Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > tarif k adsl

tarif k adsl

Bary (22.9.2006 17:50:11)

Máte doma někdo adsl s tarifem home mini?Máte ho navýšen o 100,--Kč jak uvádí na svých stránkách O2?Nějak mi to hlava nebere.....Proč ho navyšují?.Díkes

František (22.9.2006 18:45:18)

Jde o článek A.31.3 (viz "Ceník služeb elektronických komunikací - Hlasové služby" - http://www.cz.o2.com/file_fix/234460/CENIK_HS_1._9._2006.z ip): ------------ K ceně za používání Pevné linky s cenovým tarifem O2 Expres Mini, resp. O2 Mini je při používání služby xDSL účtován příplatek dle pol. A.32110. ------------ Komentář: Příplatek A.32110 (100 Kč + DPH) je od 1.9.2006 účtován i k hlasovému tarifu O2 Mini, je-li na lince používána služba xDSL (bez ohledu na poskytovatele). TO2 tím ošetřil případy, kdy nadhlasové pásmo je využíváno pro xDSL, ale zákazník nějakým způsobem získal tarif (Home nebo Telefon) Mini, který k pro linku s xDSL nebyl určen. Viz též ustanovení článku A.51.3 Ceníku: ------------------ Pro bytové telefonní přípojky se zřízenou službou širokopásmového přístupu k Internetu jsou určeny cenové tarify O2 Expres Mini, O2 Expres Standard, O2 Expres Start, O2 Expres Volno, O2 Expres Volno Plus a O2 Expres Nonstop. Tyto cenové tarify nejsou od 1.8.2006 nově poskytovány. ------------------

Tiger (22.9.2006 19:26:07)

Podle stranek O2: Od 1.8.2006 nejsou tarify Expres v nabídce společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. Informace o tarifech Expres jsou platné pro zákazníky, kteří si službu objednali do 31.7.2006.Nyni jsou pouze tarify pro domacnosti - tj O2 Mini by melo jit s adsl.Maji v tom nejaky chaos.Kazdopadne ja mam k adsl Home mini(O2 Mini) uz vic jak 3 mesice za 199 bez DPH.

bary (22.9.2006 19:34:30)

Tak to je super.Můžeš mi říct jak si toho docílil?Borec v O2 mi tvrdí, že to není možné.Oponoval jsem mu, že znám uživatele,kteří mají mini za 190+adsl a prý to neexistuje.Prý jestli o někom vím, tak ať se přizná, protože to prý můžou doúčtovat i zpětně. Tak to jsem fakt z toho jelen. Zdá se mi to dost postavené na hlavu, když je to technicky možné i s mini tarifem, tak proč chtějí navíc tu 100,- + za každý odchozí hovor navíc 5,-- Kč.

František (22.9.2006 19:50:32)

Pro bary z 22.9.2006 v 19:34: Změna provedená v Ceníku od 1.9.2006 znamená, že příplatek (100 Kč + DPH) bude účtován jednotně všem uživatelům xDSL (od TO2 či jiného poskytovatele), ať už mají tarif O2 Mini nebo O2 Expres Mini.

Anonym (22.9.2006 19:52:32)

Zakon o elektronickych komunikacich par. 63 odst. 6: Podnikatel poskytujici verejne dostupnou sluzbu elektronickych komunikaci je povinen na sve naklady nejmene 1 mesic pred nabytim ucinnosti podstatne zmeny smluvnich podminek, ktera pro ucastnika znamena jejich zhorseni, odpovidajicim zpusobem vyrozumet ucastnika o teto zmene a soucasne jej informovat o jeho pravu vypovedet smlouvu bez sankce, jestlize nove podminky nebude akceptovat. Ucastnik ma pravo bez sankce vypovedet smlouvu na zaklade oznameni o navrhu podstatnych zmen smluvnich podminek, ktere predstavuje jejich zhorseni. a uverneni nekde hluboko v cenciku urcite odpovidajici informovani neni.... a jeste navic, pokud na tom zkracenem na webu porad mluvil jen o svem O2 IE......

