Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Xavi 8122r a Internet Express - blbnou torrenty?

Xavi 8122r a Internet Express - blbnou torrenty?

Michal (16.7.2006 00:48:17)

Chci se zeptat jestli taky má někdo problém se stahováním torrentů. Mám ADSL půl roku a celkově se mi to nezdá lepší než dřívější Neropýr od Teltechu. Hned ze začátku jsem zaregistroval nestabilní stahování a neustálé odpojování když běželo víc aplikací najednou používajících internet. Např ICQ + stahování (DC++ nebo terrent) + internetové rádio. Současně to prostě nejde ani náhodou dokonce i jen DC++ a ICQ...neustále se to odpojuje...na dc se vyresetujou huby a icq se začne znovu připojovat...pak to funguje tak 10minut a znova to spadne. A to mám 2M/512. Když jsem ještě neměl ADSL tak torrenty a všechno stahovalo naprosto stabilně a žádné odpojování se nekonalo a mohl jsem dělat vlastně všechno najednou. Nevíte čím to je? Má někdo takový problém?

Nargon (16.7.2006 01:16:30)

Takovy problem ma (nebo mel) kazdy kdo pouziva modem Xavi 8122r. Ma totiz malou NAT tabulku (180 zaznamu). Jakekoli P2P programy jsou zvykle vytvaret stovky az tisice spojeni, a to se do ty tabulky nevejde a modem vytuhne. Tady na foru je navod jak tabulku rucne zvetsit na 512 zaznamu, ale to casto take nemusi stacit. Ono co by jste take chtel od modemu za tisicovku ze :) Jedine reseni je prestat routovat na tomto modemu. Pokud mate jen 1 PC, tak je to v pohode, staci zapnout Bridge nebo ZIPB a vetsinou je problem vyresen, ale zas je tu vetsi "ohrozeni" pocitace, nejste modemem chranen. Pro zapnuti bridge nebo zipb se podivejte do manualu. Pripadne pro zapnuti zipb modu je tu nekde na foru odeme navod.

Michal (16.7.2006 09:49:48)

A co když jsou na něj připojené někdy i 3 PC?

Nargon (16.7.2006 11:18:01)

Kdyz je na nej pripojeno vice PC, tak v zakladu je problem stejny, prepnout ho do bridge nebo ZIPB a poridit si nejaky router, ktery bude routovat za nej. Kdyz je jen 1 PC nat neni potreba, kdyz jich je vice tak je potreba.

Michal (16.7.2006 10:38:34)

Nemuzu najit to zvyseni NAT tabulky

Nargon (16.7.2006 11:15:27)

Tak treba tady od Hermese: https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=100671