Úvod > Články > Kabelovým a internetovým televizím se nelíbí kampaň k vypínání DVB-T

Kabelovým a internetovým televizím se nelíbí kampaň k vypínání DVB-T

Zástupci kabelových a internetových televizí si stěžují na způsob, kterým stát upozorňuje na přechod na DVB-T2. Neinformuje podle nich o dalších platformách televizního vysílání.

Kabelovým a internetovým televizím se nelíbí kampaň k vypínání DVB-T

Výboru nezávislého ICT průmyslu, který sdružuje poskytovatele televizí, se nelíbí, že stát propaguje pouze pozemní vysílání a nenabízí jako alternativu další typy vysílání.

„Stát tak de facto zvýhodňuje firmy dvou koncových subjektů, které v Česku provozují terestrické vysílání, před stovkami dalších českých i zahraničních společností, které poskytují svým zákazníkům televizní obsah jiným způsobem,“ řekl prezident výboru Jakub Rejzek.

Konec DVB-T

„V procesu přechodu na DVB-T2 jsou nejvíce zasaženou skupinou logicky samotní diváci, stát je tak nemůže jednostranně informovat o tom, že si musí koupit novou televizi nebo set-top-box, když tu existuje hned několik dalších možností příjmu televizního vysílání, které na straně zákazníků nevyvolají tyto vynucené jednorázové náklady,“ pokračuje Rejzek.

Kampaň podle něj vyznívá tak, že zákazník nemá jinou možnost, než si koupit novou televizi nebo set-top box. Přechod na jinou platformu pro příjem televizního signálu je řešením, které ve spotech chybí.

Uživatelé satelitní, kabelové nebo internetové televize jsou kampaní často také zmateni a obrací se na své poskytovatele. Jich se přitom přechod na DVB-T2 vůbec netýká.

Výbor proto vyzval ministera průmyslu a obchodu ke zřízení úpravy kampaně tak, aby nezvýhodňovala pouze pozemní vysílání.

Pomůžeme vám s přechodem na DVB-T2

5. 12. 2019

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

digitální televizetelekomunikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 199 Kč

Přečtěte si také

 

EU chce posílit investice do sítí, operátorům nabídne neomezené frekvence

Evropská komise navrhla nový zákon, který má operátorům umožnit využívat rádiové spektrum bez časového omezení...

 

TikTok v USA unikl zákazu, data a algoritmus přejdou pod americkou kontrolu

TikTok v USA dokončil dohodu o vzniku nové firmy, v níž většinu získají američtí investoři. Změna struktury má...

 

Turecko chystá zákaz sociálních sítí pro děti mladší 15 let

Turecká vláda připravuje zákon, který má zakázat používání sociálních sítí dětem do 15 let. Opatření má přenést...

Nejčtenější články

Nedoručili vám vánoční dárky? Poradíme vám, jak získat platbu zpět

 

Pokud vám doručovací služby nedodaly vánoční dárky, u kterých garantovaly doručení do Štědrého dne a prodejce vám...

Jak nejlépe zálohovat fotky a videa z Vánoc?

 

Vánoce jsou plné nezapomenutelných okamžiků. Podívejte se, jak snadno a bezpečně zálohovat ve vašem zařízení nebo...

MTV v Česku skončila. Jak ji operátoři nahradili v televizních tarifech?

 

Hudební stanice MTV a další kanály ze skupiny Paramount od začátku ledna přestaly v Evropě vysílat. Čeští operátoři...