František (22.9.2006 20:51:08)

Pro Anonyma z 22.9.2006 v 19:52: V podstatě stejné znění obsahují Všeobecné podmínky TO2, takže kdo cítí změny ceníku jako zhoršení, může vypovědět smlouvu bez sankce. Většiny z cca 400 000 uživatelů služby xDSL s hlasovými tarify O2 se výše citované změny ceníku netýkají. Zhoršení je to pro ty výjimky, kteří měli hlasový tarif (Home, Telefon) O2 Mini k xDSL neoprávněně, v rozporu s ceníky platnými již od 1.5.2005. Zda a jak je bude TO2 informovat nevím (můj případ to není, na lince bez ADSL mám O2 Mini a na lince s ADSL mám O2 Expres Mini a ten mi zůstává - má levnější minutové tarify).

Kdosi (22.9.2006 21:16:04)

Ještě nys měl informovat, že toto neplatí pro uživatele, kteří mají xDSL na jiné platformě, než je O2 (tedy GTS Novera;Radiokomunikace; Volný. Jinými slovy, toto platí jen na platformě O2 a to jak přímo IE nebo u přeprodávaného IE. V ostatních případech nemají na dalších 100Kč nárok.

František (22.9.2006 21:33:30)

Pro Kdosi z 22.9.2006 v 21:16: V ceníku žádná výjimka pro xDSL na jiné platformě není. Můžete sdělit svůj pramen informací (veřejně přístupný dokument)?

Kdosi (23.9.2006 12:05:03)

Když je jiný provider než O2 (nebo přeprodávaná O2), tak na lince již služba xDSL pro O2 neexistuje. Oni prodají (pronajmou) za nemalý peníz drát (frekvence) jinému providerovi, který za něj řádně platí (mimo jiné i tu 100,-). Spousta lidí si určitě všimla, že do zásahu ČTu měla na faktuře jako další službu označenou linku xDSL i v tom případě, že ji měli od jiného poskytovatele. Toto již asi pět měsíců neplatí. Proto, když je linka na jiné bázi než O2, tak příplatek není účtován. Pak máš na nejnižší tarif. Pevně doufám, že ten proradný Španěl bude ČTu opět atakován a konečně se oddělí hlasové pásmo od ostatních bandů navždy. Je to hloupost, že jsou tyto služby spojovány. Spíše bych řekl, že skoro zlodějna.

Anonym (23.9.2006 13:40:30)

