Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Problém na vesnicích

Problém na vesnicích

buschi (26.10.2006 21:03:17)

Zdravím všechny "sedláky z vesnic. ( taky su sedlak :)) už mam toho dost, mam O2 2048/256 porad jsem ve FUPU a skoro nic nestahuju sem tam nakej programek. Chtěl jsem od O2 odejít a je tady akorát WIFI kteří mají dva mánící a pro celou dedinu je 1,5 MB net nechapu, takze kdyz se pripoji cca 90 uzivatelu naraz takze rychlsot netu je cca 16kb/s . toto nepripada k uvahu, tato diskriminace vesnic je nemozna !!! providenti by meli investovat do rozvijeni internetu na dedinach ! pac vecina uzivatelu "skysne" na nakych podomacky vyrobenych pomalych sitich nebo na O2 s FUPEm!!!! vyjadrete se !!! diky ;) a PS pro nake firmy poskytujici internet , prispejte paru veticek do diskuse dekuji !

ppetr_ prazak (26.10.2006 22:14:29)

no tak to je blby no... muzes prejit na extreme treba jen 512 je to sice o 200 kc drazsi a pomalejsi ale zasneomezeny. No jsem z Prahy a nic jinyho nez O2 tu taky neni. Vic provideru byva spis na sidlistich a je to logicky.... Vyplati se ISP tahat draty nekam na vesnice, kde to pouzije takovejch 200 lidi nebo na sidliste kde to pouzije 2000 lidi.......

Nargon (26.10.2006 23:51:15)

Tu posledni vetu bych upravil: Vyplati se ISP tahat draty nekam na vesnice, kde to pouzije takovejch 200 lidi nebo na sidliste kde to pouzije 2000 lidi....... Na: "...nebo na sidliste, kde je dalsich pravdepodobnych 2000 lidi. Problem je v tom, ze na sidlisti, kde jsou dalsi 4 poskytovatele neni jistota, ze ty lidi opravdu nas isp dostane. Tam musi jit vetsinou s cenou pekne dolu, aby urval nejaky ty lidi pro sebe. Takze pokud vezmu prumer tak 2k lidi mezi 5 poskytovatelu vychazi cca 400 na jednoho, ale taky muze skoncit s 0 nebo vsemi 2000. Zalezi na tom jak peknou nabidku ma, a jestli ti stavajici uzivatele muzou zrusit smlouvu. Kdezto na te vesnici ma tech 200 uzivatelu celkem jistych, protoze tam zadny dalsi poskytovatel neni (nebo jen O2). A dokonce tam muze dat i ceny vyssi nez na tom sydlisti, protoze tady si uzivatel moc vybirat nemuze. A ve vysledku muze vydelavat stejne jako na sidlisti, kde si ovsem nemuze byt moc jisty temi prijmy i v budoucnu. Ale z te vesnice mu temer jiste ty penize budou chodit i dale, protoze nic jineho tam proste neni.

Anonym (27.10.2006 08:36:44)

Ano, právě proto TO2 nerado zpřístupní linky tam, kde není jiná alternativa. Ví, že kdo chce net vezme si ho od nich, ale ve velkých městech mu stejně odejdou k wifi nebo kabelovce

Anonym (27.10.2006 08:54:25)

Já osobně bych ve velkém městě k Wifi nešel, pokud by to bylo v pásmu 2,4GHz. Jsem též z vesnice. Máme asi 165obyvatel. Můžu si u nás vybrat ze dvou WIFI poskytovetelů a z TO2, nebo alternativní ISP, kteří předprodávají služby ADSL TO2. Zatím frčím na WIFI, a to jen kvůli tomu že TO2 chce platit paušál za pevnou linku, kterou stejnak nepoužívám. Jsem zastáncem toho že drát je prostě drát.

Anonym (28.10.2006 01:11:38)

Ježkovy zraky, co to melete. Stejně všichni co máte adsl jedete přes Telecom O2, někdo pořád nechápe že je to jedna firma, a i když máš jinýho providera tak síť je pořád O2. Ale jiná věc je ta že O2 tím, že po těchle prdelích stejnejch jako je ta moje posílala super chytrý hochy s nezávislím dotazníkem jestli nebude někdo chtít připojení když už teď konečně bude, mluvím o době okolo prázdnin. No a když jste řekli že jo ale nevíte kdy, tak jen tak nemáte fakturu potřebuju číslo atd atd a pak nakonec zjistíte že vám ten šmejd objednal adsl 512 a většina lidí na to ani nepřišla a nezrušila. Takže hafo novejch lidí pro O2! A nestíhali jim servry a bůh ví co eště. Nevim jakej by mohl bejt jinej problém s adsl a to že monopolní poskytovatel dává největší fupčka 512 1G a 2048 8G proti jinejm 512 2G 2048 10G je jen k zasmání!!!

