Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL Bluetone a webhosting Quick

ADSL Bluetone a webhosting Quick

AZ (9.10.2006 12:40:25)

Když jsem se kdysi připojiloval přes Quick, využil jsem taky nabídky freewebhostingu. Zřídil jsem tam dosti navštěvované stránky, jejichž adresa je ve vyhledávačích dost vysoko. Teď jsem od O2 přešel k Bluetone - a ejhle, přes FTP klienta se nelze připojit , ani už neexistuje konzole pro správu (byla dle sdělení uzavřena). Na helpline O2 mi sdělili, že už své stránky přes ADSL připojení ČRa nebudu moci spravovat... Odepsal jsem jim toto: Tak jo. Budu tedy chodit aktualizovat své stránky ke své známé. Nevím ale, proč jste tuto podmínku ustanovili dodatečně (změna původních smluvních podmínek) a bez toho, aniž byste to oznámili svým partnerům. Byť je to totiž freehosting, tak je to pro Vás reklama už tou adresou... To se opravdu partnery nedělá. A kdybyste to napsali jasně a zřetelně na uvedené stránce, ušetřili byste hodně času těm, kteří zkouší nastavit připojení. Jelikož se s tímto problémem jistě potýká více lidí, berte to jako informaci¨pro ně, aby zbytečnými pokusy nemarnili svůj čas.

Anonym (9.10.2006 16:46:10)

Napis jim ze chces vratit penize ktery za ten hosting platis. Myslim ze ti radi vyhovi.

Anonym (10.10.2006 21:52:55)

Kolik se platí za freehosting?

František (10.10.2006 22:40:03)

Pro Anonyma z 10.10.2006 v 21:52: Pseudofreehosting web.quick.cz v pojetí TO2 je podmíněn placeným připojením přes TO2 (minimálně minutový tarif za dialup přes službu Quick). Skutečný freehosting, který mám např. u bývalého Contactelu (nyní GTS Novera) není vázán na připojení od GTS Novera, funguje mi tam FTP přístup přes jakéhokoli operátora.

Anonym (10.10.2006 22:45:19)

Nj, holt Quick chce abys to tam nahraval z jejich pripojeni, zase treba webzdarma ti tam narve reklamy atd atp

František (10.10.2006 23:07:29)

Pro Anonyma z 10.10.2006 v 22:45: Ten Contactel (GTS Novera) mi tam necpe ani ty reklamy, proto mu taky říkám skutečný freehosting. Ale po pravdě musím přiznat, že nově už GTS Novera tento freehosting nenabízí (ale alespoň nekomplikuje podmínky používání starým uživatelům).

Nargon (11.10.2006 01:03:05)

Mno, to u webzdarma tolik nevadi. Nastavis si, aby to dalo reklamu na prvni stranku nahoru. A v souboru index.html mas nastavenej redirect na tvoji hlavni stranku, treba i s 0s prodlevou :) pak reklama nikomu nevadi, protoze ji nevidi. P.S. ale nevim jestli to nahodou neporusuje nejakou smlouvu, tak pro jistotu tam dej redirect spozdenej o 2s.

Anonym (11.10.2006 05:37:11)

Nargone, nargone..... To co jsi popsal je u webzdarma na okamzite smazani webu, protoze to naprosto porusuje jejich podminky a popsany postup maji vyslovne zakazany. V pripade ze si tohoto vsimne jejich admin tak dokonce smazou okamzite nejen tyto stranky ale dokonce vsechny stranky registrovane na stejny e-mail.

Anonym (10.10.2006 22:47:07)

V současném pojetí máte pravdu. Mohli bychom sice slovíčkařit o tom, jestli se platí "hosting" nebo "připojení", ale to je asi jedno... Podstatné je to, že je to bohužel další detail, zhoršující služby O2...

Nargon (9.10.2006 17:06:17)

Tak si zaloz novy stranky a tady na ty dej jen presmerovani na novy stranky.

František (10.10.2006 19:25:04)

Pro AZ z 9.10.2006 v 12:40: Protože jsem v podobné situaci, na základě vaší informace jsem ověřil FTP přístup ke svým stránkám na web.quick.cz i na web.iol.cz. V lokalitě, kde mám připojení přes ADSL TO2, mohu přistupovat na oba účty bez omezení. V lokalitě, kde mám připojení přes metropolitní síť (optika/ethernet), je web.quick.cz nepřístupný (hláška: vzdálený počítač je nedostupný), web.iol.cz přístupný bez problému. Z toho usuzuji, že placený webhosting (web.iol.cz) rozsah IP adres nekontroluje, zatímco neplacený webhosting (web.quick.cz) FTP přístup z IP adresy mimo rozsah TO2 neumožňuje. Je otázka, zda uzavření konzole pro správu stránek na web.quick.cz přes HTTP je dočasné či definitivní.