Pro Kdosi z 23.9.2006 v 12:05: Já vycházím z oficiálního vyjádření ČTc z 19.5.2006 (které jsem zveřejnil v jiném vláknu tohoto diskusního fóra) ze kterého vyplývá, že diskutovaný xDSL příplatek se účtuje v případě zřízení služby ADSL u kteréhokoliv poskytovatele ADSL služeb. Dále odkazuji na dokument PŘÍLOHA 2 SMLOUVY O ZPŘÍSTUPNĚNÍ ÚČASTNICKÉHO KOVOVÉHO VEDENÍ - Popis služby Sdílený přístup k účastnickému kovovému vedení – „SPV“ (http://www.cz.o2.com/public_part/76/fe/230437_79490_RUO_Priloha_02___SPV_2006.doc), platný od 1.7.2006, jmenovitě článek 1.1.9: ----------------------- 1.1.9 Poskytovatel bere na vědomí, že společnost Telefónica O2 v souladu se stanovenými provozními a cenovými podmínkami, že není oprávněn poskytnout službu SPV na účastnických kovových vedeních k účastnickým stanicím, na kterých je společností Telefónica O2 poskytován cenový plán Telefon Mini. Poskytovatel na své náklady provede kontrolu objednávek na službu SPV tak, aby společnosti Telefónica O2 nebyly zasílány objednávky pro službu SPV na účastnických kovových vedeních k účastnickým stanicím, na kterých je společností společnost Telefónica O2 poskytován cenový plán Telefon Mini. V případě, že Poskytovatel zašle objednávku pro účastnická kovová vedení k účastnickým stanicím, na kterých je společností Telefónica O2 poskytován cenový plán Telefon Mini, je Poskytovatel odpovědný za získání písemného souhlasu daného účastníka s migrací na cenový plán, ve kterém je zohledněna cena za využití nadhovorového pásma, před odesláním této objednávky. Tento souhlas musí obsahovat referenční číslo plátce, jméno, příjmení, podpis a adresu bydliště účastníka. Tento souhlas je Poskytovatel povinen poskytnout na vyžádání společnosti Telefónica O2. Pokud Poskytovatel zašle objednávku SPV pro účastnická kovová vedení k účastnickým stanicím, na kterých je společností Telefónica O2 poskytován cenový plán Telefon Mini, a nebude moci předložit tento souhlas, zaplatí v nejbližším vyúčtování smluvní pokutu 1000 Kč za každý takový jednotlivý případ. -------------- Komentář: Tento poněkud šroubovaně formulovaný článek svědčí o tom, že TO2 neumožňuje jiným poskytovatelům (pod smluvní pokutou), aby jejich zákazníci měli hlasový tarif Mini bez xDSL příplatku. Uvedený dokument platí dosud a proto mám pochybnosti o tom, že by zejména noví zákazníci poskytovatelů ADSL na jiné platformě než TO2 mohli mít legálně (bez porušení citovaného článku) hlasový tarif Mini bez xDSL příplatku. Je ovšem otázka, jak bude naloženo s těmi zákazníky, kteří tarif Mini bez xDSL příplatku získali v minulosti (což jsou zřejmě ty případy na které poukazujete).

František (23.9.2006 13:42:34)

Příspěvek z 23. září 2006 v 13:40 je ode mně (zapomněl jsem se podepsat).

greg (5.10.2006 19:54:27)

taky sem se nechal odírat skoro dva roky od telekomu.ted mám wifi za 300 kč ,stahovačka kolem 300kB/s a max spokojenost.nemusím hlídat data jak magor atd. a ještě ušetřím 8 stovek.co znám asi 10 lidí s adsl ,tak 5 už to u telekomu zrušilo a ostatní čekají až vyprší roční smlouva.fuck off Telefonica...

Anonym (2.1.2007 22:26:04)

ted mi prisla od tech zm..ů prvni faktura.zrizoval sem to asi dva mesice,milionkrat sem volal zjistoval kazdy detail.Mam O2 Mini a adsl od radiokomunikaci.Xkrat jsem se ptal jestli budu platit pouze 199,- , kdyz ostatni poskytovatele pozaduji vyssi tarif od O2.Vsechno mi odkyvli.O zadnym xDSL priplatku nepadlo ani slovo,ani sem to pred tim nevidel nikde napsany.Podle me je to skryty priplatek o kterym neni zakaznik nikde informovan.Ty jejich jelita operatorsky to bud zamerne zatajuji a nebo ani nevi co ta jejich pochybna firma (O2) nabizy

O2 (24.9.2006 14:59:00)

Vážený Kdosi, v tomhle bohuželnemáš pravdu. Pokud má zákazník linku u O2 a má ADSL od jiného poskytovatele klasickou formou (Carrier Brodband), tak příplatek u O2 platí.. Možná jsi myslel formu jinou na bázi velkoobchodního smluvního vztahu (OLO) Cože je např. sdílený přístup k vedení.. služba LLU. Jenže zde si pronajme jiný poskytovatel část vedení (uzlu) a platí nám za pronájem, a veškerá data může mít zákazník pouze přes tohoto poskytovatele (nemůže mít například tedy od něj ADSL a od nás O2TV pokud by měl zájem. ) A nebo pak samozřejmě existuje služba, kdy zákazník má hlas i data u jiného poskytovatel, tam platí pronájem celého vedení. Tím pádem pak je jasné, že ta společnost má třebas 2mbit za 799 zatímco mi ho máme za 599.. Protože on v tom má také pokryté své náklady. Tohle všechno nařizuje největší moloch u nás - ČTÚ. My bychom rádi poskytly službu ADSL na MINI. jenže došlo právě k uvolnění tarifů a nesmíme mít nižší tarif než jaké jsou náklady na provoz linky. A příplatek mi zrušit nemůžeme, protože ostatním firmám musím ADSL poskytovat se 100 korunovým příplatkem k mini. Kdyby sme ho mi neúčtovaly, tak by jsme zas dostali pokutu za potlačování konkurence. Na druhou stranu mi zas umožňujeme konkurenci si u nás koupit službu za velk.obch. podmínek a on to může prodávat. Oni nemají takové náklady na provoz, protože si to jenom pronajmou (na ústředně). Proto mají služby levnější...

