O2 vykompenzovalo ztráty způsobené roamingem představením modelu Smart Box. Díky tomu operátorův zisk stoupl o 2,5 % i navzdory zvýšení nákladů způsobené evropskou regulací.
Zákazníci v letních měsících využívali mobilní služby v zahraničí o dost víc než v přechozích letech. "Od června do září zákazníci O2, kteří vycestovali v rámci Evropy, provolali dvakrát více minut a spotřebovali sedmkrát více dat než loni.“
"Kvůli tomuto nárůstu musíme strpět vyšší související náklady v celkové výši stovek milionů korun, které musíme platit zahraničním operátorům, a které zároveň nemáme možnost plně naúčtovat do našich výnosů," vysvětluje Tomáš Kouřil, místopředseda představenstva a finanční ředitel O2.
Operátor naštěstí myslel dopředu a jako první z českých operátorů vyvinul vlastní zařízení, které kombinuje Wi-Fi router, modem a centrum chytré domácnosti (naši recenzi Smart Boxu najdete pod TÍMTO ODKAZEM). I v nadcházejícím období se bude zaměřovat na domácnosti a menší skupiny. Tento přístup evidentně funguje.
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
25. 10. 2017
Autor: Redakce DSL.cz
Nový předseda ČTÚ na tiskové konferenci uvedl, že vstup čtvrtého mobilního operátora na český trh v současnosti není...
O2 od února rozšířilo nabídku svých televizních tarifů o balíček Zlatá Voyo. Zákazníci si tak budou moc zvolit...
Vodafone k 1. únoru nahrazuje původní UPC tarify novými balíčky pevného internetu. Můžete vybírat z rychlostí 250...
CETIN od dubna nabídne uživatelům na optických přípojkách nový superrychlý tarif. Zájemci budou moci využívat...
Podívejte se, jaké hodnoty jsme v prosinci naměřili u jednotlivých technologií a kteří poskytovatelé nabízeli...
Zákazníci si nyní mohou u O2 pořídit nový internet s garancí vrácení peněz do 60 dnů od pořízení. Pokud nebudou...