Úvod > Články > Policie zabránila dalšímu kybernetickému útoku

Policie zabránila dalšímu kybernetickému útoku

Minulý týden potrápil ukrajinské firmy a instituce počítačový vir. Jeho druhou etapu v úterý zarazila kybernetická policie a experti z SBU.

Policie zabránila dalšímu kybernetickému útoku

"Kybernetická policie do 15:00 zablokovala rozesílání a aktivaci viru ze serverů informačního systému M.E.Doc. Útok byl zastaven. Servery byly zajištěny společně se stopami aktivity kybernetických zločinců se zjevnými zdroji z Ruské federace," oznámil v noci na středu ukrajinský ministr vnitra na Facebooku.

Hackeři chtěli vyrukovat se škodlivým malwarem, který měl nejdřív napadnout aktualizační server ukrajinské firmy, ze které se měl pak rozšířit do celého světa. Virus Win32/Diskcoder.C Trojan je horší než viry, které dosud známe, protože funguje trochu jiným způsobem.

Na rozdíl od ostatních vyděračských virů, které potřebují k infikování počítače několik hodin, mu totiž stačí k zašifrování dat pár vteřinek. Policie obvinila firmu MEDoc, ta ale jakoukoliv vinu odmítá. 

6. 7. 2017

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

LTEVDSL

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 

Přečtěte si také

 

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v říjnu 2025

V říjnu rychlosti internetu opět převážně rostly. Mrkněte na naše statistiky za minulý měsíc a zjistěte, jak si vedl...

 

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v září 2025

V září rychlosti internetu opět převážně rostly. Podívejte se na naše statistiky za minulý měsíc a zjistěte, jak si...

 

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v srpnu 2025

V srpnu rychlosti internetu převážně rostly. Podívejte se na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si vedl váš...

Nejčtenější články

O2, T-Mobile a Vodafone spustili vánoční akce: slevy, bonusy i dárky na prodejnách

 

Vánoční kampaně českých operátorů přinášejí zvýhodněné telefony, tarify i příslušenství. Zákazníci mohou získat...

Vodafone zdraží starší mobilní tarify, připlatíte si už od prosince

 

Vodafone upraví ceny starších paušálních tarifů řad Red Basic a Neomezený. Zdražení začne platit 4. prosince 2025 a...

T-Mobile naděluje: telefony se slevou až 8 000 Kč, adventní kalendář i termohrneček zdarma

 

T-Mobile spustil vánoční nabídku slev na telefony, tablety i další zařízení až 8 000 Kč. Nechybí adventní kalendář...