Tuzemští operátoři si přijdou měsíčně na desítky milionů korun navíc. Může za to zákon o elektronické evidenci tržeb. Zákon se bude vztahovat na všechny právnické a podnikající fyzické osoby. Jakmile vyjde zákon v platnost, budou muset všechny tyto skupiny při přijetí úplaty za zboží či službu vše online evidovat na serverech finanční správy.

Operátoři se radují z nového zákona o elektronické evidenci tržeb. Většina podnikatelů bude nezbytně potřebovat připojení k internetu. Je možné, že v některých provozovnách dají přednost pevnému připojení. I těmto zájemcům dokáží vyjít vstříc díky nabídce LTE na doma.
Zákon v podstatě zaručuje operátorům pravidelný výdělek. Ti už se nemohou dočkat, až nabídnou řešení pro EET, které bude obsahovat LTE připojení k internetu pro neuvěřitelné množství živnostníků, a to přímo v balíčku za určitý fixní poplatek.
Vodafone představuje řešení jménem Vodafone ePokladna. Tento systém umí přijímat platby za produkty i služby bezkontaktní platební kartou. Své využití najde ePokladna kdekoliv, například i na farmářských trzích, stáncích s občerstvením či ve vesnických samoobsluhách. Paušální cena za ePokladnu, chápejte jako aplikaci do chytrého telefonu, se bude pohybovat v řádu nižších stokorun měsíčně.
Na situaci se připravuje i operátor O2, který spustil webovou prezentaci. Ta slibuje, že rozumí potřebám každého a je připravena s čímkoliv pomoci.
Třetí z tuzemských operátorů, T-Mobile, zatím svůj nápad veřejnosti nesdělil. Elektronická evidence tržeb je jistě pro operátory velkou příležitostí přijít si až na stovky milionů měsíčně. Nepochybně této příležitosti využijí.
6. 10. 2015
Autor: Redakce DSL.cz
mobilní internetO2pevný internetpřipojení k internetuT-MobileVodafone
V listopadu rychlosti internetu po delší době opět klesaly. Mrkněte na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si...
O2 představil nový tarif Internet MAX 500, který přináší dvojnásobnou rychlost připojení díky technologii VDSL...
V říjnu rychlost Wi-Fi internetu opět rostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u které firmy jsme...
V říjnu rychlost Wi-Fi internetu opět rostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u které firmy jsme...
O2 představil nový tarif Internet MAX 500, který přináší dvojnásobnou rychlost připojení díky technologii VDSL...
Evropská komise zvažuje možnost odložit některé části zákona o AI. Rozhodnutí přichází po silném tlaku ze strany...