Soud v Moskvě tento týden udělil pět pokut americkému Googlu. Za porušování ruských zákonů, které se týkají zakázaného obsahu na webu, zaplatí přes 4 miliony korun.

Ruská vláda se v poslední době snaží stále více regulovat sociální sítě a omezit vliv mezinárodních technologických společností.
V médiích se stále objevují informace o dalších pokutách za neodstraňování nezákonného obsahu z webových platforem. Moskva se zároveň snaží přimět zahraniční společnosti, aby si otevřely lokální kanceláře přímo na ruském území.
Podle agentury Reuters se teď místní soudy zaměřili na americkou internetovou společnost Google. Minulý měsíc dostal pokutu ve výši 3 milionů rublů za porušení zákona, podle kterého internetové firmy musí ukládat údaje o ruských uživatelích na serverech v Rusku.
Tento týden mu pak byla vyměřeno pět dalších pokut v celkové výši 14 milionů rublů za zakázaný obsah, který se nachází na jejich stránkách.
Americká společnost následně zablokovala na YouTube některé účty proruských osobností a médií.
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR
21. 8. 2021
Autor: Redakce DSL.cz
Spojené státy zastavily dovoz nových humanoidních robotů vyrobených v zahraničí. FCC opatření zdůvodňuje...
Pro děti narozené po roce 2010 není umělá inteligence novinkou, ale běžnou součástí života. Nový americký průzkum...
Vrácení zboží zdarma se stalo běžnou součástí internetových obchodů. Průzkum společnosti ECDB mezi německými...
Wi-Fi internet v červnu opět zrychlil. Průměrná naměřená rychlost vzrostla meziměsíčně o 4 % na 35,5 Mb/s. Podívejte...
SpaceX podle informací Financial Times připravuje další krok v rozvoji Starlinku. Vedle satelitního internetu...
T-Mobile letos slaví 30 let od vstupu na český trh. Výročí připomene akcemi pro zákazníky i zaměstnance a speciální...