Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL 512/128 nebo CDMA ?

ADSL 512/128 nebo CDMA ?

Mirek UBM (11.7.2006 17:47:22)

V současné době využíváme CDMA k připojení malé sítě pro rodinný hotel v Prachovských skalách cca 6 km od Jičína (493525014). CTc nám nyní od května nabízí ADSL 512/128, které dříve pro velkou vzdálenost nebylo možné. Do září 2004 byla u nás možnost připojení pouze prostřednictvím ISDN, kde jsme za vytáčené připojení zaplatili měsíčně cca 4000,- Kč. Pro všechna okolní Wi-Fi a bezdráty jsme ve stínu. Pokud přejdeme na ADSL-ku, pomůžeme si? Chceme i našim hostům nabídnout a omezeně již nabízíme, možnost připojení (sice pomalého, ale alespoň nějakého). Může mi někdo poradit?

Tiger (11.7.2006 18:07:39)

Zalezi jak vam to CDMA behalo rychle.ADSL pojede stabilne reknem 460kbit (u 512ky).Predpokladam, ze uvazujete o IE Extreme.Takze si pomuzete co se stability rychlosti a vubec pripojeni tyce.U rychlosti si pomoct nemusite, CDMA muze dosahovat vyssich rychlosti(u downloadu).

Anonym (11.7.2006 18:19:09)

Určitě to bude podstatně stabilnější jak CDMA, jen bych volil neomezenou variantu bez FUP přímo od ČTc, tj. Internet Expres Extreme 512 kb/s za 899,- bez DPH (+ pochopitelně paušál za linku). Modem třeba nějaký ZYXEL.

satelitak (12.7.2006 01:44:46)

Pomůžete si pokud vám to zavedou, mám podobnou nabídku připojení a jsem pro ADSL taky daleko, ale před půl rokem jsem nebyl(viz můj příspěvek), jen radim, než vypovíte smlouvu na CDMA tak počkejte že vám IE od O2 opravdu půjde, pevné nervy, já to s ČT O2 vzdal

Danik (12.7.2006 12:17:23)

Jak jiz tady kolegove pisi, tak bych do toho sel. Rychlost bych ocekaval nejakych 400 kbits (jsem taky dal od ustredny a zridka mi to jede o par kilobajtu vic). Urcite pro hotel bych bral variantu extreme (bez omezeni prenosu dat). CDMA mi taky pripada malo stabilni, hlavne co se týče odezvy a bude nejspíše i pomalejší (alespoň podle vytíženosti CDMA ve Vaší lokalitě). Podle velikosti Vašeho hotelu bych možná zvolil wi-fi modem, ale předpokládám, že už nějaké ethernet kabely do pokojů zavedené máte. Určitě si nejdřív nechte zavést to ADSL a pak zrušte CDMA (jak již někdo psal níže), jelikož může trvat klidně několik měsíců, než se telekom odhodlá Vám to ADSL dát. Také, kdyby Vám řekli, že nelze zřídit, nenechte se odradit. Nejdříve mi tvrdili, že u mě zřídit lze, a když jsem si ho objednal, tak, že nelze. Asi 6 krát jsem obnovoval objednávku, aby mi tu linku zřídili. Nakonec jsem vyhrál a místo GPRS mám teď těch 512/128 s FUP. Takže přeji hodně úspěchu, spokojenost a trpělivost.