Vodafone se spojil se společností Altice, aby v Německu vybudovali širokopásmovou optickou síť a mohli tak konkurovat Deutsche Telekom.

Založili spolu firmu FibreCo, která vybuduje širokopásmovou optickou síť dostupnou pro 7 milionů německých domácností. Britský Vodafone tak zmodernizuje svou stávající síť v Německu, což je největší trh, na kterém působí.
Společnost FibreCo do nového projektu investuje v průběhu následujících šesti let až 7 miliard eur (172 miliard korun).
Novou síť vybuduje dceřiná společnost Altice Geodesia, přičemž samotný Vodafone bude zodpovědný za marketing rychlejšího širokopásmového připojení novým zákazníkům. Obě společnosti budou mít ve FibreCo 50% podíl.
Spojení ovšem podléhá schválení regulačních orgánů a očekává se, že bude dokončeno v první polovině roku 2023.
Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

24. 10. 2022
Autor: Redakce DSL.cz
připojení k internetutelekomunikaceVodafone
X zavedla štítky se zemí původu účtů v rámci větší transparentnosti. Odborníci i bývalí zaměstnanci ale varují, že...
O2 představil nový tarif Internet MAX 500, který přináší dvojnásobnou rychlost připojení díky technologii VDSL...
OpenAI odhaduje, že do roku 2030 bude za předplatné ChatGPT platit asi 8,5 % z 2,6 miliardy uživatelů, tedy zhruba...
Vánoční kampaně českých operátorů přinášejí zvýhodněné telefony, tarify i příslušenství. Zákazníci mohou získat...
Vodafone upraví ceny starších paušálních tarifů řad Red Basic a Neomezený. Zdražení začne platit 4. prosince 2025 a...
T-Mobile spustil vánoční nabídku slev na telefony, tablety i další zařízení až 8 000 Kč. Nechybí adventní kalendář...