Úvod > Články > Amazon zvažuje reklamy přímo v konverzacích s Alexou

Amazon zvažuje reklamy přímo v konverzacích s Alexou

Šéf Amazonu oznámil, že v budoucnu by se v konverzacích s Alexou mohly objevovat reklamy. Firma hledá nové zdroje příjmů, aby pokryla rostoucí náklady na vývoj umělé inteligence.

Amazon zvažuje reklamy přímo v konverzacích s Alexou

Amazon pracuje na nové podobě svého hlasového asistenta Alexa+, který bude využívat generativní umělou inteligenci. Podle CEO Andyho Jassyho by do budoucna mohly hrát důležitou roli reklamy přímo v konverzacích se zákazníky. Cílem má být pomoc s objevováním nových produktů i růst příjmů společnosti.

Alexa+ už využívají miliony zákazníků a Amazon ji nabízí zdarma pro členy Prime, nebo samostatně za 20 dolarů (420 korun) měsíčně. Jassy naznačil, že do budoucna mohou vzniknout i další úrovně předplatného, například varianta bez reklam. Zatím se reklamy objevovaly jen v omezené podobě – vizuálně na chytrých displejích Echo Show nebo jako audio spoty mezi skladbami.

„Myslím, že časem vznikne příležitost, aby při delších konverzacích hrála reklama roli v objevování nových věcí i jako zdroj příjmů,“ řekl Jassy investorům během setkání k výsledkům za druhé čtvrtletí.

Amazon investuje obrovské částky do rozvoje umělé inteligence – jen ve druhém čtvrtletí 2025 se kapitálové výdaje zvýšily na 31,4 miliardy dolarů (658 miliardy korun), což je o 90 % více než předchozí rok. Velká část peněz směřuje do vývoje vlastních AI čipů a budování datových center.

Jassy věří, že uživatelé budou s Alexou+ mluvit častěji než s původní verzí hlasové asistentky, což by mohlo přinést více nákupů i reklam. První ohlasy na Alexa+ jsou ale smíšené – Amazon se potýká se zpožděním některých funkcí a pomalejším nasazením. 

Zájem o reklamu v AI asistentech mají i konkurenti. Google testuje začlenění reklam do svého režimu AI ve vyhledávání a šéf OpenAI Sam Altman připustil, že by mohl akceptovat reklamu v ChatGPT. Zároveň ale vyvstávají otázky soukromí, protože konverzační asistenti shromažďují více uživatelských dat než tradiční hlasoví pomocníci typu Siri nebo původní Alexa.

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjisSte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    20. 8. 2025

    Autor: Redakce DSL.cz

    Témata

    AItelekomunikace

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 270 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Grokipedia Elona Muska cituje neonacistické, krajně pravicové a dezinformační weby

    Američtí výzkumníci zjistili, že Grokipedia odkazuje na neonacistické, krajně pravicové a dezinformační zdroje...

     

    ChatGPT podle OpenAI nenese vinu za sebevraždu teenagera, porušil pravidla služby

    OpenAI u soudu tvrdí, že nenese odpovědnost za smrt šestnáctiletého teenagera a že chlapec chatbota nesprávně...

     

    Rusko blokuje FaceTime, stupňuje tak tlak na zahraniční platformy

    Rusko zablokovalo službu FaceTime s odkazem na její údajné zneužívání k trestné činnosti. Kritici krok označují za...

    Nejčtenější články

    Rychlosti Wi-Fi internetu na DSL.cz v říjnu 2025

     

    V říjnu rychlost Wi-Fi internetu opět rostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u které firmy jsme...

    Dvojnásobná rychlost, stejná cena: O2 uvádí nový tarif Internet MAX 500

     

    O2 představil nový tarif Internet MAX 500, který přináší dvojnásobnou rychlost připojení díky technologii VDSL...

    EU zvažuje odklad části zákona o umělé inteligenci po tlaku USA a technologických firem

     

    Evropská komise zvažuje možnost odložit některé části zákona o AI. Rozhodnutí přichází po silném tlaku ze strany...