Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

Anonym

Pavel (25.7.2006 19:08:40)

Jsem zvědav, kolik lidí tady štvou lidi typu !anonym!, kteří pod rouškou anonymity urážejí, tazatele i odpovídající, cítí se jako mistři světa a přitom dokazují, jak jsou ... . Napište zde všichni, komu tito "EXPERTI" vadí

Aknott (25.7.2006 19:40:03)

Vesele se pridavam, byt adminem, dam toto pole pro jmeno povinne, porad lepsi nejaci fejci nez anonimove :)

Aknott (25.7.2006 19:51:14)

Já taky.

Pavel (25.7.2006 21:41:28)

Pavle, teda Ty jsi :-))))))))))))))))))))))))))))))) Urazil jsem Tě ??? Opravdu, měla by být vidět IP, souhlasím. Y2k.

Provider (26.7.2006 02:56:15)

IP ti v nicem nepomuze. Muzu si ji menit kazdy den a vycerpam ji za cca pul roku. Ano bude z rozsahu, ale ... . Tkž smažme jména a hura do toho, kdo nekoho neurazi je baba, nebo slyšný? :-)

y2k (26.7.2006 18:10:57)

Ano, také mohu použít rozsah prakticky všech VPN tunelů, na které jsem trvale připíchnut. Ale zase uznej, že tyto možnosti nemá každý. A ruku na srdce, jak dlouho Tě anabáze s IP bude bavit ? Osobně, když z nějakého důvodu potřebuji někam přistoupit s jinou IP, tak mi to velmi obtěžuje, protože to zpravidla znamená odpojit na chviličku veškerou konektivitu z mého hlavního PC (FTP, PCtel, ICQ, Stream, atd...) a minimálně v jednodušším případě vytočit VPN připojení PPTP skrze nějaký funkční IKE VPN tunel na bránu. V ostatních případech je to o docela složitějším nastavení protokolu TCP/IP. Kolik lidí toto bude dělat, i když má ty možnosti, to je otázka jedna a kolik lidí tyto možnosti má, to je otázka dvě. Navíc si myslím, že my to nemáme zapotřebí. Osobně se pod svůj výměšek vždy podepíšu a nestydím se za něj. Na ostatní to bude alespoň trošičku zaochráněno.

Fill (26.7.2006 20:59:10)

Jen otazecka :P Jak ste se dostali k temhle moznostem menit si dle libosti IP? A dalo by se nejak ve strucnosti vysvetlit co to je VPN? Dik moc Fill

y2k (27.7.2006 00:45:07)

VPN = virtual private network (propojení vnitřních síťí skrze síť internet) Asi se Ti to nepovede. Jedině tak na Tvého kamaráda skrze protokol PPTP, který umí WinXP proti sobě (občas ;-) ). Pak když použiješ jeho bránu vystupuješ na venek jako on. Na to musí mít akorát kolegáček povolen port zvenčí 1723 TCP a zapnut server na PC. Pak jen username a password a někdy to jde. Když ne, tak většinou v opačném směru. Holt WinXP je a bude docela špatná Ovšem já používám pár tunelů VPN skrze protokol IKE, takže to mám snažší. Akorát se naloguji na bránu, nebo použiji také protokol PPTP, ale skrze již funkční IKE. Případně můžeš mít na jednom síťovém adaptéru více adres IP a rozdělené brány, ale to je již vyšší škola.

Fill (27.7.2006 09:14:46)

Dekuju za vysvetleni, akorat sem troksu nepobral IKE a PPTP, mohl byste doporucit nejakou literaturu nebo cokoliv co by mi objasnilo tyto pojmy? Docela me ty site zajimaji, ale nevim jak zacit :( Dik Fill

y2k (27.7.2006 14:10:30)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Virtu%C3%A1ln%C3%AD_priv%C3%A1tn%C3%AD_s%C3%AD%C5%A5 Začni třebas tady...

Anonym (27.7.2006 22:09:36)

Z tištěné literatury je řekl bych absolutní základ síťařiny "Velký průvodce protokoly TCP/IP a systémem DNS" od Libora Dostálka a Aleny Kabelové (vydal Computer Press, http://www.knihy.cpress.cz/K0726) Na webu pak jednoznačně google a wikipedia.org.

Fill (28.7.2006 09:06:29)

Dekuju. Jeste dnes tu knihu objednam, vypada to zajimave. Fill

Aknott (25.7.2006 20:09:44)

Anonym nebo Aknott, je to stejna zumpa

Aknott (26.7.2006 15:33:29)

Ty hajzliku spamerskej :)

Pavel (25.7.2006 19:51:02)

A taky bych se chtěl přizna, že jsem děsná buzna.

