Úvod > Články > Policie spustí web pro nahlašování kyberzločinů

Policie spustí web pro nahlašování kyberzločinů

Množství kyberzločinů stále roste. Policie České republiky proto chystá web, na kterém budou lidé moci nahlašovat internetové podvody.

Policie spustí web pro nahlašování kyberzločinů

Policie letos k 31. srpnu zaznamenala 12 083 skutků spáchaných v kyberprostoru. Loni to přitom bylo 1 0 957 skutků za celý rok.

Nejčastěji se policisté setkávají s phishingem, při kterém se podvodníci snaží získat vaše citlivé údaje a zneužít je. Běžně si vydávají za banku, policii nebo jinou autoritu a snaží se manipulovat oběti.

I když takových případů je většina, existuje i řada dalších typů kyberzločinů. Pokud se policista přímo nespecializuje na kyberkriminalitu, může v tématu tápat a je možné, že při nahlášení skutku dojde k nepochopení.

Úřad kriminální policie a vyšetřování chce takové případy eliminovat, a tak chystá web na oznamování podezřelých aktivit na internetu.

Nový systém umožní uživatelům rychle informovat policii o podvodu. Policisté následně mohou hlášení efektivněji spravovat.

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    5. 10. 2022

    Autor: Redakce DSL.cz

    Témata

    telekomunikace

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 270 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Francie schválila zákaz sociálních sítí pro děti do 15 let, omezí i mobily na středních školách

    Francouzští poslanci schválili zákon, který zakazuje přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let a zároveň omezuje...

     

    Slovensko navázalo spolupráci s OpenAI, pedagogické fakulty dostanou 20 tisíc bezplatných licencí ChatGPT Edu

    Slovenské ministerstvo školství spouští pilotní spolupráci s OpenAI a zajistí 20 tisíc bezplatných licencí ChatGPT...

     

    OpenAI začne zobrazovat reklamy v ChatGPT, testuje je s vybranými inzerenty

    OpenAI zahájilo testování reklamy v ChatGPT. Reklamy se mají objevit v únoru a firma za ně bude inzerentům účtovat...

    Nejčtenější články

    MTV v Česku skončila. Jak ji operátoři nahradili v televizních tarifech?

     

    Hudební stanice MTV a další kanály ze skupiny Paramount od začátku ledna přestaly v Evropě vysílat. Čeští operátoři...

    Vodafone představil nové GIGA Kombo, při kombinaci služeb ušetříte až 30 %

     

    Vodafone představil novou kombinovanou nabídku GIGA Kombo, která umožňuje získat slevu až 30 % na mobilní tarify...

    Revolut spustí vlastní mobilní síť, nabídne neomezená data a VPN zdarma

     

    Revolut v lednu vstoupí na trh s mobilními tarify. V Británii nabídne neomezená data, volání i SMS, roaming v EU a...