Česká obchodní inspekce ve čtvrtek zakázala prodej nabíječky na notebooky s označením Mobile Energy. Po zapojení do elektřiny může způsobit vážný úraz.

Česká obchodní inspekce včera zveřejnila tiskovou zprávu, ve které informuje o nebezpečné nabíječce na notebooky typu ADP-90SB BB. Výrobek pochází z Číny a u nás se prodává pod označením Mobile Energy.
Pokud nabíječku zapojíte do zásuvky, může vám způsobit úraz, v některých případech dokonce smrt po zásahu proudem. Úraz hrozí především v případě, kdy se dotknete konektoru nabíječky zasunuté v elektrické zásuvce.
„U výrobku bylo zjištěno vážné riziko úrazu elektrickým proudem, které by mohlo vést až ke smrti uživatele. Při používání může dojít vlivem nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku k průrazu této izolace,“ uvedli inspektoři.
ČOI již nabíječku zařadila do seznamu nebezpečných výrobků Safety Gate.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

20. 5. 2022
Autor: Redakce DSL.cz
Nový americký průzkum ukazuje, že AI už reálně mění pracovní náplň zaměstnanců. Část úkolů přebírá, zároveň ale...
Evropská komise doporučila členským státům, aby omezily využívání technologií Huawei a ZTE v telekomunikační...
Amazon a Anthropic oznámily výrazné prohloubení spolupráce v oblasti AI. Součástí je masivní investice, rozšíření...
V březnu rychlosti internetu opět kolísaly. Podívejte se na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si vedl váš...
Booking.com zaznamenal bezpečnostní incident, při kterém se útočníci dostali k údajům o rezervacích některých...
V březnu průměrná rychlost Wi-Fi internetu vzrostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u kterého z nich...