Virtuální operátoři chtěli od ČTÚ povolení znovu zpoplatnit roaming. Nemohou totiž kompenzovat vyšší náklady. Jejich žádost byla zamítnuta.
Po 15. červnu si můžou firmy účtovat příplatek na roaming, ale jen v odůvodněných případech. Mundio Distribution, miniTEL a ERBIA MOBILE ale neprokázali splnění potřebných podmínek, proto byla jejich žádost zamítnuta.
ČTÚ vysvětlil svůj postoj takto: “Žadatelé neprokázali splnění podmínky stanovené v čl. 10 odst. 1 Prováděcího nařízení Komise (EU) 2016/2286, že by nebyli schopni pokrýt svoje náklady na poskytování regulovaných maloobchodních roamingových služeb, což by mělo za následek narušení udržitelnosti jejich modelu pro stanovení vnitrostátních cen.“
Je tak možné, že po nějakém čase virtuální operátoři svoji činnost ukončí, protože se jim provozovat službu nevyplatí. Situaci ale ovlivňují i prázdniny, kdy lidé mnohem víc cestují.
17. 8. 2017
Autor: Redakce DSL.cz
Italská vláda přešla do druhé fáze přípravy vlastní satelitní konstelace. Síť více než 100 družic bude sloužit pro...
V březnu rychlost Wi-Fi internetu zůstala na únorové úrovni. Podívejte se, jak si vedl váš provider a ve kterém...
V březnu rychlosti všech typů připojení kolísaly. Podívejte se, jak si vedl váš typ internetu a váš poskytovatel.
T-Mobile nově nabízí Netflix jako součást vybraných tarifů. Sepsali jsme pro vás všechny důležité informace, které k...
O2 v březnu představilo novou platformu Oneplay. Nyní aktualizoval svou Magenta TV i T-Mobile. Obě služby jsme pro...
Chcete získat Netflix zdarma? U T-Mobilu ho získáte ve verzi Premium jako dárek při pořízení nové Magenta TV.