Nargon (28.10.2006 01:49:28)

Jo, pred par dny u nas byly (asi zamestnanci O2) nabizet internet express. A samozrejme ze nabizeli 512ku, no kdyz jsem jim rekl ze mam adsl o rychlosti 2Mb od GTS, tak se celkem divily. No a protoze k nam do vydlakova prisli dva a blbe se mezi sebou domluvily, tak za 2 hodiny u nas otravoval ten druhej.

ppetr (27.10.2006 11:18:25)

no zajmava uvaha. Ale alternativni ISP nejsou tak velci jako treba O2 a nemaji tolik prostredku na to aby tahli draty nekam na vesnici. Tak to natahaj po sidlistich, kde maj podle me sanci ziskat vic lidi na mensim uzemi. A naklady nebudou tak velky, pokud pokryji jedno velke sidliste misto 3 vesnic. Az budou mit stabilni prijem z techto lokalit, tak se budou rozsirovat dal, i do mensich mest a na vesnice. Je fakt ze pokryti alternativnich ISP hodne stoupa, a treba O2 uz ma pokryti skoro vsude.

Anonym (27.10.2006 11:30:25)

Já si myslím, že alternativní ISP dráty netahaj nikam, pouze si pronajímaj dráty od TO2.

Max (27.10.2006 13:20:33)

No zrejme toho o alter. ISP moc nevis. Pokud jde o wifi tak s tim bych souhlasil. Ve vetsine pripadu se jim to vyplati. Pokud uz ale mluvime o vetsich ISP jako RK nebo 802 tak ti uz si to tahnou primo z optickych siti.(vetsinou od CEZnetu) Od nich dokonce tahne i O2:D

Anonym (27.10.2006 14:04:06)

Ano optický si tahaj to vím, já to myslel tak že netahaj ty co jsou v zemi. Blbě jsem pochopil ppetra.

Anonym (26.10.2006 22:24:26)

1. Pokud maji 90 lidi 1,5Mbit tak to je opravdu ubohy a nekdo na to pekne rejzuje, pokudmaji 1,5Mbyte tak to je veůice solidni rychlost a ja bych dotoho urcite sel. 2. Nikdy zaraz nebude stahovat 100% lidi v siti

Anonym (26.10.2006 22:54:46)

no tak si vem 4mego bez limitu najdi si 5 lidi a mas net napohodu

petr (26.10.2006 23:05:42)

nebudu tady ted resit jestli maji 1.5 Mbit nebo 1.5 Mbyte ale taky vzit v uvahu od kohoto ten net kupujou, zda to maji nejake ADSL ve kterem je agragace a oni ho jeste dale rozdeli mezi dalsi uzivatele nebo zda kupujiu garantovanou linku ve ktere je agragace 1:1, protoze pokud mas garant tak ceny sou celkem nekde jinde nez u adsl

Zvedavec (27.10.2006 12:52:50)

Uz jsem kontaktoval in english main office headquarters in UK Odpoved byla rychla hned volali representativy omluvouli se poslali mi darek modem zdarma webkameru a jeste mi slibili extra 3mesice zdarma teda za 1Kc.Trefil sem se presne.Staci trochu me zbehle anglictiny problem okamzite vyresen a prislibeni ze dokonce odstrani FUP co nejdrive to bude mozne.Ale ne cesky lhari ale samotny president O2!Dobry ne?

Zvedavec (27.10.2006 12:56:37)

Uz jsem kontaktoval in english main office headquarters in UK Odpoved byla rychla hned volali representativy omluvouli se poslali mi darek modem zdarma webkameru a jeste mi slibili extra 3mesice zdarma teda za 1Kc.Trefil sem se presne.Staci trochu me zbehle anglictiny problem okamzite vyresen a prislibeni ze dokonce odstrani FUP co nejdrive to bude mozne.Ale ne cesky lhari ale samotny president O2!Dobry ne?

Anonym (27.10.2006 19:56:02)

Hele sedlaku, ja sem z Prahy a mam taky DSL od O2 v lokalite kde jsem nemuzu mit ani kabel ani poradny wifi, tak abyste si vy sedlaci nedelali o Praze a vetsich mestech nejaky iluze...