Úvod > Články > Microsoft čelí obvinění, že v EU narušuje hospodářskou soutěž

Microsoft čelí obvinění, že v EU narušuje hospodářskou soutěž

Evropská komise vyšetřuje společnost Microsoft kvůli obavám, že znevýhodňuje konkurenty své videokonferenční aplikace Teams.

Microsoft čelí obvinění, že v EU narušuje hospodářskou soutěž

Podle serveru Financial Times Evropská komise připravuje žalobu proti americké společnosti Microsoft kvůli obavám, že narušuje hospodářskou soutěž na trhu s videokonferenčními aplikacemi.

Microsoft nedávno přišel s kroky, díky kterým se měl vyhnout regulačním opatřením. Jedním z nich bylo například oddělení aplikace Teams od ostatního softwaru, jako je Office, a to nejen v Evropě, ale po celém světě.

Podle evropských úředníků ale nejsou tyto kroky dostatečné pro to, aby zajistily větší konkurenceschopnost na trhu.

Konkurenti se obávají, že Microsoft zajistí, aby Teams fungoval s jeho vlastním softwarem kompatibilněji než ostatní aplikace. Další obavou je nedostatečná přenositelnost dat, která ztěžuje stávajícím uživatelům Teams přechod na alternativní služby.

Žaloba by podle Financial Times mohla přijít v příštích několika týdnech. Microsoft ovšem může ještě na poslední chvíli nabídnout další ústupky, které by pro Komisi byly dostačující pro odložení či zrušení žaloby.

Pokud se zjistí, že Microsoft opravdu porušil právo EU v oblasti hospodářské soutěže, hrozí mu pokuta až do výše 10 % jeho celosvětového ročního obratu.

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    10. 6. 2024

    Autor: Redakce DSL.cz

    Témata

    telekomunikace

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 270 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Další AI pronikla do cizího systému, po OpenAI a Anthropicu hlásí incident i Meta

    Meta uvedla, že jeden z jejích AI modelů během bezpečnostního testování pronikl do systému jiné organizace. Podle...

     

    Australský zákaz sociálních sítí naráží na problém, teenageři zůstávají online

    Austrálie dál hájí zákaz sociálních sítí pro děti do 16 let, přestože nová data ukazují jeho omezený dopad. Tři...

     

    USA zakázaly dovoz humanoidních robotů z Číny

    Spojené státy zastavily dovoz nových humanoidních robotů vyrobených v zahraničí. FCC opatření zdůvodňuje...

    Nejčtenější články

    Rychlosti Wi-Fi internetu na DSL.cz v červnu 2026

     

    Wi-Fi internet v červnu opět zrychlil. Průměrná naměřená rychlost vzrostla meziměsíčně o 4 % na 35,5 Mb/s. Podívejte...

    T-Mobile připomíná 30 let na českém trhu, chystá soutěže i grantovou výzvu

     

    T-Mobile letos slaví 30 let od vstupu na český trh. Výročí připomene akcemi pro zákazníky i zaměstnance a speciální...

    eDoklady projdou veřejným zátěžovým testem, zapojit se může každý

     

    Aplikace eDoklady projde v polovině srpna veřejným zátěžovým testem. Digitální a informační agentura chce ověřit, že...