použita na budování sítí LTE. Společnost O2, která při výstavbě LTE spolupracuje s T-Mobilem, má na starosti východní část České republiky. V Praze a Brně staví sítě každý operátor zvlášť. O2 má v plánu obě velkoměsta pokrýt rychlým mobilním internetem do dubna.
Menším obcím se O2 bude věnovat později. V budoucnu se chce také zaměřit na implementaci technologie VoLTE, což přinese vedle datových přenosů i kvalitnější hlasové hovory.
30. 1. 2015
Autor: Redakce DSL.cz
Podíl internetových nákupů uskutečněných přes online tržiště dál roste. Podle analýzy společnosti ECDB už...
Microsoft rozšířil spolupráci s francouzskou společností Mistral AI. Součástí nové dohody je miliardová podpora...
T-Mobile letos slaví 30 let od vstupu na český trh. Výročí připomene akcemi pro zákazníky i zaměstnance a speciální...
V červnu rychlosti internetu rostly, zrychlily DSL, optika i Wi-Fi. Podívejte se na naše nejnovější výsledky měření...
Wi-Fi internet v červnu opět zrychlil. Průměrná naměřená rychlost vzrostla meziměsíčně o 4 % na 35,5 Mb/s. Podívejte...
SpaceX podle informací Financial Times připravuje další krok v rozvoji Starlinku. Vedle satelitního internetu...