Český telekomunikační úřad prezentoval svůj návrh prodloužit licenci českému operátorovi O2 v pásmech 900 a 1800 MHz o 9 let za cenu 325 milionů korun. Vodafone s částkou nesouhlasí a tvrdí, že je nepřiměřeně nízká.
Operátor Vodafone projevil nesouhlas se záměrem ČTÚ prodloužit společnosti O2 licenci v pásmech 900 a 1 800 MHz o 9 let, do února 2025, za celkovou cenu 325 milionů korun. Operátor O2 by zaplatil 263 milionů za kmitočtové pásmo 900 MHz a 62 milionů za kmitočtové pásmo 1 800 MHz. Vodafone namítá, že požadovaná částka je nepřiměřeně nízká a tím pádem nevýhodná pro stát.
Vodafone je prý připraven zaplatit za licenci mnohem vyšší částku. V tuto chvíli je toto tvrzení ale bezpředmětné, protože licence tohoto operátora platí až do roku 2021.
O2 namítá, že vydání rozhodnutí ČTŮ odpovídá postupu obnovy kmitočtového přídělu podle zákona o elektronických komunikacích. Operátor doplňuje, že se nejedná o udělení nového kmitočtového pásma. To by bylo možné provést pouze prostřednictvím výběrového řízení, kterého by se účastnili všichni operátoři.
K ceně za obnovení kmitočtového přídělu O2 uvádí: „Podle zákona o elektronických komunikacích se vychází výhradně z výsledku posudku stanoveného soudním znalcem.“
4. 6. 2015
Autor: Redakce DSL.cz
Mateřská firma Googlu Alphabet se stala čtvrtou společností na světě s tržní hodnotou přes 4 biliony dolarů. Akcie...
Satelitní internet Starlink dočasně zpřístupnil bezplatné připojení ve Venezuele po amerických náletech a zatčení...
Od 1. ledna 2026 můžeme na Ukrajině a v Moldavsku volat, psát a používat mobilní data bez roamingových příplatků...
Pokud zrovna řešíte, jak zasimulovat Ježíškovo zazvonění tak, aby vás děti neodhalily, máme pro vás pár tipů...
Zítra se opět posadíme k televizím a odstartuje každoroční maraton vánočních pohádek. V dnešním článku najdete...
Pokud vám doručovací služby nedodaly vánoční dárky, u kterých garantovaly doručení do Štědrého dne a prodejce vám...