Společnost Spotify oznámila, že v rámci snižování nákladů propustí přibližně 1 500 zaměstnanců, což představuje 17 % všech pracovníků.

Po vlně propouštění v technologických společnostech na začátku roku začaly některé z nich opět snižovat počty zaměstnanců, nejnověji společnosti Amazon, LinkedIn a Spotify.
V dopise zaměstnancům Spotify generální ředitel Daniel Ek uvedl, že společnost v letech 2020 a 2021 najala velké množství zaměstnanců.
Nyní musí vynaložit v souvislosti s propouštěním částku ve výši přibližně 130 až 145 milionů eur. Většina nákladů vykáže v prvním a druhém fiskálním čtvrtletí roku 2024.
Společnost uvedla, že ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku očekává provozní ztrátu v rozmezí 93 až 108 milionů eur. Prognózy přitom předpovídaly provozní zisk ve výši 37 milionů eur.
Spotify v poslední době také investoval více než miliardu dolarů do budování svých podcastových služeb. Podepsal například smlouvy s celebritami, jako jsou Kim Kardashian nebo princ Harry a Meghan Markle, a rozšířil novou službu do většiny zemí ve snaze dosáhnout do roku 2030 hranice jedné miliardy uživatelů.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

16. 12. 2023
Autor: Redakce DSL.cz
Evropská komise navrhla nový zákon, který má operátorům umožnit využívat rádiové spektrum bez časového omezení...
TikTok v USA dokončil dohodu o vzniku nové firmy, v níž většinu získají američtí investoři. Změna struktury má...
Turecká vláda připravuje zákon, který má zakázat používání sociálních sítí dětem do 15 let. Opatření má přenést...
Pokud vám doručovací služby nedodaly vánoční dárky, u kterých garantovaly doručení do Štědrého dne a prodejce vám...
Vánoce jsou plné nezapomenutelných okamžiků. Podívejte se, jak snadno a bezpečně zálohovat ve vašem zařízení nebo...
Hudební stanice MTV a další kanály ze skupiny Paramount od začátku ledna přestaly v Evropě vysílat. Čeští operátoři...