České Radiokomunikace jsou po osmi letech na prodej. Tento obchod bude představovat největší vlastnickou změnu na telekomunikačním trhu od roku 2013, kdy Kellnerova skupina PPF koupila O2.

České Radiokomunikace provozují nejrozsáhlejší síť pro přenos televizního a radiového signálu včetně optických kabelů a datových center.
Vlastní většinu vysílačů v Česku, nabízí firmám rychlé internetové připojení nebo cloudové služby a v datových centrech poskytuje kapacitu pro televizní videoarchivy.
Společnost vlastní australské infrastrukturní fondy Macquarie, které ji získali v roce 2011 za 574 milionů eur (14,1 miliardy korun dle kurzu v daném roce).
Do fondů investují banky, penzijní společnosti a další instituce a z toho pak nakupují letiště, plynovody nebo třeba parkoviště. Po osmi až deseti letech je prodají a investoři tak své peníze zhodnotí.
Macquarie už skrze svého organizátora prodeje rozeslala nabídkový dokument potenciálním zájemcům. Mluvčí firmy ale prodej nechtěl nijak komentovat.
Předpokládá se, že zájem budou mít hlavně mezinárodní investoři. Je ale možné, že se objeví i zájemci mezi velkými českými telekomunikačními firmami.
O koupi by mohl usilovat i Petr Kellner, který kromě O2 vlastní už i CETIN. V takovém případě by ale muselo dojít ke schválení od Úřadu na ochranu hospodářské soutěže.
Pokud by České radiokomunikace koupila tuzemská společnost, velmi pravděpodobně by to znamenalo rychlejší rozvoj širokopásmového internetu pro domácnosti.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

Zdroj: Hospodářské hodiny
24. 4. 2019
Autor: Redakce DSL.cz
O2pevný internetpřipojení k internetu
O2 představil nový tarif Internet MAX 500, který přináší dvojnásobnou rychlost připojení díky technologii VDSL...
V říjnu rychlost Wi-Fi internetu opět rostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u které firmy jsme...
V říjnu rychlosti internetu opět převážně rostly. Mrkněte na naše statistiky za minulý měsíc a zjistěte, jak si vedl...
Vánoční kampaně českých operátorů přinášejí zvýhodněné telefony, tarify i příslušenství. Zákazníci mohou získat...
Vodafone upraví ceny starších paušálních tarifů řad Red Basic a Neomezený. Zdražení začne platit 4. prosince 2025 a...
T-Mobile spustil vánoční nabídku slev na telefony, tablety i další zařízení až 8 000 Kč. Nechybí adventní kalendář...