Úvod > Články > Emirátská společnost e& koupila 10% podíl v britském Vodafonu

Emirátská společnost e& koupila 10% podíl v britském Vodafonu

Telekomunikační firma e& ze Spojených arabských emirátů koupila téměř 10% podíl v britském Vodafonu. Zaplatila za něj 4,4 miliardy dolarů (více než 100 miliard korun).

Emirátská společnost e& koupila 10% podíl v britském Vodafonu

Společnost e& začala v poslední době expandovat ze Spojených arabských emirátů na nové trhy a zároveň rozšířila své působení o nová odvětví, mezi nimi například finanční technologie.

Nově koupila také téměř 10% podíl v britském operátorovi Vodafone. O převzetí celého providera ale nemá zájem, chce být pouze dlouhodobým investorem.

„Vidíme tuto investici jako dobrou příležitost pro e& a její akcionáře. V souladu s našimi strategickými ambicemi nám to umožní posílit a rozvinout naše mezinárodní portfolio,” uvedli zástupci emirátské společnosti.

Firma e& se podle agentury Bloomberg stala největším akcionářem Vodafonu. Ten přitom provozuje sítě ve více než dvaceti zemích a jeho služby využívají stovky milionů klientů.

Jen v České republice poskytuje místní divize služby více než 4,5 milionu zákazníků. 3,9 milionu klientů využívá mobilní a 700 tisíc klientů pak fixní služby.

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    18. 5. 2022

    Autor: Redakce DSL.cz

    Témata

    telekomunikaceVodafone

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 270 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    USA zakázaly dovoz humanoidních robotů z Číny

    Spojené státy zastavily dovoz nových humanoidních robotů vyrobených v zahraničí. FCC opatření zdůvodňuje...

     

    Generace Alpha bere AI jako samozřejmost, důvěřují ale spíše lidem

    Pro děti narozené po roce 2010 není umělá inteligence novinkou, ale běžnou součástí života. Nový americký průzkum...

     

    Téměř polovina zákazníků by po zpoplatnění vracení nakupovala na internetu méně

    Vrácení zboží zdarma se stalo běžnou součástí internetových obchodů. Průzkum společnosti ECDB mezi německými...

    Nejčtenější články

    Rychlosti Wi-Fi internetu na DSL.cz v červnu 2026

     

    Wi-Fi internet v červnu opět zrychlil. Průměrná naměřená rychlost vzrostla meziměsíčně o 4 % na 35,5 Mb/s. Podívejte...

    Starlink plánuje začít prodávat vlastní mobilní tarify

     

    SpaceX podle informací Financial Times připravuje další krok v rozvoji Starlinku. Vedle satelitního internetu...

    T-Mobile připomíná 30 let na českém trhu, chystá soutěže i grantovou výzvu

     

    T-Mobile letos slaví 30 let od vstupu na český trh. Výročí připomene akcemi pro zákazníky i zaměstnance a speciální...