Tiger (22.9.2006 22:13:24)

Vysvetleni v odpovedi vyse.Zpetne to rozhodne uctovat nemuzou, toho se nebojim.

martin USTI (22.9.2006 22:21:48)

zpetne ne, ale jak jsem jiz rikal, nikdy nevis, kdyz budou swine a budou jo chtit, tak ti aktivujou neco jinyho, cim si to nechaj zaplatit a pak ti to zas zrusej, nebo jakoze zlevnej ;-) :-D ty podnikavy takovy veci umej :-D

Miras (25.9.2006 10:15:27)

Ale můžou. i tři roky zpětně. Tak se boj. Nikdo nikomu nedá nic zadarmo.

Tiger (25.9.2006 11:39:02)

Muzes hodit link kde to maji uvedene?

František (22.9.2006 19:43:23)

Pro Tiger z 22.9.2006 v 19:26: Podle Ceníku platného od 1.9.2006 by vám měl být účtován příplatek A.32110 (100 Kč + DPH) k tarifu O2 Mini (bez ohledu na to, zda máte xDSL od TO2 či jiného poskytovatele).

Tiger (22.9.2006 22:10:51)

Mozna by mel mozna ne.Ja si zmenil tarif na Home mini v dobe kdy ho nabizeli i k adsl(bylo to cca 14 dnu co to nabizeli).Od 1.9 mi priplatek nezauctovali, fakturu uz mam.

martin USTI (22.9.2006 22:19:24)

ja si taky myslim (pro rejpaly - muj subjektivni nazor, nikde jsem nedohledaval ;-) ), ze pokud mam neco zrizeno za urcitych podminek /ktere jak rikas, byly vyjimecne/, tak se tyto podminky menit nebudou....alespon po urcitou dobu...i kdyz, jak jsem jiz nekde zde na foru cetl, mozny je vsechno :-D

František (22.9.2006 22:43:01)

Pro Tiger z 22.9.2006 v 22:10: V jiném vlákně jsem již poznamenal, že je otázka, jakým způsobem toto sjednocení xDSL příplatku k Mini tarifu korektně provedou. První podmínkou je, že do databáze pro vyúčtování si doplní položku, u kterých stanic je využíváno nadhlasové pásmo pro xDSL. To tam dosud evidentně neměli (nemají), protože ten příplatek zatím odvozují jen od tarifu Expres Mini. A nyní k xDSL lze objednat již jen O2 Mini (O2 Expres Mini již ne), takže se z pouhého názvu hlasového tarifu nepozná, zda je k němu zřízena služba xDSL či nikoli. Druhou podmínkou je, že vás se změnou účtování (příplatkem xDSL k tarifu O2 Mini) předem seznámí. Potom teprve vám změnu účtování mohou korektně provést.

Tiger (23.9.2006 00:50:08)

Tak nějak to bude.Ja jen doufam, ze pri jejich rychlosti jim to bude trvat tak dlouho nez nez ten nesmyslnej(nechapu proc maji byt zakaznici trestani za to, ze vyuzivaji dalsi sluzbu misto toho aby byli zvyhodneni) priplatek zrusi.

