Nvidia ve spolupráci s Al AnyVision vytvořila technologii rozpoznávání obličeje, která bude instalována do chytrých měst. Je to ale skutečně taková výhoda?

Zdroj: Anyvision
Technlogie dokáže skenovat lidské tváře 24/7 i automaticky identifikovat a sledovat jednotlivce v davu s 99% úspěšností. Algoritmy spolupracují s databází tváří, ve které jsou zaznamenaní všichni teroristi a zločinci.
Technologie AnyVision funguje na tabletech, smartphonech i počítačích. Do databáze lze přidávat obličeje podezřelých osob. Tato iniciativa je součástí programu společnosti a Nvidia spolupracuje s firmami po celém světě. Společně vyvíjejí umělou inteligenci, která zabezpečí chytrá města.
Je to pokrok, ale trochu děsivý pokrok. Samozřejmě, že kamery poslouží v první řadě naší bezpečnosti. Zároveň se toho dá ale velmi snadno zneužít. Nebude chytré město spíš policejní stát?
17. 2. 2018
Autor: Redakce DSL.cz
V říjnu rychlost Wi-Fi internetu opět rostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u které firmy jsme...
O2 představil nový tarif Internet MAX 500, který přináší dvojnásobnou rychlost připojení díky technologii VDSL...
Technické problémy u společnosti Cloudflare způsobily v úterý výpadek řady známých webů a aplikací včetně ChatGPT a...