Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pokles rychlosti u IE Impuls

Pokles rychlosti u IE Impuls

Miky (8.8.2006 12:11:31)

Zdravím. Mám IE Impuls (512) asi půl roku. Měl jsem rychlost připojení naměřenou na dsl.cz průměrně 470 kbit/s. V posledních asi 10 dnech jsem ale zaregistroval celkem velké kolísání rychlosti. Dnes jsem měřil rychlost 3x a z toho dvakrát jsem měl jen 300 kbit/s. Hraju CS 1.6 a nikdy jsem neměl problémy s pingem. Teď ale mám chvilku normální a pak najednou vyskočí třeba na 120. Chci se zeptat jestli někdo náhodou nevíte čím to může být.

Petr (8.8.2006 13:57:01)

Ja mam IE Ideal a delami to taky. A taky ping je celkem otresnej. Mozna agregace. Je skarede, lidi jsou doma a sosaji. Jenze se pak neda surfovat.

Nargon (8.8.2006 18:17:11)

A pak jsou lidi, kterym vadi fup. Ted uz nejakou dobu fup nejede, lidi si na to zvykly, a i ti, kteri adsl pouzivali cca na 250MB/mesic na postu a web si ted stahnou nejaky ten filmecek. Pak se zvysi celkove vytizeni a zacne se uplatnovat agregace. Dalsi mozne vysvetleni je technicky problem na siti telecomu.

Anonym (8.8.2006 19:20:04)

Prvni vysvetleni je spravne

Anonym (8.8.2006 20:15:52)

J je to fakt, poslední dobou to nějak blbne. Hraju COD a taky zaznamenávám kolísání pingu. FUP ale už jede ..teda aspoň u většiny zákazníků. Umě to zapli takže doufám že to zapli i u ostatních. Ale pamatuju že před rokem jsem měl ping kolem 28-38 a dnes mam stabilní ping 50-60 ...Ping stoupl při tom navýšení rychlosti. Je to swiňárna a nedá se stim nic dělat.

Nargon (8.8.2006 23:30:38)

To zvyseni pingu, pri navysovani rychlosti bych svedl na narust vytizeni site telecomu. Tomu se asi u zadneho druhu technologie prenosu nevyhnete. Proste se zvysenim zatizeni vzroste i doba na prenos dat. A protoze zadny QoS v siti telecomu neni, tak packety pingu nemohou "predbihat" ty ostatni a dele jim to trva nez se dostanou k cili.

Miky (10.8.2006 20:49:39)

Jsem si myslel že to bude mít nějakou spojitost s vytížením sítě. ...a už mě to fakt štve...teď si to CSko už asi bez lagů nezahraju :-(...Kde jsou ty časy pingu 35??? v p... Jinak děkuji všem za odpovědi

Miky (11.8.2006 22:18:35)

Stal se zázrak ...rychlost připojení je opět (po 14 dnech) v pořádku....huráááá

Danik (12.8.2006 13:58:35)

No jo, začalo se uplatňovat FUP, tak to zase jede líp. Jinak mi to taky jelo dost blbě...

Nargon (8.8.2006 23:35:29)

Jak rikate, ze jede fup. Telecomem je potvrzeno, ze provadeli nejake upravy. Je dost mozne, ze ty problemy jsou spojene se zapnutim zarizeni, ktere se o FUP stara. A bohuzel to jen vlastni "kontrolou" ty data pozdrzuje. Telecomu bude nejakou dobu trvat nez nastavi zarizeni, tak aby to omezovalo provoz jen minimalne, kdyz ho to omezovat nema.

Anonym (8.8.2006 20:24:35)

já osobně bych uvítal, kdyby se všichni zákazníci připojily maximální možnou rychlostí, jaká se u nich dá technicky dosáhnout, potom by se dala k dispozici páteř, která by zaručovala, že i kdyby všichni zákazníci tahali na max, tak by to jelo 128kbit/s, nezavedli by se limity či FUP, pouze propracovaný systém QoS a každému by se jasně řeklo, že tam má dolní garanci 128kbits ale že v 99% to pojede v klidu třeba 3Mbps... Tímhle by stávající zákazníky neodradil (protože ani maxi nedosahuje 3Mbps) a totálně by stáhl všechny lidi z wi-fi, tak, že by ADSL mělo 99% podíl na trhu pro domácnosti či malé a střední firmy. Ale bohužel to co tady píšu, je fantasmagorie a žádná komerční firma se do takového rizika nepustí :((