Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Skynet - tragicka uroven ADSL, jsem sam ?

Skynet - tragicka uroven ADSL, jsem sam ?

Patrik (19.2.2004 18:45:44)

Jiz temer 14 dni setrvaly stav: Rychost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 4.5 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 35.6 Kbps Skynet mlci, na me dotazy, zda hodla zavest ucinne FUP, neodpovida. Predem upozornuji, ze nepatrim mezi stahovace, ale mezi normalni uzivatele a obcasne hrace, muj mesicni traffic cini 1 - 1,5 GB. Veskere odpovedi ze strany Skynet jsou sice omluvne, ale vzdy nic neresici bez pozitivni vize do budoucnosti. Zrejme nechteji o stahovace prijit nebo nevim ... Vypovedel jsem pred dvema dny smlouvu a nyni uz se nedostanu pres 50 kbps druhy den temer v jednom kuse. Zajimalo by mne, zda nahodou nemam problem pouze ja - tzn. jsem deprioritizovan z duvodu vypovedi :) Dekuji. Jinak pingy v dosu tak 15 ms (nic nerikajici a muze byt zamerne nastaveno ISP), ale ve skutecnosti v aplikacich a hrach tak 500 - 2000 :) PL cca 20 - 40 procent.

Patrik (19.2.2004 19:12:37)

Prave jsem si zavolal pro orientaci na technickou podporu Skynet. Pry se snazi problem resit, nevedi, jak co funguje, Telecom jim nedava presne informace, reverznim inzenyrstvim se snazi zjistit, jak je vlastne agregace aplikovana. Nekoho, kdo neumerne zatezuje linku pry blokovat zatim nemohou, protoze udaje o tom, kdo kolik stahuje, se dovedi az zpetne od Telecomu atd. atd. :)) No nevim, ale pro me to jsou pekne pohadky. Oni nevedi, kolik kdo taha, ale ja se muzu na jejich strankach lognout do zakaznickeho portalu a v kazdem okamziku videt stav mnou prenesenych dat :)))))) Jsem rad, ze jsem vypovedel.

Chudak (19.2.2004 19:15:13)

Je vidět že jednají narovinu a čestně. (větší svině jsem neviděl)

Anonym (20.2.2004 14:12:20)

Bla, bla..... me to ted jede celkem ok.

Patrik (20.2.2004 14:45:42)

No, uvidim, az budu navecer doma, jak to tedy pojede, kdyz rikate bla, bla ...

Anonym (20.2.2004 17:35:09)

Já si platím Rychlost připojení k Internetu: 36 Kbps ale jede mi to 1200- 1500 Kbps, to se dá ne ?:)))

Anonym (20.2.2004 20:47:50)

HAHAHAHA a to ti jako mám věřit jo??

Petr Borecek (21.2.2004 07:41:48)

To mu ver nekteri privideri natahnou do panelaku 2 Mbit a dokut celou linku nerozprodaji tak pusti volne pasmo trafic uz neni v dnesni dobe zadny vyrazny finacni proglem ja mam krome ADSL wifi od Erkonu 64kb sdilenou a nez se rozprodalo vsechno pasmo tak to jelo i 350 kb a i ted v noci jede okolo tech 250 kb presto co se tyce rychlosti v noci jeste ADSL vede.

Zajda (21.2.2004 11:03:34)

Traffic je problem jak kde... Takovemu providerovi ktery mrha svymi zdroji a nedokaze je okamzite obchodne vyuzit bych neveril. A nebo mate ve smlouve ze 64kb je garant a zbytek jak je volno. Jestlize ma nastaveno jen SFQ tak to lze oblbnout vicevlaknem. Uz jenom z obchodniho hlediska bych tam plnou nepoustel. Zakaznik si pak zvykne a kdyz se mu to najednou hodne vyrazne zpomali tak sluzbu odhlasi.

Petr Borecek (21.2.2004 20:31:06)

Ne 64 kb sdilena

Miroslav Šilhavý (20.2.2004 20:51:17)

Jen aby Vám to ISP nenaúčtoval i zpětně...

Patrik (20.2.2004 16:44:55)

Bla, bla..... me to tedy moc ok nejede, pokud tedy neberete max 120 kbps jako ok.

Miroslav Šilhavý (19.2.2004 19:21:08)

Agregace je popsána přesně, a příslušnost pod SSG zjistí bez problému z accountingu na radiusu. Stejnětak i to, kolik kdo přetáhl dat... Jen pro informaci - data z accountingu přicházejí každých 20 minut, takže mají relativně čerstvý údaj o tom, kdo je sosač a kdo ne... Kecají...

