Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Mám ADSL.....mám ho

Mám ADSL.....mám ho

Jirka_ADSLmaniak_Šimek (16.2.2004 00:58:33)

lidicky.........ADSL! je super, a běda zloději, který se pokusí mi ji ukrást!....zlámu mu ruce!......já tu černou skříňku miluju....maká tak rychle, že už se z ní odlouplo logo "Český telekom"........na online hry nepostradatelná věc!.....ale P2P šlape jak kdybych měl klasickej modem, zajímalo by mě proč?

Zajda (16.2.2004 03:10:24)

Seš šťastnej jako já když jsem to poprvé rozběhlv naší prdeli (54000 obyvatel a klesá). Tak se přiznej z které prdele jsi a jaký ISP? p2p speed No tak to je jasný. Na druhé straně je číňan s dialupem:-D. Většina lidí si myslí kdovíjak bodou tahat z peer2peer síti.Faktem je opak. Klienti jsou většinou děsně přitížení, na druhé straně na ADSL 100 stahovačů každý sotva tři kilobajty pro sebe a k tomu dalších 300 ve frontě. Celé to snižuje ještě to že pokud se jedná o klasické asymetrické ADSL(jak již ze zkratky vyplývá:-) tak tam je upload cca. čtvrtina downstream rychlosti. I optické linky bývají silně přetíženy neb na ty se pověsí největší quantum stahovačů. Druhý důvod-QoS.Pomocí tohoto báječného vynálezu(jež se hutnou dobu využívá v sítích ATM) lze omezitu třeba prioritu na p2p portech takže když má sít providera zrovna peak tak se to projeví na rychlosti. Též může být na p2p portech natvrdo nastavena nižší rychlost když je peak nadává se rate a když je volna síť tak jde až do úrovně ceilu(možné maximum).Blbé to máte pokud je rate a ceil stejný. QoS může být takto aplikováno v jakekoliv části trasy takže třeba za to může provider tohzo číňana od kterého to taháte:-) Někteří p2p useři holt zapomínají že data musí jít odněkud někam a nevznikají jen tak.

Saper (16.2.2004 06:56:39)

I ja by l loni priblizne touhle dobou stastnej ze ho mam,ale skutecnosti mne naucily ze je to nikdy nekoncici tragedie.Podle mailu si u ISP Volnyho jak ti jedou hry?

Zajda (16.2.2004 14:25:50)

Podle mailu jsem připojen přes Yahoo...:-)

Anonym (16.2.2004 13:32:01)

bud v klidu, pokud tahas treba od nekoho, kdo ma kabelovku UPC, tak od nej malokdy budes tahat rychleji nez 10KB/sec (v realu spise tak 7KB/sec jako kdysi moje upc), protoze jeho upstream je 96kbit, i kdyz ty bys mohl tahat az 512 (cca 60KB/sec). Navic pokud ma vice slotu, kapacita se jeste vice rozmelni. teda pokud je tvuj problem tento .

Saper (16.2.2004 18:02:11)

Mnel jsem na mysli Jirku :)