První vysílače DVB-T se vypnou už příští týden. A protože se blíží konec starého formátu vysílání, ministerstvo průmyslu a obchodu zkoumalo, co si lidé myslí o přechodu na DVB-T2.

„Přínos DVB-T2 lidé zpravidla vidí v HD kvalitě vysílání, stabilnějším pokrytí televizním signálem po celém území České republiky a v širším výběru stanic,“ shrnul výsledky výzkumu vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.
O tom, že přechod na DVB-T2 probíhá, ví 92 % lidí. 71 % z nich se o tom dozvědělo z rádia, televize nebo novin. Třetina dotazovaných pak uvedla, že informace čerpala z internetových médií.

"Potřebná technická vybavenost (televizorem nebo set-top boxem) pak vzrostla ze 44 % na 56 % relevantních domácností. To je výrazný posun. Na druhé straně zejména v Praze a ve Středočeském kraji je změna už doslova za dveřmi a ti, co se na ni ještě nepřipravili, měli by tak učinit co nejdříve,“ uvedl náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace Petr Očko.
Od DVB-T2 si nejvíce lidí slibuje zlepšení kvality obrazu. HD vysílání ovšem nabídnou jen programy České televize a menší komerční stanice.
Respondenti dále očekávají připojení televize k internetu a možnost zpětného přehrávání, větší počet kanálů, lepší zvuk nebo 3D obraz.
K tomu ovšem ani nové pozemní vyslání nebude stačit. Tyto výhody nabízí internetové televize, které si můžete objednat i na našich stránkách.


Podívejte se, jestli máte doma dostatečně rychlé připojení pro IPTV a zda na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

21. 11. 2019
Autor: Redakce DSL.cz
digitální televizetelekomunikace
Stále více firem testuje čínské modely umělé inteligence od společností jako DeepSeek nebo Alibaba. Hlavním důvodem...
Trh se smartphony má za sebou další slabé čtvrtletí. Dodávky telefonů meziročně klesly o 11 % a dostaly se na...
První kvantový počítač instalovaný v České republice je připraven pro běžné využití. Přístup k systému VLQ už...
Osm let trvající spor mezi Googlem a Evropskou komisí je u konce. Nejvyšší soud Evropské unie zamítl poslední...
V červnu rychlosti internetu rostly, zrychlily DSL, optika i Wi-Fi. Podívejte se na naše nejnovější výsledky měření...
Americká vláda zrušila omezení, která několik týdnů blokovala nejpokročilejší modely společnosti Anthropic. Firma...