Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IE EXTREME a NAT

IE EXTREME a NAT

Jarda (25.6.2006 09:15:10)

Zdarec mam dotaz ohledně IE EXTREME, standartně u něj není pevná ip adresa a já se ptám jestli je u torentu problém s NAT u neveřejné ip adresy(bude zdravý?) Díky moc za odpovědi

Anonym (25.6.2006 09:29:27)

Každý ADSL má veřejnou IP adresu a s torrenty samozřejmě žádný problémy nejsou když si to nastavíš

Jarda (25.6.2006 09:49:27)

Každý asi ne když zrovna tady na dsl píšou že u IE EXTREME není veřejná ip adresa-standartně..

Anonym (25.6.2006 09:51:34)

Mily Jardo s velkou hlavou,. Otevri si Internet Explorer a natukej do nej adresu http://ip.iol.cz Tam, snadno zjistis zda mas verejnou adresu ci privatni (ver nam ze je verejna)

Jarda (25.6.2006 10:12:22)

Milý anonyme děkuji za přispění do diskuze, ale pro tebe nejsem žádnej debil.Tento internet nemám(proto se na něj ptám),tudíž nemohu zkusit ip adresu a jediný můj zdroj informací jsou stránky telecomu.A proto vznikla i moje otázka. Ok? Děkuji za další tvoje fundované odpovědi. A pokud možno tak mi odpověz na mou druhou otázku-proč telecom uvádí , že u tohoto tarifu není standartně PEVNÁ IP ADRESA, ale jen za příplatek. Děkuji

Anonym (25.6.2006 10:15:45)

Mily Jardo, Ty totiz pletes dohromady dva pojmy a pak mas samozrejme v hlave gulasek. Takze, pevna IP adresa skutecne neni standardne soucasti, musi se doobjednat, ale to prece neznamena ze adresa dynamicky pridelovana je neverejna. Takze, jak obycejna dynamicka adresa tak pevna adresa jsou verejne. Pavna adresa se ti akorat nemeni, dynamicka se muze menit dle nalady DHCP serveru u CTc. A neverejna adresa, je adresa urcena pro vnitrni site, u te by ti vubec nesel internet.

Jarda (25.6.2006 10:30:32)

ok už chápu.dík A já myslel že na fóru se můžu zeptat čemu nerozumím aniž by mě někdo nadával do hovad a debilů.. Ty jsi bůh a víš všechno,takže bože díky tobě už sem ani nevkročím,jelikož mám obavu že se mě ujme takovej nějakej ..... jako ty. Krásný den všem normálním lidem se slušným chováním

Anonym (25.6.2006 10:35:33)

Zeptat se muzes, trpet pak musis. Kdyz jsem uz neprijdes tak to bude SUPER

Nargon (25.6.2006 11:37:31)

Ano muzes se zeptat, nekdy dostanes i slusnou odpoved. Ovsem casto se stane, ze narazis na nejakeho chytreho anonyma, ktery nemuze pochopit tvoji rovnici: VerejnaIP=PevnaIP (coz neni pravda) a hned ti zacne nadavat .

Anonym (25.6.2006 11:11:20)

opravdu s neverejnou adresou "nejde internet" :) myslim ze pan Anonym je jeste vetsi lamerske hovado a asi nikdy neslysel o NAT nebo routingu

ttld (25.6.2006 11:11:29)

opravdu s neverejnou adresou "nejde internet" :) myslim ze pan Anonym je jeste vetsi lamerske hovado a asi nikdy neslysel o NAT nebo routingu

Nargon (25.6.2006 11:34:23)

Tady se musim anonyma zastat. Pokud mate neverejnou IP tak se na internet nedostanete. Ano v NATu probiha preklad vasi neverejne ip na (vetsinou sdilenou) verejnou IP. Pak se na internet dostavate pomoci te sdilene verejne IP. Ale pokud mate pouze tu neverejnou tak holt smula a internet urcite nepojede.

Atsepicnu (25.6.2006 18:46:14)

ano mas pravdu ze pevna ip adresa u telecomu neni ale druha vec je ze se nemeni.... co se tak procital prispevky na diskuzi tak jsem zjistil, ze behem nekolika let ji zatim nikomu nezmenili (nikoho takoveho sem nenasel). ja mam ie skoro rok a ip adresu mam porad stejnou

Anonym (25.6.2006 19:45:03)

Nevěř ničemu, co se píše na DSL.cz :)

Anonym (25.6.2006 15:26:43)

pevná/nepevná a veřejná/lokální IP adresa jsou úplně jiné pojmy.