Pavel (25.7.2006 19:51:57)

Tím, že se podepíšu svým jménem, přeci nikoho neurazím :)

Další anonymní Pavel (25.7.2006 22:31:58)

Pavle, co možná nejseš vůbec Pavel, neurážej prosím slušné Anonymy! Radím nejen tady dost často, celkem často i pomůžu, nikoho neurážím (i když si občas "jemně rýpnu)... A že nevyplňuji jméno? - no a co, taky bych mohl psát pokaždé jiné, psát jiným stylem, bez diakritiky... Proč bych to dělal? Mohla by tu sice být vidět IP, ale ani to by nic neřešilo - stačí se podívat na "kvalitu" příspěvků na fóru CDMA. PS: pokud jsem tě urazil, je to jen a jen tvůj problém

Pavel (25.7.2006 23:09:37)

Navrhnul jsem tuto diskusi ne kvůli rýpnutí. Stačí se podívat na diskusi poskytovatelé a silas net. Vůbec mi nevadí anonymové, kteří si rýpnou, ale chtějí pomoct. Vadí mi ale ti, podle kterých je každý jiný kretém a hůř a přitom nic neví, neumí a jenom otravují ty, kteří se snaží poradit i pomoct. A s tím admin může něco udělat a pokusy znepříjemnit život blokovat. !!Provozovatel serveru DSL.cz může vyřadit nebo opravit příspěvky, které nemají pro ostatní uživatele žádnou informační hodnotu, používají nevhodné výrazy nebo mají převážně reklamní charakter.!! Sám se k tomu tímto zavázal. Je to na úvodní stránce a urazit někoho má asi velkou informační hodnotu. A taky jsem chtěl, aby napsali ti, komu vadí!

David (25.7.2006 23:23:35)

Tohle nemá cenu. Dokud to nebude jiný typ fora (třeba PHPbb) s registrací, tak si může do kolonky jméno napsat kdokoli cokoli, čili to že se tu někdo "podepíše" neznamená, že to nemůže bejt ..., co každýmu jen nadává a naopak, kolikrát se tu člověk dočká smysluplnějšího příspěvku od Anonyma, než od podepsaného (za všechny Bumbes nebo jak se ten ... podepisuje) :-)

Další anonymní Pavel (25.7.2006 23:56:08)

Jenže ani fórum s registrací nic nevyřeší, kdo bude chtít urážet, tak se zaregistruje mnohokrát a pokaždé jinak, IP se dá také lehce obejít, takže zbývá snad jen tvrdá cenzura?!??? Nemám rád fóra s povinnou registrací, kdo si má pamatovat už vlastně stovky "otravných" hesel (já vím, existují sice různé prográmky na správu hesel, ale přístup do nich je chráněn opět heslem - grrr). Často znám odpověď na položenou otázku, ale registrovat se kvůli tomu určitě nebudu, takže tazatel musí počkat, až mu poradí někdo jiný - registrovaný.

David (26.7.2006 07:10:32)

Pár takových diskusních for docela pravidelně navštěvuji a musím říct, že nemáš tak docela pravdu. Ano, dá se zaregistrovat víckrát, máš-li dynamickou IP nebo použiješ proxy atd., tak se i BAN IP dá obejít, nicméně většina lidí je na to prostě moc líná, takže hříšníků co by byli vyloučeni a zkoušeli to xkrát znova je skutečné minimum... Mimoto, pokud přistupuješ na net ze stálého místa (svého PC + třeba v práci), tak se jak v PHPbb i ve vB foru dá aktivovat možnost automatického přihlášení. Jasně, že nechat PC "pamatovat" si heslo je potenc. riziko, ale v případě fora je to myslím akceptovatelné... Takže je otázka, jestli je lepší se pročítat duševními ejakuláty často (duševně) velmi nedospělých individuí , nebo prostě překousnout tu registraci (která trvá asi dvě minuty) a zadávání hesla....

Anonym (26.7.2006 11:23:09)

Taky bych tu souhlasil s registrací. Dalším způsobem, jak zbavit fórum duševních ejakulátů (opravdu přesný výraz) je hodnocení příspěvků a uživatelů. Potom se dá už uvažovat o docela normálním fóru. Škoda, že redakce DSL.cz nezauvažuje o investici do lepšího diskuzního systému. Z reklam to tu musí celkem sypat...:-)

David (26.7.2006 16:35:03)

Hodnocení příspěvků jako je třeba na vBulletinu má smysl pouze v případě "stabilnější" komunity, tady by podle mě uplně stačilo to PHPbb, čím víc hejblátek, tím víc to lidi bude odrazovat. Uplně by stačilo nejzákladnější PHPbb forum s registrací a šmitec...

Nargon (26.7.2006 16:59:18)

Myslim ze by bohate stacilo forum, jako je na http://www.zive.cz/poradna/ Kdyz uzivatel neni reglej, tak se zobrazi jeho jmeno a ip, kdyz je reglej, tak jen to jmeno. Tohle by bohate stacilo.

y2k (26.7.2006 18:03:29)

Moje řeč ...

