Velká Británie uvalila sankce na 16 členů ruského kyberzločineckého gangu Evil Corp, který spolupracuje s Ruskem a provádí útoky na spojence NATO.

Britská Národní agentura pro boj proti trestné činnosti (NCA) uvedla, že skupina Evil Corp byla kdysi považována za jednu z největších hrozeb kyberkriminality na světě. V současné době stále provádí řadu útoků ve spolupráci s Ruskem.
„Sankce jsou jasným vzkazem Kremlu, že nebudeme tolerovat ruské kybernetické útoky - ať už ze strany samotného státu, nebo z jeho kybernetického zločineckého ekosystému,“ uvedl v prohlášení britský ministr zahraničí David Lammy.
Ve svém posledním odhalení NCA uvedla, že skupina dostala od ruských zpravodajských služeb za úkol provádět kybernetické útoky a špionážní operace proti spojencům NATO.
Maxim Jakubec, vůdce skupiny, podle ní spolupracoval s ruskou Federální bezpečnostní službou (FSB), Službou zahraniční rozvědky (SVR) a vojenskou zpravodajskou jednotkou GRU.
Britská agentura uvedla, že Evil Corp měla také úzké vazby na ransomwarovou skupinu LockBit, která se mimo jiné zaměřila na Industrial and Commercial Bank of China, Boeing a britskou Royal Mail.
Británie uvedla, že mezi osobami, na které se vztahují nové sankce, včetně zmrazení majetku a zákazu cestování, je celkem 16 osob včetně Jakubce a jeho kompliců.
Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

22. 10. 2024
Autor: Redakce DSL.cz
Meta uvedla, že jeden z jejích AI modelů během bezpečnostního testování pronikl do systému jiné organizace. Podle...
Austrálie dál hájí zákaz sociálních sítí pro děti do 16 let, přestože nová data ukazují jeho omezený dopad. Tři...
Spojené státy zastavily dovoz nových humanoidních robotů vyrobených v zahraničí. FCC opatření zdůvodňuje...
Wi-Fi internet v červnu opět zrychlil. Průměrná naměřená rychlost vzrostla meziměsíčně o 4 % na 35,5 Mb/s. Podívejte...
T-Mobile letos slaví 30 let od vstupu na český trh. Výročí připomene akcemi pro zákazníky i zaměstnance a speciální...
Aplikace eDoklady projde v polovině srpna veřejným zátěžovým testem. Digitální a informační agentura chce ověřit, že...