Microsoft letos ukončí podporu hlasové asistentky Cortany v operačním systému Windows. Později ji nahradí sada nástrojů s umělou inteligencí, na které společnost pracuje.

Microsoft ukončí podporu Cortany v systému Windows. Na stránce podpory se píše, že společnost "od konce tohoto roku nebude Cortanu ve Windows podporovat jako samostatnou aplikaci".
Konec hlasové asistentky ale není velkým překvapením. Během květnové konference Build Microsoft představil nový nástroj s názvem Windows Copilot, který bude k dispozici na hlavním panelu a bude využívat umělou inteligenci.
A podle firmy zvládne mnohem více než jeho předchůdkyně. Pomůže vám shrnout obsah, přepsat text, pokládat otázky, upravit nastavení počítače a nabídne i další funkce.
Microsoft poprvé uvedl Cortanu do systému Windows 10 v roce 2015. Umožňovala například nastavovat připomenutí, otevírat aplikace a klást otázky pomocí hlasových příkazů.
V následujících letech ovšem Microsoft Cortanu postupně z prostředí Windows vyřazoval. Digitální asistentka ztratila své místo na hlavním panelu s vydáním systému Windows.
V roce 2020 pak společnost ukončila provoz aplikace Cortana v systémech iOS a Android a podporu Cortany ve sluchátkách Surface a dalších zařízeních.
Prioritou Microsoftu je nyní sada nástrojů umělé inteligence, která zahrnuje také chatbota Bing a Microsoft 365 Copilot.
Cortana tak bude k dispozici pouze v mobilním Outlooku, mobilním Microsoft Teams a v místnostech Teams. Je ale pravděpodobné, že v blízké budoucnosti bude ukončena úplně.
Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

7. 6. 2023
Autor: Redakce DSL.cz
Nový americký průzkum ukazuje, že AI už reálně mění pracovní náplň zaměstnanců. Část úkolů přebírá, zároveň ale...
Evropská komise doporučila členským státům, aby omezily využívání technologií Huawei a ZTE v telekomunikační...
Amazon a Anthropic oznámily výrazné prohloubení spolupráce v oblasti AI. Součástí je masivní investice, rozšíření...
V březnu rychlosti internetu opět kolísaly. Podívejte se na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si vedl váš...
Booking.com zaznamenal bezpečnostní incident, při kterém se útočníci dostali k údajům o rezervacích některých...
V březnu průměrná rychlost Wi-Fi internetu vzrostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u kterého z nich...