České Radiokomunikace a Český rozhlas zahájily společný projekt zaměřený na testování systému nouzového varování obyvatel v digitálním rozhlasovém vysílání DAB+. Výzkum potrvá jeden rok a jeho výsledky budou sdíleny se státní správou.

Digitální rozhlas DAB+ by v budoucnu mohl sloužit i k rozesílání nouzových varování. Ověřit to má společný projekt Českých Radiokomunikací a Českého rozhlasu, který odstartoval letos v květnu.
Obě organizace testují systém EWS/ASA určený pro šíření varovných zpráv prostřednictvím digitálního vysílání. České Radiokomunikace zajistí financování projektu i potřebnou technologii, která bude nasazena v síti Českého rozhlasu.
Výzkum potrvá 12 měsíců. Po jeho skončení vznikne souhrnná zpráva s výsledky měření a zkušenostmi z testovacího provozu.
Se závěry se seznámí také Český telekomunikační úřad, ministerstva i složky integrovaného záchranného systému. Ty rozhodnou, zda může být technologie v budoucnu využita i při ostrém nasazení.
Pokud se často potýkáte s výpadky internetu, prověřte si další možnosti připojení na vaší adrese:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

1. 7. 2026
Autor: Redakce DSL.cz
Trh se smartphony letos míří k nejhoršímu výsledku za více než deset let. Důvodem není slabší zájem zákazníků, ale...
Léto je obdobím zahraničních dovolených a s nimi přichází i častější využívání roamingu. Český telekomunikační úřad...
O2 si připravilo návod, jak chránit váš telefon před vedry, která nás v těchto dnech čekají? Vysoké teploty mohou...
V květnu rychlosti internetu kolísaly. DSL a Wi-Fi oproti dubnu zpomalily, optika naopak výrazně zrychlila...
T-Mobile spouští pilotní výkup mobilních telefonů na devíti prodejnách v Česku. Zákazníci mohou hodnotu starého...
Vodafone spustil kampaň Léto s Vodafone Happy. V aplikaci Můj Vodafone+ najdete letní odměny podle vámi využívaných...