Úvod > Články > T-Mobile a Vodafone společně vybudují optické přípojky pro téměř milion domácností

T-Mobile a Vodafone společně vybudují optické přípojky pro téměř milion domácností

Operátoři Vodafone a T-Mobile se dohodli na společné výstavbě a vzájemném zpřístupnění infrastruktury. Optický internet díky tomu bude dostupný pro další téměř milion domácností.

T-Mobile a Vodafone společně vybudují optické přípojky pro téměř milion domácností

Společnosti T-Mobile a Vodafone se dohodly, že společně vybudují téměř milion nových internetových přípojek. Během několika následujících let by se tak mohl výrazně zvýšit podíl domácností a firem, které budou mít přístup k optickému internetu s rychlostí 1 Gb/s nebo vyšší.

Součástí dohody operátorů je i vzájemné zpřístupnění části již vybudovaných přípojek v několika městech. 

„Už dnes Vodafone nabízí připojení k internetu rychlostí 1 Gb/s pro 1,6 milionu domácností a firem. Po dokončení projektu bude Vodafone nabízet multi-gigabitové připojení více než polovině českých domácností. Souběžně budeme dál zlepšovat parametry naší stávající sítě. Chceme přispět k tomu, aby se Česká republika zařadila mezi nejvyspělejší státy světa. A k tomu jsou kvalitní sítě potřeba,“ uvedl Petr Dvořák, generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic.

„Naším dlouhodobým cílem je postupné pokrytí celého Česka vysokorychlostním internetem. Stabilní a dostupné připojení zvládající velký objem přenášených dat je pro konkurenceschopnost lokálních firem, ale vůbec celé země naprosto klíčové. Už v loňském roce se nám podařilo přivést k optice 284 tisíc domácností v 75 městech a dohoda o spolupráci nám umožní postup výstavby klíčových infrastruktur výrazně zrychlit. Do projektu vnášíme své know-how v budování optické infrastruktury a nejmodernější technologie v oblasti FTTH – Fiber to The Home,“ dodal José Perdomo Lorenzo, generální ředitel společnosti T-Mobile Czech Republic.

 

Chcete vysokorychlostní internet i u vás doma?

Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    19. 3. 2022

    Autor: Redakce DSL.cz

    Témata

    pevný internetpřipojení k internetuT-MobiletelekomunikaceVodafone

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 399 Kč
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    X začalo zobrazovat zemi původu účtů, funkci lze ale snadno obejít

    X zavedla štítky se zemí původu účtů v rámci větší transparentnosti. Odborníci i bývalí zaměstnanci ale varují, že...

     

    Dvojnásobná rychlost, stejná cena: O2 uvádí nový tarif Internet MAX 500

    O2 představil nový tarif Internet MAX 500, který přináší dvojnásobnou rychlost připojení díky technologii VDSL...

     

    OpenAI do roku 2030 očekává 220 milionů platících uživatelů ChatGPT

    OpenAI odhaduje, že do roku 2030 bude za předplatné ChatGPT platit asi 8,5 % z 2,6 miliardy uživatelů, tedy zhruba...

    Nejčtenější články

    O2, T-Mobile a Vodafone spustili vánoční akce: slevy, bonusy i dárky na prodejnách

     

    Vánoční kampaně českých operátorů přinášejí zvýhodněné telefony, tarify i příslušenství. Zákazníci mohou získat...

    Vodafone zdraží starší mobilní tarify, připlatíte si už od prosince

     

    Vodafone upraví ceny starších paušálních tarifů řad Red Basic a Neomezený. Zdražení začne platit 4. prosince 2025 a...

    T-Mobile naděluje: telefony se slevou až 8 000 Kč, adventní kalendář i termohrneček zdarma

     

    T-Mobile spustil vánoční nabídku slev na telefony, tablety i další zařízení až 8 000 Kč. Nechybí adventní kalendář...