František (23.9.2006 02:49:24)

Pro Tiger z 23.9.2006 v 00:50: Můj odhad je, že zrušení tarifů řady Expres (s nižšími minutovými sazbami), zatím jen pro nové zákazníky, je mezikrokem, po němž budou při nejbližší přestavbě tarifů tyto tarify (Expres) zrušeny úplně (i pro stávající zákazníky) a minutové sazby sjednoceny (je otázka zda nahoru či dolů). U tarifu Mini odhaduji, že zrušení xDSL příplatku bude spojeno se zdražením paušálu (z nynějších 199 Kč možná až na těch 299 Kč bez DPH).

danik (23.9.2006 11:13:48)

jo, taky si to myslim.... jen by me zajimal vyvoj poctu pevnych linek po tom jejich zdrazeni v kvetnu..... spanel se kasal, ze chce zastavit ubytek pevnych linek, ale nevim nevim, jak se mu to dari ....

Anonym (23.9.2006 12:31:22)

ja mam taky tarif mini , je to o 100 kc drazsi jen kdyz je ktomu adsl ... musi na necem lidi okradat ...

tajas (23.9.2006 23:01:38)

No proč ho asi navyšují? Asi proto, že O2 je moloch co neumí hospodařit a nikdy ani umět nebude. Prostě jim nestačí měsíční paušál za samotný internet a Home mini je moc levný, tak je potřeba jej navýšit.

František (24.9.2006 01:34:00)

Pro tatajs z 23.9.2006 v 23:01: Myslím, že TO2 opravdu soudí, že měsíční paušál tarifu Mini je příliš nízký (je to relikt již zrušené cenové regulace). Patrně nebude daleko od pravdy následující, byť zjednodušená úvaha (všechny ceny jsou bez DPH): Z dokumentu PŘÍLOHA 7 SMLOUVY O ZPŘÍSTUPNĚNÍ ÚČASTNICKÉHO KOVOVÉHO VEDENÍ - Ceny (http://www.cz.o2.com/public_part/1e/c7/230459_79495_RUO_Priloha_07___Ceny_2006.doc) platného od 1.7.2006 plyne, že TO2 pronajímá plný přístup k účastnickému vedení (PPV = hlasové + nadhlasové pásmo) jiným poskytovatelům za 360 Kč/měs. a sdílený přístup (SPV = jen nadhlasové pásmo) za 92 Kč/měs. Dá se tedy říci, že cena jen za hlasové pásmo by měla být 360 - 92 = 268 Kč/měs. Ovšem TO2 poskytuje hlasový tarif Mini za 199 Kč a v této ceně je už zahrnuta i vlastní hlasová služba (lidově řečeno, že je na lince stejnosměrné napájení, oznamovací tón, atd.). Takže počítejme: Pokud TO2 účastnické vedení pronajme kupř. ČRa pro plný přístup (hlasové + nadhlasové pásmo), utrží 360 Kč/měs. (PPV). Pokud by TO2 účastnické vedení pronajala ČRa jen pro sdílený přístup (nadhlasové pásmo) za 92 Kč/měs. (SPV) a od zákazníka inkasovala za hlasový tarif Mini 199 Kč, tedy celkem 291 Kč/měs., utržila by o 69 Kč/měs. méně, než při pronájmu účastnického vedení pro plný přístup. To se mi jeví jako hlavní důvod, proč TO2 uplatňuje xDSL příplatek k hlasovému tarifu Mini nejen u ADSL na platformě TO2, ale i jiných poskytovatelů. Možné řešení jsem už naznačil, je jím zdražení hlasového tarifu Mini o 69 - 100 Kč při současném zrušení xDSL příplatku.

