Od úterního odpoledne řeší operátor O2 problém s mezinárodními hovory v roamingu. Tisíce Čechů se ze zahraničí nemohly dovolat. Chyba nastala na straně dodavatele.
Podle mluvčí operátora Lucie Pecháčkové nastala chyba na straně dodavatele mezinárodní konektivity, tedy společnosti CETIN. "Z důvodů poruchy, která zasáhla mezinárodní ústředny CETIN v Praze i v Brně měli zákazníci O2 CZ a O2 Slovensko v zahraničí problémy v případě volání v mobilní síti. Tito zákazníci byli nedostupní i pro volání z Česka a ze Slovenska,“ uvedla mluvčí společnosti CETIN Tereza Gáliková.
Zákazníci O2 hlásili výpadky roamingu po celém světě. V průběhu noci z úterý na středu se podařilo provoz ve značném rozsahu obnovit, u některých zákazníků však potíže přetrvávaly i ve středu. CETIN se svými dodavateli pracovali na odstranění problému s maximální prioritou.
V současné chvíli je většina roamingového provozu opět funkční. Nadále operátor sleduje stabilitu. Další detaily, včetně kompenzace pro zákazníky, O2 oznámí během dneška. Zákazníkům se obě společnosti za vzniklé problémy omlouvají.
1. 6. 2017
Autor: Redakce DSL.cz
Televizní operátor Telly se od 1. ledna 2024 stane primárním vlastníkem přenosových práv pro Česko a Slovensko...
O2 se přidalo k Vodafonu a T-Mobile a zavedlo jednotné číslo pro hlášení podvodů – 7726. Nyní ho tak mohou využívat...
Který operátor v říjnu nabízel nejrychlejší mobilní internet? A ve kterém kraji jsme naměřili nejvyšší rychlosti...
Digitální a satelitní Magenta TV přidala do své nabídky novou stanici DVTV Extra, za kterou stojí moderátoři Daniela...
O2 odhalilo vánoční nabídku telefonů, které si můžete pořídit i na splátky bez navýšení. Splátku vám přitom pokryje...
Jaké rychlosti internetu jsme na DSL.cz naměřili v říjnu? Podívejte se na nejnovější statistiky.