Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL-WiFi

ADSL-WiFi

Pavel (1.8.2003 16:56:01)

Zdravím pánové, Obracím se na vás, jako počítačové umělce s prosbou. Rozhodl jsem se sesíťovat Wirelessovsky můj počítač s notebookem. Síť šlape OK, na internet se s hlavním počítačem dostanu, ale nedokážu nastavit sdílení připojení na internet. Na hlavním počítači, kde je připojeno ADSL mám 2 síťovky. Jedna do ADSL modemu IP adresa přidělovaná DHCP (tak nějak se to jmenuje). Druhá síťovka je na zapojení do Access Pointu, IP adresa přidělovaná DHCP. Na té kartě, která jde do ADSL modemu, nebo na druhé, co jde do Access pointu. Nebo snad na VPN připojení? Už jsem z toho lehce zoufalý, nemáte nějaký nápad? Vše běží na XP. Díky moc Pavel Kloc

kdoul (2.8.2003 01:31:47)

Jasne, potrebujes na tom PC, co je pripojene na ADSL nainstalovat nejaky softwarovy router, bez toho ti to fungovat nebude. Treba Winroute, mrkni na jejich stranky, sou tam i dobry navody jak to vse nainstalovat a rozchodit, tohle neni zadny velky problem. winroute je zaroven i firewall a ma zabudovany NAT. Snad jsem ti alespon trochu pomoh ;o))

Honza (2.8.2003 16:22:25)

Osobne si myslim ze se jeste musi dat vsechny IP do jednoho okruhu. treba 192.0.0.1 az 192.0.0.5. Bude to fungovat lip.

kdoul (4.8.2003 18:13:54)

Jasne, vnitrni sit musi postavit na IP adr. jak rikas, popripade nechat nastaveni IP na DHCP serveru ve winroute, ale jelikoz tam bude i ten AP, tak volba pevnych nastaveni IP je lepsi !!

Sheedee (5.8.2003 17:42:50)

Jestli máte a těch noteboocích windows NT 5.1 (což jsou Win2000 a WinXP) tak stačí na klientském počítači nastavit výchozí bránu (síť nastavení protokolu IP, výchozí brány) na IP hlavního počítače (v Lokální síti je to obvykle 192.168.0.1) a v nastavení internetového prohlížece nastavit proxy server na automatickou detekci (Internetex explorer, záložka připojení, proxy) Pod staršími verzemi windows je potřeba nainstalovat proxy server na hlavním počítači. K tomuto účelu je velmi dobré řešení softwarevý balíček 602proLANsuite stažitelný například na slunecnici.cz který je navíc freeware. Jestli máte jakýkoliv dotaz, napište mi na sheedee@atlas.cz