Anonym (24.9.2006 23:35:42)

Další důvod (a domnívám se, že hlavní) je ten, že pokud by k ADSL bylo možné mít tarif Mini, byla by celková cena hlasového i nadhlasového pásma nižší, než nejnižší možná cena pro alt. operátora přes FUALL. Tím pádem by se vystavovala žalobě za zneužítí dominantního postavení na trhu.

kix (25.9.2006 06:53:57)

ona ta cena nižší ale je, některé tarify (ne mini) stojí méně než zpřístupnění celého pásma LLU (360 kč bez dph)

kix (25.9.2006 06:52:35)

Hodně svérázné vysvětlení. Pokud se TO2 zdá málo, pak by měla být cena tarif Home mini vyšší /je neregulovaná/ - a bez dalších podmínek. Úplné zpřístupnění linky je VELKOOBCHODNÍ cena bez hlasových služeb (pouze dráta), se srovnáním bych byl opatrný. Nemožnost mít mini k ADSL je jasným obcházením rozhodnutí o regulované ceně nadhovorového pásma, protože se tím navyšují náklady na straně alternativního operátora.

Anonym (25.9.2006 06:19:53)

Tři měsíce jsem jel za 199 a radši jsem to doplatil. V podmínkách mají totiž uvedeno, že můžou soudně vymáhat tři roky zpětně nedoplatky, bez ohledu na to kdo za ně může. Ostatně v tarifech je ta stovka uvedena a je na tobě jaké služby využíváš a platíš. Myslím, že až budou projíždět vyůčtování a zjistí to, budeš doplácet. Věc druhá je, že platit za hlasové služby, které nevyužívám je blbost do nebe volající, ale jinou možnost zatím nemám a někdo toho prostě zneužívá. Jak ještě dlouho - to je zase otázka nárustu konkurence. Doufám, že to nebude trvat moc dlouho, nebo, že se nad tím někdo z O2 vážně zamyslí.

Bary (25.9.2006 08:14:22)

Jak to tak poslouchám, tak se mi zdá, že adsl bude asi nejlepší od raiokomunikací. Nejsem žádný zastánce této firmy. Jen si chci pořídit adsl a zkouším různé možnosti a ta Telefonika je na tři věci.Co se týče nabídky jsou radiokomunikace myslím dobréí. Teda podle mého názoru. A navíc si nechám telefon a žádný tarif se stokorunou navíc. Vím, že je započten už v ceně, ale jsou stejně asi nejlevnější.

JBSh (25.9.2006 15:17:57)

Bohužel zatím nejde zdaleka každou linku převést k Radiokomunikacím.

Anonym (25.9.2006 17:11:03)

A hlavně je to v podstatě jedno. Ono stejně když budeš mít jenom ADSL, tak jim stejně budeš platit i za pronájem hlasového pásma...

Anonym (25.9.2006 20:34:36)

no, v podminkach muzou mit co chteji, ale pokud ty si objednas HOME MINI a oni ti ho daji, tak nemuzou po tobe nic chtit. Oni ti uctovali to, co jsi mel objednano, zadne nedoplatky nevznikaly..... to ze ti to dle nich vubec nemeli nabidnout, je druha vec, ale nemohou to urcite vymahat..... takze asi tak

Josef (1.10.2006 22:25:45)

Nevěřím, že by se kyslík zamyslel a poskytl pouze internetové připojení. Monopol se bude chovat tak jak se chová. V konkurenci je naše naděje. Ale to tady nehrozí.....

Pavel (2.10.2006 09:26:46)

Čteš vůbec co píšeš? Zamyslel ses nad tím? "Monopol se bude chovat ..." vs. "v konkurenci je naše naděje". Jak může mít monopol konkurenci? Nikdo tě přeci nenutí být u "monopolu"...

Anonym (2.10.2006 22:07:02)

konkurence tu uz je, ale bohuzel malo rozsirena aby mohla ohrozit O2

Anonym (2.10.2006 22:15:06)

Myslím že Home Mini už dnes nikdo nemá, protože už na jaře ho zrušili a nahradili Telefonem Mini, což je něco jinýho a samozřejmě (jak jinak) dražšího. Ano, jak jinak by moloch-améba s tisíci jmény a měnící barvy od žlutého nebezpečí až po modrý prd ve vodě mohl jinak vydělávat na svoji zbytnělou a přebujelou "starou strukturu"...