David (26.7.2006 18:16:56)

Nějak se nemůžu dopídit toho, jaký efekt by to mělo na redukci počtu duševních výblitků duševně slabších jedinců... Že by se někdo "bál" sprostě nadávat, když je jeho identita (třeba pomocí IP, v určitých případech) zjistitelná, to si tedy rozhodně nemyslím :-) Aspoň tedy u některých (třeba Radek Hulán je typický případ člověka co nadává skoro všude kam přijde) to rozhodně neplatí :-)

Nargon (26.7.2006 18:33:54)

Vubec zadny, ale nadava se snad na vsech forech. Vzdy se nekdo najde, kdo si tam potrebuje zanadavat. Tohle by jen trosku omezilo anonymitu prispevku. Registrovany nick by se poznal, takze by neslo vydavat se za nekoho jineho, tedy pokud by se nekdo nedostal k uctum. A na druhou stranu, hadky anonymu, by byly trosku prehlednejsi, kdyz vidim X prispevku od anonym, tak nevim jestli to je jeden clovek, co se hada sam se sebou, dva, pripadne tri, a nebo nekdo uplne jiny, co tam vlozil jeden prispevek a vynadal vsem papezum :)

David (26.7.2006 18:41:04)

Já spíš myslím, že případná registrace by svou duševní "náročností" odradila ty jedince ducha mdlého, co se sem jdou opravdu jen vynadávat :-)

xDSLGuru (26.7.2006 20:12:55)

Registrace by odradila i většinu ostatních co snaží poradit nebo se chtějí na něco zeptat.Například: chci se zeptat jak nastavit nějakou blbost na modemu a musím se před tím registrovat - tak se na to vybodnu a hledám radu někde jinde.Zavedením registrace by zde pěkně klesl počet příspěvků a tím také kvalita této diskuze (velké množství lidí=velké množství problémů=velké množství řešení).

David (26.7.2006 20:42:20)

Máš pravdu, že by asi klesla návštěvnost, ale já bych tu rovnost viděl jinak : snadný přístup=hodně lidí=velká návštěvnost=hodně peněz za reklamu :-) Jinak spektrum lidí, co jsou schopni radit opravdu kvalifikovaně (ze zdejších diskutérů například y2k, Nargon, pak samozřejmě zajda a další) není tak široké a většinou jde o lidi co sem chodí pravidelně pod stejnými nicky. Těm by registrace ubrala dvě minuty a pak by měli pokoj od všech co se sem občas jdou jen vynadávat... Čili možná máš pravdu, klesla by asi návštěvnost, ale nemyslím, že by to nějak ovlivnilo KVALITU INFORMACÍ...

xDSLGuru (26.7.2006 21:05:28)

Řadu cenných informací (a myslím že většinu) poskytují anonymové (tím myslím ty slušné) a i když výše znínění mají své kvality,tak na dobré odborné fórum je jich moc málo.Tohle fórum je skělé právě díky velkému množství uživatelů.Na eliminaci prudičů stačí jeden starý fígl: nereagovat na jejich příspěvky,ono je to přestane rychle bavit,protože potřebují publikum a když ho nebudou mít,tak půjdou jinam.

earnil (26.7.2006 21:40:02)

nj. Bohužel jste to asi nakousli. Jakákoliv forma registrace by pravděpodobně omezila počet uživatelů => míň peněz z reklam. A proč měnit podmínky prodávájícímu k horšímu, když to lidi pořád kupujou...

Nargon (26.7.2006 22:11:42)

Asi me nebylo zcela pochopeno. Anonymni pristup by zustal (tedy jen s podminkou zobrazeni casti ip adresy). A k tomu by pribyla i registrace. A registrovane ucty by proste byly nejak odlisene od ostatnich (treba tim nezobrazovanim IP). Prodej by tim nijak neklesl, navstevnost by zustala stejna.

Pavel (26.7.2006 00:37:14)

Jses naprosto smesnej, je uplne jedno jestli je tam napsano anonym nebo Pavel, oboje je uplne stejne anonymni nick

ANONYM (29.7.2006 14:55:05)

Je zajímavé, jak tady spousta lidí hodnotí duševní omezenost mnohých Anonymů. Nicméně oduševnělost jedince se nejvíce zrcadlí ve způsobu jeho vyjadřování, tedy i češtině. Z tohoto pohledu mi "Pavel" připomíná duševně nevyvinutého (u teenagerů je to omluvitelné) nebo nějakého ilegálního imigranta.

Viktor (28.7.2006 10:46:22)

Tak třeba já se jmenuju David............................................................. A kdo ví, jaká je pravda ve skutečnosti? ;;;;;;;;;;;;;-)