Patrik (19.2.2004 19:27:22)

Celkem me to u nich prekvapilo, myslel jsem, ze patri mezi ty solidnejsi firmy ... ale kdyz se neumi postavit k problemu celem ... Kdyby alespon poslali zakaznikum mejl, omlouvame se, ze to jede, jak to jede, hodlame to resit, napr. jiz pracujeme na prisnem FUP a monitoringu uzivatelu, kteri nadmerne vytezuji kapacitu linky, mejte, prosim, strpeni, bla bla bla. Tak nereknu ani ň, zatnu zuby a budu doufat, ze se jim to povede a tech nekolik dnu (mozna tydnu) to preziji, ale to to je no comment pristup k zakaznikovi, co jiz sluzbu vyuziva rok, ze by clovek brecel :)) Ani nemluvim o tom, ze by takovy jednoduchy mejl mohl nektere ze stahovacu pekne vylekat a uz jeho pouhe odeslani mozna zlepsit kvalitu sluzby :)

Kebule (19.2.2004 21:11:42)

Ja dneska volal na Ipex, zda-li mi muzou rict, ktera ta jejich varianta ADSL alespon trochu jede, abych si zmenil svuj 50/1 512/128. Cekal jsem, ze reknou byznys za 6000,-Kc, ale sdelili mi, ze vsechny fungujou stejne!!! a ze me nemohou ani na zkousku prepnout do jinyho rezimu. A ze kdyz si koupim byznys za milion penez, tam mi nemuzou zarucit, ze budu mit normalni ping a normalni rychlost:(

Anonym (19.2.2004 19:35:45)

Nikdy jsem to nemel potrebu zkoumat, ale hadam, ze dokud si "neodnesou pryc" tohle pripojeni, tak si nemohu poridit dalsi treba od ISP, ktery se neboji poradneho FUP. No, na druhou stranu situace postupne vykrystalizuje a budu si moci poridit toho, kdo bude mit situaci opravdu dobre zvladnutou.

Saper (19.2.2004 19:46:05)

Muzes si poridit dalsi pripojeni,ale na dalsi telefoni cislo ,jinak je to opravdu tak ze az ho odnesou muzes objednat dalsi,ale je zde riziko ze prijdes o port a to je muj problem,jinak uz bych byl u jineho ISP .

Patrik (19.2.2004 19:47:16)

Snad to v centrum Prahy nehrozi - i kdyz ...

A (19.2.2004 23:06:27)

No uvidime, jestli jeste nekdo prijde na ten stejny zpusob jako ma Nextra, prozatim vypada, ze funguje neskutecne :)

Petr Borecek (20.2.2004 18:00:15)

No ja jsem u Nextry a ta jejich FPU vypada tak jak je popsana vyborne ale nechova se tak Pravidelne zatezuji linku v nocnich hodinach 1 h. rano az 9 dopoledne 1 - 1.5 G a pres den do 200 Mg a skutecnost je takova ze v noci s rychlosti a stratou packetu zadny problem a ve dne od 9 h. do 24 h rychlost 0 - 60 kb a 24 hodinova latence 560 - 1200 takze i kdyz trvdi ze se nejedna o trvale potrestani za prekroceni nadprumerneho vytizeni linky , ale jen dynamicke podle aktualniho zatizeni linky se to chova uz 3 den presne naopak kdyz zatezuji linku tak zadne omezeni a kdyz je v 16 hodinovem klidu tak je skoro nepouzitelna no a na email my chodi jen potvrzeni o precteni a zadna odpoved rychlost me netrapi ale ta latence .

Anonym (21.2.2004 19:22:53)

Jestli ono to nebue tim, ze jsi stale ve "druhe fronte", ale jelikoz v noci neni linka lidmi z "prvni fronty" vytizena, tak to jede svizne i tobe...

A (22.2.2004 01:01:40)

Samozrejme tohle je pravda, nemuzeme zamnenovat FUP a agregaci, ty dve veci se mohou prekruvat, ale maji ruzny vliv - FUP je efektem podmnozinou agregace.

Patrik (19.2.2004 19:46:27)

Klasicky paradox, jen co jsem tam zavolal a byl neprijemny, tak ted mi to lita 430 kbps a to jeste ted ve spicce, coz nejelo ani jednou za 14 dni :))) Nedelam si nadeje, ze nekoho odstrelili, spis nekomu vypadl proud s P2P ;)

Salieri (20.2.2004 16:21:17)

Nevíte jak je to s těma emajlema od Tiscali za překročený data. Odepsali mě, že při překročení 70,80,a 90% limitu budou lidi upozoňovat. Ale já už mám odhadem kolem 8GB nasosáno a žádnej mail ještě nedodšel. Máte někdo tu zkušenost?

Patrik (20.2.2004 20:46:28)

Tak druhy den vyrazne zlepseni, problem je, ze neni stale. Oba dva dny je zde casovy usek cca od 14:30 - 18:00 a 22:30 - 00:30, kdy pripojeni nejede skoro vubec ... uvidime co dalsi dny, snad to vydrzi a zlepsi se i tyhle narazovky.