Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak je to vlastně s kříženým kabelem ???

Jak je to vlastně s kříženým kabelem ???

Alena (20.6.2006 07:59:12)

Máme doma propojeny tři počítače kříženým kabelem, který dle potřeby přehazujeme. Nyní si chceme pořídit ADSL s modemem D-Link G664T. Kamarád mi tvrdí, že většina těchto zařízení si umí s křížením poradit - detekovat ho a funguje i s kříženým kabelem. Neví někdo jak je to u tohoto modemu??? Musím kupovat nové nekřížené kabely, případně je nechat předělat na nekřížené nebo ne?

Anonym (20.6.2006 08:46:30)

Nemusis, dle specifikaci na ftp://ftp.dlink.de/datenblatt/DSL-G664t_datasheet_engl.pdf to umi detekovat cross kabel. Do budoucna, jedna se o polozku Auto MIDI/MIDIX.

Anonym (21.6.2006 07:41:00)

Některá zařízení si s tím bez problémů poradí, umí druh kabelu detekovat a jiná ne. Je to u každého typu jiné. Pokud se nepletu, tak by se zapojením nic zkazit nemělo - buď to poběží nebo ne. D-linky novější typy to snad umí všechny. Bylo by dobré, kdyby se ozval nějaký majitel D-Link G664T a potvrdil to, že jede na křížený kabel. Určitě někdo takový je, tento model dodává ČTc.

jankop (20.6.2006 09:09:16)

V manuálu zase jednoznačně tvrdí: >Použijte standardní síťový kabel s kroucenými páry vodičů a konektory RJ-45. RJ-45 port na směrovači má překřížené vývody (MDI-X). Při rozhodování, jaký typ kabelu použít pro toto připojení, dodržujte pokyny pro standardní ethernetové připojení. Při připojování směrovače přímo k PC nebo serveru použijte přímý (nekřížený)kabel.< Jeden přímý kabel by měl být součástí dodávky a jinak to stejně není zásadní cenová položka.

Anonym (20.6.2006 10:07:25)

Jedna dobra rada. Nespolehej se na manualy v cestine, kde je takovej udaj napsanej v textu. Kvalita prekladu odbornych textu byva mizerna a nikdy nevis co ti s tim spachali. Tohle je totiz krasna ukazka. V puvodnim texht u bylo urcite, ze ma "auto cross neco (MDI-X)" a prekladatel vypustil auto a uz je z toho slatanina.

jankop (20.6.2006 10:31:58)

V originálním full anglickém manuálu je naprosto totéž co v českém.

Lukáš (20.6.2006 09:36:56)

Mám stejný modem, jeden PC jede na nekřížený a druhý na křížený, funguje OK. Dříve jsem měl ten křížený natahnutý do patra, po čase jsem z něj potřeboval udělat nekřížený - siťaři mi poradili, ať zkusím dát propojku a nastavit ho znovu kříženým (tzn. nekřížený = křížený + křížený), což nefungovalo. Ze zoufalosti jsem ten kříženej vyzkoušel a ejhle - ono jede.